Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Vychutnejte si krásu probouzejícího se jara s novými šperky od Janji Prokić v podaní Sáry Vondráškové

Při příležitosti Dne svatého Valentýna a nadcházejícího jara představila Janja Prokić kolekci Love is in the air, která zahrnuje šperky jako stvořené k láskyplným vyznáním. Nyní se tato kolekce rozrůstá o novou linii designových kousků, které pracují s perlami a motivem hravého srdíčka.

„Srdce je pro mě ztělesněním zamilovanosti, a to v jakémkoliv věku. Když dáme průchod svým citům, cítíme se méně svázaní a dáváme průchod bezstarostnosti a dětské radosti. Věřím, že mé šperky budou vzbuzovat přesně tyto pozitivní emoce,“ vysvětluje designérka.

Perly si vybrala jako symbol dlouhodobého vztahu. Čím více je perla nošena, tím je lesklejší a krásnější. Je tedy jakousi metaforou prosperujícího vztahu, který při dostatku doteku a dobré komunikace vzkvétá. Perla je i symbolem dlouhověkosti.

Trvalá hodnota se odráží také v dalších materiálech, zvolených pro tuto linii. Jedná se o 14karátové zlato a diamanty, které jsou prostě věčné. K výrobě šperků byly použity perly Akoya, které jsou známé svou vysokou kvalitou, a diamanty typu VS1 a barvy F.

Na fotografiích k nové kolekci najdete zpěvačku a performerku Sára Vondrášková, která se na české a mezinárodní scéně pohybuje již řadu let. „Jako vždy jsem si pro snímky vybrala silnou osobnost, které si vážím. Se Sárou nás navíc spojuje pevné pouto v rovině osobní i profesní. Fascinuje mě její tvorba i originální, jasně rozpoznatelný zvuk, který vychází z jejího nitra,“ říká Janja. Zde přichází i paralela s Janjinou tvorbou. Autorčinou vizí je vybízet okolí k tomu mít odvahu, být sám sebou a vytvořit si na první pohled rozpoznatelný styl.

Šperky z nových i starších kolekcí si můžete prohlédnout v Janja Prokić Studio, které sídlí na adrese U Lužického semináře 11 na Praze 1.

Janja Prokić se narodila v srbském Bělehradě a od devíti let žije v Praze. Studovala AVU v ateliéru malíře Vladimíra Skrepla, VŠUP u sochaře Kurta Gebauera a diplomovala v ateliéru K.O.V. designérky Evy Eisler. Šperkům se věnuje od roku 2011, kdy byla poprvé nominována na cenu Czech Grand Design za svou kolekci LURE. V rámci tohoto ocenění následovalo několik nominací, které vyvrcholily později získáním titulů Designér šperku roku 2014 za kolekci Hidden Place a roku 2018 za kolekci HOMA.

Šperk pro Janju není jen vizuální záležitost, musí mít hlubší význam. Všechny kolekce určitým způsobem vychází z jejího osobního života, sama je nazývá svými deníky.. V tvorbě se inspiruje studiem šamanismu, symbolismu či bílé magie i svým dětstvím, sny a pohádkami. Její největší múzou je však příroda. Každá Janjina kolekce je jedinečná a věnuje se jiným motivům. Svá díla vystavuje po celém světě, od Prahy přes Florencii až po New York. V červnu 2020 otevřela nové studio v Praze na Vinohradech.

Zdroj a foto: www.janjaprokic.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *