Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíMóda

Richard Quinn vytvořil květinovou fantazii pro exkluzivní whisky Royal Salute

Royal Salute představuje novou kolekci exkluzivních sběratelských whisky Couture Collection oslavující mimořádnou kreativitu v oblasti módy. Úvodní edice Royal Salute 21 Year Old Richard Quinn byla navržena ve spolupráci s hvězdou britské módní scény Richardem Quinnem. Je inspirována návrhářovým jedinečným stylem reinterpretace klasických květinových vzorů s moderním a neotřelým nádechem. Výsledný, na míru vytvořený živý potisk zdobí limitovanou edici lahví a dokonale vystihuje tvůrčí harmonii mezi Royal Salute a Richardem Quinnem – vyvažuje krásu a eleganci okvětních lístků růží s moderním stylem reprezentovaným trny.

Spolupráce mezi značkou Royal Salute a návrhářem Richardem Quinnem vychází ze společné touhy překračovat možnosti a očekávání svého řemesla. Posouvání hranic míchání whisky je pro Royal Salute stěžejním tématem, zatímco Richard Quinn se díky svému odvážnému, elegantnímu a emotivnímu stylu dočkal uznání nejenom od odborné veřejnosti, ale také od Jejího Veličenstva královny Alžběty II., která jeho práci v roce 2018 ocenila prestižní cenou “Award for British Design”.

„Možnost kreativně spolupracovat se společností Royal Salute byla úžasnou zkušeností. Vždycky mě fascinovalo poznávat řemeslnou zručnost a inovace v rámci různých expertíz, proto bylo pro mě objevování světa odborně míchané a vysoce vyzrálé whisky tak silným zdrojem inspirace. Spolupráce byla skutečným tvůrčím procesem a jsem nadšený, že edice, která vznikla z tohoto skvělého partnerství, vystihuje obě naše vášně skutečně moderním způsobem. Moc se mi líbí myšlenka, že mé návrhy pro Royal Salute budou po dlouhá léta sbírány a ceněny milovníky whisky a módy po celém světě,” říká ke spolupráci Richard Quinn.

Richard Quinn vystudoval prestižní londýnskou školu umění a designu Central Saint Martins a vedle ocenění královnou Alžbětou II. za britský design také získal na Fashion Awards 2018 cenu v oblasti dámské módy Award for British Emerging Talent in Womenswear“. Bujaré květy, těžké perly a originální pojetí latexu jsou charakteristickými prvky stylu Richarda Quinna. Do stejného stylu se rozhodl obléknout i láhev nové whisky. Sběratelská edice byla vyrobena ve dvou variantách, v bílé a černé, přičemž na českém trhu je v prodeji pouze černé provedení. Odvážné pojetí klasického porcelánového flakonu Royal Salute přináší elegantní zdobení modrými okvětními lístky na pozadí bílých trnů, inspirované neobyčejným světem whisky Royal Salute. Oko poutající design v sobě snoubí sofistikovanost s prvky rebelie, což jsou charakteristické znaky Quinnova osobitého designu.

Díky odborným zkušenostem v umění míchání whisky se uvnitř okouzlujících a nápaditých lahví Royal Salute 21 Year Old Richard Quinn ukrývá stejně výjimečná nová 21letá směs. Tu vytvořil proslulý master blender značky Sandy Hyslop a jako hlavní inspiraci použil Quinnův designový styl. Poprvé v historii značky Royal Salute totiž byla whisky vyrobena tak, aby odrážela Quinnův design láhve, a nikoli naopak. Běžně jsou flakony navrhovány tak, aby odpovídaly blendu, který je v nich uložen. Sandy Hyslop ručně vybral více než 31 vzácných jednosladových a obilných whisky, které zrály minimálně 21 let. Jedná se o stejný počet složek, jaký byl věk návrháře Richarda Quinna v době, kdy blend vznikal, a jsou v něm použity tzv. lost distilleries, zaniklé palírny jako například Imperial, Dumbarton, Caperdonich. Tělo blendu je postaveno na palírně Braeval a díky tomu má výrazné květinové tóny. Aromatický charakter s intenzivní hloubku doplňují příjemné tóny dubu a koření a bohatý lahodný závěr.

„Mým úkolem jako master blendera je zajistit, aby měly všechny edice Royal Salute svůj charakteristický styl s bohatým, sladkým, ovocným a komplexním charakterem,” sdílí Sandy Hyslop, master blender společnosti Royal Salute a dodává: „Pokud někomu chutná Royal Salute, chci, aby si koupil edici Richard Quinn a získal stejnou chuť, ale s extra tóny navíc. Abych toho dosáhl, chtěl jsem do směsi vnést opravdu krásné květinové chutě, v nichž se objeví skutečně sladký květinový buket.”

CHUŤOVÝ PROFIL
Vůně: Bohatá a ovocná, s tóny červených jablek a broskví, v kombinaci s krémovým crème brulée, lískooříškovou čokoládou, pomerančovou kůrou a výraznými květinovými tóny.
Chuť: Bohatá a sladká s lahodnou chutí meruněk a manga, následovanými tóny vanilky, čokolády a zázvoru.
Závěr: Bohatý a dlouhý, s přetrvávající květinovou sladkostí.

Royal Salute 21 Year Old Richard Quinn
Cena: 3.700 Kč
K dostání od poloviny března 2023 na e-shopu www.prestigeselection.cz

O ZNAČCE ROYAL SALUTE
Royal Salute je výjimečně zpracovaná zrající skotská whisky se stářím minimálně 21 let. Jak zní jedno motto Royal Salute, kde ostatní končí, my začínáme. Royal Salute vznikla jako projev úcty Jejímu Veličenstvu královně Alžbětě II. při příležitosti její korunovace v roce 1953 a byla pojmenována podle 21 oslavných výstřelech. Značka je prodchnutá tradicí a hrdá na svou královskou linii, zároveň je pevně zapojena do moderního světa neustálým posouváním umění blendování do nových, kreativních a ambiciózních forem. Royal Salute má svůj domov v malebné palírně Strathisla, ležící v srdci regionu Speyside ve skotském městě Keith a jako jedna z mála smí nést královské označení královské Royal.

Zdroj a foto: Royal Salute

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *