Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZdraví

Těhotná Agáta Hanychová předala dar za statisíce

Agátu Hanychovou v jejích aktivitách nezastaví ani vysoký stupeň těhotenství. Po nedávno prodělaném zápalu plic, i v osmém měsíci chodí na společenské akce a natáčí nové díly svého pořadu. Na kritiku, že by měla být raději doma, má názor jasný – někteří by byli nejraději, kdyby těhotné jen ležely a čekaly na porod. To ale není její styl. Doma plánuje po porodu zůstat pouze týden, říká, že by to jinak psychicky nezvládla. Proto pro ni nebyl ani v nejmenším problém, aby společně se zástupci nadačního fondu Naše plíce oficiálně předala kašlacího asistenta malému Honzíkovi.

Zkušenou maminku Agátu příběh malého Honzíka osobně zasáhl. „Každého člověka se dotýká, když jsou děti nemocné, takže jsem ráda, že se najdou lidi, kteří rádi pomáhají. Pro každého by měla být charita a dobročinnost důležitá,“ má jasno Agáta.

Malý Honzík má díky štědrým dárcům zase o trochu lepší život. Díky sbírce nadačního fondu Naše plíce, založeného realitní kanceláří Y&T Luxury Property, jejíž tým tvoří výhradně ženy, se podařilo vybrat dostatek prostředků k pořízení speciálního přístroje a dalšího příslušenství, které mu bude pomáhat každý den. Konkrétně mu pomůže správně vykašlávat. Honzíček je totiž od samotného narození odkázán na pomoc a péči druhých. Od tří let o něj intenzivně pečují sestřičky v domově sociálních služeb nedaleko Teplic, kam za ním dochází i jeho sestřička, dvojče, která měla v životě více štěstí. Honzík je jedním z pacientů, kteří vyžadují speciální péči. Již od malička ho trápí mozková obrna a s ní spojené problémy s dýchacími cestami a odkašláváním. Kašlací asistent pro Honzíka tedy znamená opravdu velkou úlevu. Vykašlávání je klíčové pro zbavování se virů. „Navíc darovaný asistent nebude pomáhat jen Honzíkovi, ale i dalšímu nemocnému chlapečkovi Martínkovi, který s ním sdílí pokoj a asistenta potřebuje také,“ doplňuje Elena Jakubovič, zakladatelka již zmíněné exkluzivní realitní kanceláře, pro kterou je tato sbírka pomocí nadačního fondu Naše plíce už třetí v pořadí.

Neoficiální předání asistenta proběhlo už v prosinci, kdy Honzíka potrápil covid, a tak se muselo spěchat. „Chtěla bych vzkázat jedno obrovské, ale opravdu obrovské díky, protože díky takovým lidem může být dětičkám zase o něco líp,“ sděluje všem 77 dárcům Kateřina Chudobová, maminka Honzíka, díky nim totiž už nebude pro Honzíka odkašlávání tolik bolestivé. Díru ve svém nabitém kalendáři našla nastávající trojnásobná maminka pár týdnů před porodem, a to po natáčení svého vlastního pořadu Holčičky. Ani ona ani její partner neplánují ve svém děsivém tempu zpomalit. Oběma to totiž vyhovuje. „Jaromír je workoholik a vyhovuje mu to. Já jsem taky workoholik a líbí se mi, že někdo dokáže pracovat ještě víc než já a moje máma dohromady, což zvládne opravdu málokdo. Jen Jaromír,“ dodala na závěr Agáta Hanychová.

Foto: Y&T Luxury Property

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *