Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Vivaldianno The Show už za týden poprvé v divadelní podobě v Hybernii

Světová premiéra nového hudebního projektu Vivaldianno The Show se blíží. Ve více než třiceti světových metropolích vidělo představení s prvky art-rocku citlivě prolnuté s barokní hudbou a ohromujícími vizuálními efekty, více než 150 tisíc nadšených diváků. Úspěšná hudební show propojuje originálním způsobem hudbu geniálního skladatele Antonia Vivaldiho s jeho výjimečným osudem a zázraky moderních technologií. Ojedinělé představení připravují pro divadlo Hybernia špičkoví čeští hudebníci, tanečníci a animátoři. Spolupracují na něm špičky z různých oborů, celkem na 150 lidí. Premiéra se bude konat v Divadle Hybernia 31. března 2023.

Show Vivaldianno má ambici oslovit rodinné publikum, mladé posluchače i fanoušky klasické hudby všech generací. Vivaldianno The Show v nové vizuální podobě s přidanou projekcí a choreografií vtáhne diváky do příběhu barokního génia, který se odehrává v rozzářených Benátkách. Připravovaná nová podoba Vivaldianna s podtitulem The Show překonává styl předchozích projektů. „Projekt moderním a unikátním způsobem využívá princip Laterny Magiky a posouvá ho dál. Vytváří 3D prostor pomocí dvou projekcí-předního průhledného plátna a zadní projekce. Obě plátna jsou synchronní a díky správné práci s perspektivou vytváří poutavý 3D efekt,“ říká Michal Dvořák, hudebník, skladatel a tvůrce show.

„Nebývá obvyklé, aby se show těchto rozměrů odehrávala na jevišti divadla. Spolupracujeme na něčem novém, co tu ještě nebylo, chceme posouvat laťku výš a přinášet maximální kvalitu pro náročnější diváky,“ říká Eva Homindová, ředitelka Divadla Hybernia.

Nejlepší čeští hudebníci, hlasy českých hereckých špiček i “Jamese Bonda”
Show využívá aktuální technické a vizuální inovace. Diváci uvidí moderní choreografii v podání skvělých tanečníků skupiny Dekkadancers se scénickým pojetím s úctou k dílu Antonia Vivaldiho. Autory 3D projekcí a vizuálů jsou čeští animátoři ze studia Incognito. Součástí show jsou špičkoví sólisté, například multižánrová violoncellistka Terezie Kovalová, která prozradila, že jí již v minulosti úspěšný projekt nalákal snadno: „Pracovat s Michalem Dvořákem, který je známý jako velký profesionál, bylo lákavou výzvou a za ty roky můžu říct, že se mi moje očekávání naplnila více než vrchovatě. Není moc projektů, kterým by se takto dařilo, nejen na našich pódiích, ale i v zahraničí. Hrát ve Vivaldiannu je i rozhodně velkou školou nejen hráčsky, ale také v rámci produkce a fungování velkého projektu. Viva pro mě plní funkci vzdělávání, práce a i rodiny, protože tým, který dal Michal dohromady je opravdu skvělý,“ prozradila. Spolu s ní zahraje na podiu také houslistka Martina Bačová, kytarista Jiří Janouch nebo houslový virtuos a koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička: „S Michalem Dvořákem spolupracuji na Vivaldiannu už mnoho let a považuji to za jeden z nejlepších crossoverů dnešní doby. Hudba Antonia Vivaldiho společně se silným příběhem a fantastickou vizualizací mě nesmírně baví. Diváci se mají na co těšit!,“ zve Jiří Vodička.

V představení navíc promlouvá řada hlasů oblíbených českých herců v čele s Jiřím Dvořákem. V dalších rolích tak diváci uslyší Pavlu Tomicovou, Vilmu Cibulkovou, Petra Štěpánka, Petra Olivu, Kryštofa Hádka, Moniku Timkovou a další. Zahraniční návštěvníci či jiní zájemci mohou navíc díky speciální aplikaci na svých vlastních smartphonech a sluchátkách poslouchat anglický dabing, který namluvil herec Pierce Brosnan. Právě možnost v nejlepší kvalitě sledovat projekci a synchronní zvuk díky speciálnímu softwaru Cinewav, je pomyslnou třešničkou na dortu. Autorem anglického překladu je scénárista Jan K. Novák, který spolupracoval s Milošem Formanem mimo jiné na filmu Valmont. Autorem libreta je Tomáš Belko a autory hudebního zpracování Michal Dvořák a Jiří Janouch.

Vivaldianno navštívilo během světového turné přes 30 metropolí a vidělo ho přes 150 tisíc diváků včetně těch v Londýně, Korei, Izraeli, Chile, Argentině a Spojených Arabských Emirátech. Vivaldianno The Show teď nabídne nový pohled v prostoru klasického divadla – Divadla Hybernia.

Zdroj a foto: www.hybernia.eu, www.vivaldianno.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *