Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Nová dobrodružství, nové sezony: původní české fantasy, lovec duchů Miroslav Donutil, vraždy v Chorvatsku, medvědi na Slovensku a desítky dalších novinek

TV Nova a Voyo aktuálně připravují 46 nových, původních projektů o 711 epizodách a celkové stopáži 619 hodin. Mezi nimi například vůbec první fantasy sérii, duchařský seriál s Miroslavem Donutilem, příběh o dopadení spartakiádního vraha nebo první český stand-up speciál. Programová nabídka TV Nova a Voyo se významněji rozšíří o žánr dokumentární tvorby. Na novinkách, které se divákům představí v následujících sezonách, se po boku kreativních producentů TV Nova a Voyo podílí 21 nezávislých produkčních společností.

„Minulý rok byl ve znamení ukotvení TV Nova a Voyo v pozici nejvýznamnějšího vývojového a produkčního centra v Česku. Svým divákům jsme nabídli celou řadu žánrově rozkročených projektů a dokázali jsme, že naše ambice jdou ruku v ruce se zodpovědností, partnerským přístupem k respektovaným tvůrčím osobnostem i mladým talentům a odvahou prozkoumávat nové cesty,“ říká ředitel vývoje TV Nova a Voyo Michal Reitler a dodává: „Novinkami, které aktuálně chystáme – ať už ve fázi vývoje, nebo už máme roztočeno – vysíláme nejen jasnou zprávu externím tvůrcům, jaké typy projektů jsou v našem hledáčku – ale také ke svým divákům.  Příběhy, které na ně čekají, jsou zábavné, odvážné i jímavé.“

Vůbec první původní novinkou žánru fantasy se na Voyo stane série Vědma. Příběh minisérie je dějově zasazen do současnosti, přesto oživí legendy staré Prahy včetně mytického Golema. V mysteriózní sérii se představí české herecké legendy jako Dagmar Havlová nebo Jaroslav Dušek a nejvýraznější talenty mladé herecké generace Josef Trojan, nebo nadějná hvězda Annet Charitonová. Záhady a napětí slibuje také „duchařský“ seriál Za domem v lese s hereckým bardem Miroslavem Donutilem v hlavní roli. Seriál připravuje produkční společnost Bionaut dvojnásobného držitele Českého lva a mezinárodní Emmy Vratislava Šlajera.

Komediální žánr bude v nadcházejících sezonách zastoupen například rodinným seriálem s pracovním názvem Taneční v režii filmového hitmakera Jiřího Vejdělka, který zavede diváky do prostředí tanečních kurzů na typickém českém maloměstě. V Chorvatsku, cílové letní destinaci statisíců Čechů a Slováků, se odehrávají hned dva připravované projekty – Dobro došli a Bóra. V Dobro došli bude Jakub Štáfek spolu se slovenskou hereckou hvězdou Alžbětou Ferencovou objasňovat zločiny českých a slovenských turistů. Bóra pak přinese komediální detektivku o skupince Čechů a Slováků účastnících se na ostrově uprostřed Jadranu kurzu s názvem Setkání se smrtí. Nikdo zatím netuší, že se se smrtí setkají v míře vyšší, než si všichni představovali.

Jedním z programových pilířů nabídky Voyo jsou příběhy inspirované skutečnými osobnostmi, událostmi nebo kriminálními případy. Řady úspěšných sérií Voyo Originál z této oblasti, jakými byly Případ Roubal, Guru, Jitřní záře, Iveta nebo Král Šumavy, rozšíří další novinky. A opět od těch nejrespektovanějších tvůrců a opět nesoucí silné příběhy, jejichž reálné předobrazy zahýbaly českou společností. Miluju tě navždy, táta – šestidílná minisérie od tvůrců Ivety přinese příběh dojemné cesty osudem zkoušeného Jaroslava Bergera za spravedlností pro svého mrtvého syna Dominika. Poctou nedávno zesnulé legendě československé kriminalistiky, Jiřímu Markovičovi, pak bude minisérie s pracovním názvem Straka o dopadení tzv. spartakiádního vraha Jiřího Straky. Své druhé a třetí řady se dočká Král Šumavy: Fantom temného kraje. Nové série budou mapovat osud legendárního Josefa Hasila od jeho uvěznění v komunistickém lágru až po spolupráci se západní rozvědkou.

Tým kreativních producentů TV Nova a Voyo posílila uznávaná česká dokumentaristka Erika Hníková. Pestrou, žánrově rozkročenou nabídku hrané tvorby, zábavních formátů a reality show tak nově doplní i dokumentární pohledy na témata, která hýbou (nejen) českou společností. Jedním z prvních dokumentárních projektů bude seriál s pracovním názvem Lebo medveď. Projekt v režii oceňovaného slovenského dokumentaristy Mira Rema přinese emotivní příběhy plné napětí, ale mnohdy i absurdního humoru, za nimiž stojí medvěd hnědý, který na Slovensku každoročně plní stránky novin a názorově rozděluje slovenskou společnost. Člověk, nebo medvěd – kdo je víc?

Kariéru zpěvačky Ivety Bartošové bude mapovat třídílný dokument Málo mě znáš. Nabídne výpovědi zpěvaččiných blízkých včetně syna Artura a celou řadu dosud nezveřejněných fotografií a archivních materiálů.

Dalším z nových žánrů, který bude mít své místo na Voyo, je stand-up speciál. Tím vůbec prvním se stane představení Celebrity – autorský pohled Ondřeje Sokola nejen na svět kolem nás, ale i na své kolegy a na vlastní kariéru. Od hraní v televizních seriálech až po vystupování v obchodních domech.

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *