Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

Alcron Restaurant – místo, kde se tradice snoubí s moderními trendy. Nová restaurace otevírá 1. března!

Hotel Alcron je pražskou ikonou již bezmála jedno století. Od svého otevření v roce 1932 byl oblíbeným hot spotem pražské smetánky i zahraničních hostů. Hotel má za sebou citlivou renovaci a v březnu letošního roku jej pod značkou Almanac X Prague čeká znovuotevření. Již nyní si však můžete vychutnat nevšední kulinářské zážitky, které nabízí Alcron Restaurant. Nová hvězda pražské gastro scény Vás určitě nezklame!

Alcron Restaurant na první pohled zaujme krásným designem, který sofistikovaně pracuje s elementy Art Deco stylu. Během renovace byly zachovány některé chráněné historické prvky, například originální křišťálové lustry nebo dřevěné obložení se světly s průsvitným mramorem. Speciální atmosféru pak dotváří moderní umělecká díla lokálních umělců.

Nabídka navazuje na bohatou tradici středoevropské kuchyně, kterou však představuje v modernějším a atraktivnějším hávu. Můžete se těšit na chuťově bohaté pokrmy, které vycházejí z konceptu plant-forward. Tento zajímavý směr preferuje pokrmy na rostlinné bázi, striktně se však tímto směrem nevymezuje.

Klíčová je kvalita ingrediencí, které v maximální možné míře pochází od lokálních dodavatelů. Na scénu se zde také dostanou často podceňované či méně známé suroviny, díky nimž získá lokální kuchyně další rozměr. V rámci filozofie udržitelnosti, které je hotelu vlastní, je důraz kladen také na přístup minimal-waste.

Restaurace v první fázi nabídne obědy a večeře formou à la carte objednávky. Do budoucna se můžete těšit na snídaně, nejrůznější speciální akce či degustační menu, nabízející výběr toho nejlepšího. Nabídku pokrmů doplní výběr lokálních a řemeslných piv, místních pálenek, oblíbených českých a biodynamických vín i zajímavých koktejlů. Místní someliér je odborníkem na slovo vzatým a pomůže vám vybrat to správné víno, které dokonale podtrhne konkrétní pokrm tak, aby byl gurmánský zážitek opravdu nezapomenutelný.

Opening MENU od 1. 3. 2023

CHLÉB & MÁSLO
Chléb Zrno&Zrnko [nebo bezlepkový chléb]
Máslo z Krasolesí se stařenou kořenovou zeleninou [nebo bylinný olej]

PŘEDKRMY
PÓREK
Bramborovo pórkový krém, prach ze spáleného pórku, BBQ pórek, drobenka z žitného chleba, nakládané shimeji, lichořešnice
SUMEC
Carpaccio ze sumce, nakládaná a čerstvá ředkev, citronové želé, fermentovaná celerová voda, kaviár ze pstruha, mikrobylinky
ČERVENÁ ŘEPA
Variace řepy, fenykl, olej z fenyklových semen, směs semínek, pepřový tvaroh, mikrobyliny
RYBÍ CONSOMMÉ
Rybí consommé, rybí knedlíček, nakládaná kořenová zelenina, kmínový olej a petrželový olej, byliny

HLAVNÍ CHOD
CELER
BBQ celer, restované houby, sušený žloutek, nakládaný celer, miso omáčka, pohankový popcorn, slunečnicová semínka
ZELÍ
Zelí, pastinák, bylinkové máslo, estragon, omáčka Bernaise, vlašské ořechy
CANDÁT
Candát, dýně, dýňové pyré, černý česnek, kuřecí crumble, omáčka Beurre blanc, pažitkový olej
JELEN
Jelen, pečená červená řepa, pyré z řepy a cibule, nakládaná červená řepa, čekanka Treviso, jelení jus s lesní plody, oxalis
KUŘE
Kuřecí prsa, mrkev, mrkvové pyré, kuřecí jus s tamari, libeček, lískové oříšky, lichořešnice

DEZERTY
JOGURT
Jogurt, borůvkový sorbet, borovicový sirup
TMAVÁ ČOKOLÁDA
Mousse z tmavé čokolády, rakytník, zmrzlina z tonka fazolí, máslová drobenka
TOPINAMBUR
Topinambur, bílá čokoláda, lískové oříšky

Eliška Hromková  – Executive Chef
Menu vzniklo pod taktovkou Elišky Hromkové, mladé šéfkuchařky s velmi osobitým přístupem. Eliška pochází z jižních Čech a původně studovala architekturu, ale pak se spontánně rozhodla změnit směr. Dálkově vystudovala Střední školu gastronomickou a hotelovou v Praze a následně VŠTE v Českých Budějovicích v oboru Ekonomika podniku.

Profesně začínala v písecké restauraci Malkus v hotelu Biograf, následovalo působení na postu chef de partie v Kalina Cuisine & Vins. Eliška má za sebou i bohaté pracovní zkušenosti ze zahraničí jako sous-chef a junior sous-chef; včetně působení v michelinských restauracích  – Ratsstuben (Německo – 1 hvězda) a Kiin Kiin (Dánsko – 1 hvězda), či pražském Výčepu na Korunní. Bezprostředně před svým návratem do České republiky působila v soukromém resortu na ostrově Manshausen za severním polárním kruhem.

Otevírací doba restaurace – březen 2023
Pondělí – zavřeno
Úterý – 18:00 – 23:00
Středa – 11:30 – 15:00   18:00 – 23:00
Čtvrtek – 11:30 – 15:00   18:00 – 23:00
Pátek – 11:30 – 15:00   18:00 – 23:00
Sobota – 18:00 – 23:00
Neděle – zavřeno

Zdroj a foto: https://www.alcronprague.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *