Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pitíZe života

Karel Loprais získal in memoriam první výroční ocenění Radegastův Strážce Hořkosti

Pivovar Radegast udělil Karlu Lopraisovi (in memoriam) první výroční ocenění Radegastův Strážce Hořkosti a pojmenoval po něm ležácký tank. Pivovar Radegast chce každoročně vyznamenat jednu osobnost, která má za sebou nejen úspěchy, ale která se musela v životě postavit i větším či menším „hořkým“ překážkám.

Prvním nositelem ocenění Radegastův Strážce Hořkosti za rok 2022 se stal in memoriam Karel Loprais, česká automobilová legenda, šestinásobný vítěz slavného závodu Rallye Dakar i velký moravskoslezský patriot. „První výroční ocenění je v těch nejlepších rukou. Ocenili jsme velkou osobnost za stejné hodnoty, které sami v Pivovaru Radegast vyznáváme. Vybrali jsme člověka, který byl velký bojovník a nikdy se nevzdával. Takový byl po celý svůj každodenní život právě Karel Loprais,“ říká Ivo Kaňák, manažer Pivovaru Radegast.

Ocenění Radegastův Strážce Hořkosti udělené in memoriam Karlu Lopraisovi osobně převzal jeho synovec a současný úspěšný závodník Aleš Loprais: „Velmi si tohoto ocenění vážím, protože Karel Loprais byl i pro mě velkým vzorem, rádcem i parťákem. Prostě člověkem se srdcem na pravém místě.“

Součástí výročního ocenění je i pojmenování jednoho ležáckého tanku po vyznamenané osobnosti. Nově je tak k vidění v ležáckém sklepě nošovického pivovaru „Ležácký tank Karla Lopraise“. „V ležáckém tanku se s pivem nikdy nespěchá. Pivo tady pomalu dozrává, aby bylo v co nejlepší kvalitě. Obdobně vidíme i toto ocenění, ke kterému musí podle nás každý člověk dozrát. Karel Loprais to naplnil bezezbytku,“ uvádí Ivo Kaňák.

Titul Radegastův Strážce Hořkosti, a s tím spojené pojmenování jednoho ležáckého tanku, chce Pivovar Radegast udělovat pravidelně vždy jednou ročně. „Trvalé a důležité životní hodnoty jako vytrvalost, houževnatost, rozhodnost, hrdost, ráznost nebo odolnost je třeba vyzdvihovat a připomínat. I to byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli s tímto oceněním přijít,“ doplňuje Petr Klíma, manažer značky Radegast.

Zdroj a foto: Radegast

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *