Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Agatha Christie v novém kabátě. Audioteka přináší slavné divadelní hry královny detektivek

Atmosféru a dynamiku divadelního představení si zachovává audioknižní podoba čtyř her Agathy Christie, které posluchačům postupně nabídne Audioteka. Sérii otevírá Poslední víkend, kde v hlavních rolích excelují Jitka Moučková, Otakar Brousek mladší, Lenka Termerová a Saša Rašilov. Následovat budou Svědkyně obžaloby, Pavučina a Vražda na Nilu – známá též pod názvem Smrt na Nilu.

Zajímavostí a pojícím prvkem celé série je, že se ani v jednom z děl neobjeví postava Hercula Poirota. V románech Poslední víkend a Smrt na Nilu sice legendární detektiv vystupuje, při přepisu do divadelních her se však autorka rozhodla ho vynechat. Finální výběr titulů pro audio formát konzultovali zástupci Audioteky také s představiteli Společnosti Agathy Christie.

Detektivní klasika v poutavé podobě
Audioknižní provedení her se drží divadelního scénáře, čemuž tvůrci přizpůsobili i samotné natáčení. Při něm se ve studiu vždy setkalo více herců, kteří nahrávali společně. Jde o náročnější postup, výsledkem však jsou autentické dialogy, které daleko intenzivněji působí na posluchačovu pozornost i emoce. Součástí superprodukčního zpracování, vlastního celé sérii, jsou precizní zvuk a efekty, které umocňují celkový dojem a vykreslují prostředí, kde se děj odehrává.

Na sérii se podílí více režisérů. Jako první byl zpracovaný Poslední víkend, kterého se chopil Daniel Tůma. Spolupráce tak navazuje na úspěšné realizace pro Audioteku. Patří k nim například Vějíř lady Windermerové, který patřil v roce 2022 do top pěti nejposlouchanějších titulů v rámci Audioteka Klubu.

K poslechu již nyní
Poslední víkend zavede posluchače na víkendové setkání, které pro své hosty organizuje Lady Lucy Angkatellová. Zdaleka ne všechny však akce na malebném panství Hollow potěší. Raději by se tu nepotkaly například sokyně v lásce k doktoru Johnu Christowovi, ani potenciální dědicové majetku sira Angkatella. Atmosféra postupně houstne
a napětí by se dalo krájet. Málokdo by však čekal smrtelný výstřel. Natož pachatele tak nešikovného, že se nechá přistihnout přímo při činu. Posluchače čekají téměř dvě hodiny napětí podpořeného vypointovanou zápletkou a skvělými hereckými výkony. Postarají se o ně například Jitka Moučková, Otakar Brousek mladší, Lenka Termerová, Šárka Krausová (dříve Vaculíková)
a Saša Rašilov.

Tvůrčí tým audioknihy Poslední víkend
Autor: Agatha Christie
Překladatel: Hana Petráková
Redaktor: Andrea Mazánková
Úprava textu a produkce: Lenka Skalická
Finální design a postprodukce: Tomáš Gsöllhofer
Hudba: Karpof Brothers
Režie: Daniel Tůma

Obsazení
Henrietta Angkatellová: Jitka Moučková
Sir Henry Angkatell: Otakar Brousek ml.
Lady Angkatellová: Lenka Termerová
Midge Harveyová: Šárka Krausová (dříve Vaculíková)
GUDGEON: Radek Hoppe
Edward Angkatell: Petr Stach
John Cristow: Viktor Dvořák
Gerda Cristowová: Klára Oltová (Sedláčková)
Veronica Crayová: Andrea Elsnerová
Inspektor Colquhoun: Saša Rašilov
Detektiv seržant Penny: Vojtěch Hájek
Doris, služebná: Barbora Vágnerová

Více informací k titulu Poslední víkend naleznete na www.audioteka.cz. Další tituly z této série budou uvedeny postupně v průběhu letošního roku.

Zdroj a foto: Audioteka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *