Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

ANIMAL MUSIC – Šest hudebních novinek, které vás inspirují v první polovině roku 2023

Vydavatelství Animal Music přinese od března do června milovníkům hudby šest nových titulů v širokém žánrovém i zvukovém rozpětí. Těšit se můžete na pozdně barokní hudbu hranou na dobové nástroje v podání legendárního souboru Musica Antiqua Praha, soudobou orchestrální hudbu Marka Ivanoviće pro hudebně-taneční představení Kniha džunglí anebo zhudebněné básně Jana Zahradníčka v intimní písňové tvorbě Marie Puttnerové. Chybět samozřejmě nebude jazz, který bude zastoupen třemi alby: triem Tomáše Sýkory fúzujícím s elektronickým producentem Aid Kidem, špičkovým česko-polským kvartetem trumpetistky Štěpánky Balcarové a živou nahrávkou domovského bigbandu přední pražské jazzové scény – Jazz Dock Orchestra. Jako první předznamenání letošní edice vyšel již začátkem ledna videoklip Marie Puttnerové „Píseň o domově“, který se těší vřelému přijetí.

Musica Antiqua Praha: Music of the High Baroque in Prague (vyjde 31. března)
Dosud nevydané premiérové nahrávky vrcholně barokní hudby z archivů pražského křižovnického kláštera v provedení souboru Musica Antiqua Praha na dobové nástroje pod vedením Pavla Klikara. S časovým odstupem 26 let přináší album symbolickou tečku za činností tohoto výjimečného a v mnohých aspektech průkopnického souboru.

Marie Puttnerová: Laila tov (vyjde 28. dubna)
Intimní sólový debut zpěvačky a autorky hudby i textů Marie Puttnerové se stálými spoluhráči (Martin Novák a Petr Uvira, ve vizionářské produkci Eddieho Stevense (Jana Kirschner, Robert Křesťan &  Druhá tráva, Moloko, Roisín Murphy). Marie Puttnerová kromě svých vlastních textů zhudebnila dvě básně Jana Zahradníčka a čtyři texty Vlastimila Třešňáka. Chystá k albu turné a křty v Praze a Brně.

Tomáš Sýkora Trio
feat. Aid Kid (vyjde 12. května)
Výjimečný projekt, v němž se potkává původní sestava tria klavíristy a skladatele Tomáše Sýkory, v níž spolu s ním účinují kontrabasista Tomáš Liška a bubeník Roman Vícha a mladý producent Aid Kid, pohybující se většinou na elektronické hudební scéně. Ještě před začátkem nahrávání alba se všichni vypraví na krátké turné po České republice.
23.2. Opava – Kupé
24.2. Javorník – Tančírna v Račím údolí
25.2. Bojkovice – Maják
5.3. Praha – Jazz Dock

Marko Ivanović: Kniha džunglí (vyjde 26. května)
Původní hudba z divadelní hudebně-taneční adaptace Kiplingovy Knihy džunglí, která vznikla ve spolupráci Divadla bratří Formanů, tanečního souboru Dekkadancers a České filharmonie. Hlavními autory jsou režisér a výtvarník Matěj Forman a Marko Ivanović, který je autorem hudby a zároveň dirigentem. Kritikou i diváky oceňované představení v produkci divadla Jatka78 se 28. května 2023 po roce opět vrátí na svou domovskou scénu, do Azylu78 (Azyl78 píšeme bez mezery), kde bude odehráno v 22 reprízách.

Jazz Dock Orchestra: TBA (vyjde 9. června)
Vůbec první nahrávka domovského bigbandu přední pražské jazzové scény – klubu Jazz Dock – pořízená živě při jeho „domácích“ koncertech. Orchestr sdružuje ty nejlepší domácí jazzové hudebníky a pravidelně na své koncerty zve i zahraniční hosty jako sólisty a autory. Během dvou lednových koncertů, které se pro účely alba nahrávaly za přítomnosti diváků, představil Jazz Dock Orchestra průřez svým vlastním repertoárem – skladby Andyho Schofielda a Jana Jiruchy ml. Album vyjde v roce 5. výročí orchestru, který v Jazz Docku hraje pravidelně každé třetí pondělí v měsíci.

Štěpánka Balcarová: Emotions (vyjde 23. června)
Nahrávka nových skladeb trumpetistky Štěpánky Balcarové a její česko-polského kvarteta (Nikola Kołodziejczyk – piano, Jaromír Honzák – kontrabas, Grzegorz Masłowski – bicí). Štěpánka Balcarová se dlouhodobě věnuje též vedení úspěšného a oceňovaného souboru Concept Art Orchestra, s nímž vydala tři alba, u Animal Music vyšlo též její oceňované album Life and Happiness of Julian Tuwim.

Ediční činnost vydavatelství Animal Music je v roce 2023 podpořena Nadací PPF a grantem hlavního města Prahy.

Foto: archiv kapel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *