Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

S dressingem nebo bez?

Dostat se konečně do formy – novoroční předsevzetí řady z nás. Dodržet ho je ale často těžší, než si na začátku myslíme. Zdravý životní styl je běh na dlouhou trať, lepších výsledků můžete dosáhnout pestrým a vyváženým jídelníčkem, který tělu dodá potřebné vitamíny a posílí jeho imunitní systém. Jak ale na zdravá jídla plná chutí, po kterých nebudete hladovět? Sázkou na jistotu jsou saláty.

Zeleninu vnímá část společnosti jako nutné zlo. Přitom při správné úpravě a dochucení může právě ona být hlavní ingrediencí vašeho oblíbeného a zdravého jídelníčku. Saláty jsou asi nejrozšířenějším řešením, které je jednak chutné, zdravé, ale také jednoduché na přípravu. I když je dressing na salátu často vnímán jako strašák, který tomuto odlehčenému jídlu přidává na kaloriích, opak je v mnoha případech pravdou.

„V tuzemských maloobchodech narazíte na kvalitativně velice širokou škálu produktů. Dressingy samy o sobě nejsou nezdravými komponenty, musí být ale vyrobeny z kvalitních surovin. V ideálním případě by také měly být bez konzervantů. I dressingy bez konzervantů můžete v maloobchodě najít v běžném, tj. nechlazeném regále. Umožňuje to technologie výroby, kdy je dressing plněn do obalu při vysoké teplotě. Zákazník by měl proto při výběru věnovat pozornost složení dressingů,“ říká Michal Neškera, obchodní ředitel společnosti Spak.

Středomořský salát s grilovaným kuřetem
Suroviny:
4 kuřecí prsa bez kostí a kůže
Sůl a pepř podle chuti
1 balení rukoly
225 g cherry rajčátek
225 g červené cibule
225 g oliv Kalamata
225 g feta sýru
Středomořský dressing Spak

Postup:
Osolte a opepřete kuřecí prsa. Rozehřejte pánev na středně vysokou teplotu a kuře grilujte 5 až 6 minut z každé strany, dokud není zcela propečené. Nechte 5 minut vychladnout a nakrájejte na kousky. Ve velké míse smíchejte vypranou rukolu, cherry rajčata, červenou cibuli, olivy Kalamata a feta sýr. Přidejte nakrájené kuřecí maso a na závěr zakápněte Středomořským dressingem Spak podle chuti. Vše pečlivě promíchejte a salát ihned podávejte. Kromě středomořské novinky nabízí značka Spak širokou řadu dressingů, které se doplňují jak s populárními saláty, tak i dalšími zdravými recepty. Ostatně nejprodávanějším produktem v Česku z tohoto segmentu je dressing Caesar.

Caesar salát
Suroviny:
2 hlávky římského salátu
4 kuřecí prsa bez kůže a kostí
Sůl a pepř podle chuti
60 g čerstvě nastrouhaného parmezánu
60 g krutonů
Krémový dressing Caesar Spak

Postup:
Rozehřejte velkou pánev, osolte a opepřete kuřecí prsa a následně je opékejte do zlatova. Nechte na pár minut vychladnout a následně maso nakrájejte na kousky. Ve velké míse promíchejte nakrájený římský salát s dressingem Caesar, do salátu přidejte nakrájené kuřecí maso, nastrouhaný parmazán a krutony.

NOVINKA: Středomořský dressing 250 ml
Krémový dressing s pikantní chutí sušených rajčat, citronové šťávy, bazalky, česneku a koření. Skvěle doplní všechny vaše zeleninové saláty a širokou škálu příloh. Dressing s jemnou chutí hořčice je současně vhodný pro bezlepkovou dietu. K dostání u většiny kamenných i internetových prodejců potravin.

Asi nejjednodušší poučka praví, že čím kratší je seznam ingrediencí na etiketě, tím spíše bude tou správnou volbou pro váš vyvážený jídelníček. Tuto poučku ale nelze aplikovat 100%. Pamatujte, že seznam složek produktu musí být sestaven v sestupném pořadí. Na prvním místě je tedy ta složka, které je ve výrobku nejvíce. Pokud jsou na prvních příčkách ingredience nesoucí různá chemická a cizojazyčná označení, pravděpodobně se bude jednat o průmyslově vysoce zpracovanou potravinu plnou přídatných látek. Takové potravině se raději vyhněte. Právě společnost Spak si u svých produktů zakládá na kvalitě a transparentnosti složení, které jdou ruku v ruce s vyváženým a zdravým životním stylem.

O společnosti Spak
Rodinná firma Spak byla založena roku 1935 v Rakousku Fritzem Spakem, otcem dnešního majitele pana Hanse Petera Spaka. Zakládá si na dlouholeté tradici, kvalitních surovinách a originálních recepturách, které předává z generace na generaci. Velký důraz Spak klade i na výzkum a vývoj inovací, jako první tak přichází s originálními řešeními nových produktů, jako je například veganská majonéza a tatarská omáčka či BIO výrobky. Díky svému preciznímu výrobnímu procesu se produkty společnosti Spak dlouhodobě těší jednomu z nejvyšších hodnocení v rámci nezávislých spotřebitelských testů.

Zdroj a foto: Spak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *