Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

INVALIDA – Zdeněk Godla a Rytmus v černé komedii o kolosální pomstě! Už v dubnu v kinech!

V divokých devadesátkách se odehrává Invalida – nový film nejen o velké pomstě, ale i nejpevnějším přátelství. A všechno to odstartuje jedna nevinná věc – kazeťák vyhozený z okna. Do kin snímek režiséra Jonáše Karáska vtrhne 20. dubna a už jeho trailer naznačuje, že to bude mimořádná jízda!

Šusťákové soupravy, pestrobarevná saka, velké kazeťáky, videopřehrávače, kýčovitá techno hudba, videopůjčovny na každém kroku, nové společenské poměry, záplava různých podvodníků, začínající organizovaný zločin. V této době a prostředí anonymního maloměsta se odehrává příběh Laca, na svou profesi hrdého údržbáře místního muzea, který se kvůli své výbušné povaze ocitá v nesprávném čase na nesprávném místě, a po setkání s drsnými podvodníky skončí na vozíku. Když pak zjistí, že spravedlnost je nedosažitelnou utopií, rozhodne se vzít věci do vlastních údržbářských rukou. Začíná pomsta, jakou jste ještě neviděli. A poznáte přátelství, jaké by vás ani nenapadlo.

Invalida je po úspěšných snímcích Kandidát a Amnestie třetím celovečerním filmem režiséra Jonáše Karáska. „Důležitým tématem v našem filmu je kvalita mezilidských vztahů a fungování v rodině, což někdy řeší každý z nás. Přestože ve filmu otevíráme několik vážných témat, děláme to, myslím si, s humorem. Někdy až nekorektním a na hraně, což by diváky mohlo bavit,“ říká o filmu jeho režisér.

Vedle Zdeňka Godly a Gregora Hološky se objeví Klára Melíšková, Daniel Fischer, Ivo Gogál, Olga Belešová, Sväto Malachovský, Sáva Popovič a také populární tváře slovenské rapové scény: Rytmus v roli romského lichváře, Majk Spirit a rapper VEC jako policisté.

Rytmus také společně s Igorem Kmeťem jr. nahráli k filmu romskou verzi populární písně skupiny Modus Úsmev z roku 1977. Videoklip má od jeho uvedení na YouTube téměř 600 tisíc zhlédnutí.  V původním znění ji zpívali Miroslav Žbirka, Marika Gombitová a Janko Lehotský.

INVALIDA
AZYL Production, RTVS, CinemArt SK, HomeMedia
Režie: Jonáš Karásek
Scénář: Tomáš Dušička
Kamera: Tomáš Juríček
Hrají: Zdeněk Godla, Gregor Hološka, Daniel Fischer, Ivo Gogál, Oľga Belešová, Sväťo Malachovský, Sáva Popovič, Helena Krajčiová, Sandra Lasoková, Klára Melišková, Jevgenij Libezňuk, Martin Šalacha, Peter Šimun, Patrik Rytmus Vrbovský, Michal Dušička (Majk Spirit), Daniel GoGo Štrauch
Producenti: Maroš Hečko a Peter Veverka
Koproducenti: Zuzana Balkoová, Mayo Hurajt , Marek Greško, Aleš Danielis
Hudba: Marcel Buntaj, Matúš Široký
Zvuk: Viktor Krivosudský
Střih: Matej Beneš
Pomocný režisér: Richard Raiman
Film podpořil: Audiovizuálny fond Slovenska
Distributor: CinemArt
Premiéra: 20. 4. 2023
Žánr: komedie
Jazyk originálu: slovenský
Stopáž: 100 min
Formát: 4K, DCP / 1,85:1 / barva / 5.1
Přístupnost: nevhodné pro děti do 12 let

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *