Mince pro Spojené arabské emiráty se razí v České mincovně v Jablonci nad Nisou

Česká mincovna přivítala vzácného hosta z Dubaje. Ahmed Sultan bin Sulayem, výkonný prezident a CEO dubajského komoditního centra DMCC (Dubai Multi Commodities Centre), vyrazil novou sérii investičních mincí pro UAE.

V pondělí 20. března 2023 přivítala Česká mincovna v Jablonci nad Nisou výkonného prezidenta a CEO dubajského komoditního centra DMCC Ahmeda Sultana bin Sulayema. Ten si prohlédl zdejší výrobní provoz, kde se razí nejen české oběživo, ale také celá řada sběratelských a investičních mincí z drahých kovů.

Ahmed Sultan bin Sulayem během své návštěvy jednoznačně stvrdil dlouhodobě budované partnerství mezi jednou z největších zón volného obchodu světa a Českou mincovnou, která v Dubaji v roce 2022 otevřela svou pobočku. Neustále se rozvíjející region Středního východu, který dobře zná a uznává české sklářství, se v nejbližší době přesvědčí také o kvalitách českého mincovnictví. Doslova zlatým hřebem česko-dubajské spolupráce a celé návštěvy se totiž stávají zlaté a stříbrné investiční mince, jejichž vzorky si Ahmed bin Sulayem osobně vyrazil.

V reliéfu mincí, které splňují celosvětově uznávané standardy takzvaných „bullion coins“, se zrcadlí úspěchy Spojených arabských emirátů dosažených v uplynulých padesáti letech. Portrét prezidenta Mohameda bin Zayeda al Nahyana je doplněn vyobrazením dechberoucího muzea Louvre Abu Dhabi, které dává emirátům punc světové kulturní destinace. Na druhé minci je vyobrazen viceprezident a premiér Spojených arabských emirátů Mohamed bin Rashid Al Maktoum a nejnovější Museum of the Future.

Zbrusu nové mince ze zlata a stříbra si budou moci zájemci ve Spojených arabských emirátech zakoupit po skončení posvátného měsíce ramadánu. Cílem DMCC je podpora a usnadnění obchodu se zlatem v celosvětovém měřítku. Memorandum o vzájemné spolupráci proto Ahmed Sultan bin Sulayem a ředitel České mincovny Michal Drtina podepsali unikátním perem, do kterého je symbolicky zasazena právě zlatá mince.

Zdroj a foto: Česká mincovna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *