Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Život je věc pro samouky, poznají v nové komedii Jana Plodková, David Švehlík, Barbora Seidlová nebo Zuzana Kronerová

Život se nedá naučit, každý je v něm pouhý samouk. Stejně jako hlavní postava nové komedie „Život pro samouky“ režisérky Jitky Rudolfové. Jana Plodková se zde představí v hlavní roli jako žena po čtyřicítce, které život připraví řadu neočekávaných situací. Sama sebe a všechny trable však bere s nadhledem a s pořádnou dávkou sarkasmu. Film od producentů loňské úspěšné komedie Střídavka vznikl podle populární knihy „Láska pro samouky“ Barbory Šťastné.

Další role hrají Jaroslav Plesl, Barbora Seidlová, Zuzana Kronerová, David Švehlík, Václav Neužil, Lukáš Příkazký nebo Simona Babčáková. Do českých kin zamíří film 11. května 2023.

„Nový život, noví muži, tak proč si připadám jako stará kráva?“ zní anotace knižní předlohy a právě nadhled a ironie hlavní hrdinky je jedním ze základních kamenů i pro filmovou podobu. „Kniha Báry Šťastné mě bavila zejména svou ironií a celkovým nadhledem na životní situace, které v určitém věku prožívá většina žen. Pro filmovou podobu jsme ale museli příběh zhustit, oproti knize v něm třeba není tolik milostných románku a nápadníku hlavní postavy Kláry,“ přibližuje režisérka Jitka Rudolfová.

Hlavní postava Klára umí být ve čtyřiceti pořád stejně nejistá a zmatená jako v osmnácti, jenom už to nevypadá tak roztomile. Její manželství ze dne na den skončí a ona se znovu ocitne v nepředvídatelném světě randění a seznamovacích trapasů. Do toho vychovává dvě dcery, snaží se přežít životní styl své excentrické mámy a navíc jí v životě začne radit úžasná vztahová koučka, influencerka a trenérka štěstí.

Měla by to být chytrá, svěží a vtipná komedie, kterou stojí za to vidět. Režisérka Jitka Rudolfová, skvělá Jana Plodková a vlastně i další obsazení by mělo být zárukou kvality,“ přemítal už během natáčení David Švehlík, jeden z nápadníků hlavní postavy.

Je to film o tom, jak se na rozchod podívat s nadhledem a s humorem. To je důležité, protože humor je lék na všechno,“ doplňoval představitel filmového manželka Jaroslav Plesl.

Slovo „láska“ z názvu knižní předlohy pak tvůrci pozměnili na slovo „život“. „Je to víc komedie, než romantika. Jakákoliv romantika je totiž ve filmu vždy nějak převálcována nečekanými okolnostmi i ironií a sarkasmem hlavní hrdinky,“ dodává režisérka. Ústřední postavu Kláru ztvárnila Jana Plodková.

Klára je roztržitá, nesebevědomá, ale vtipná. Svůj život má celkem naplánovaný, ale dostane se do situace, kdy ty její plány přestanou vycházet a naopak se ona začne v životě trochu plácat,“ popisuje Jana Plodková hlavní postavu filmu.

Jana je herečka, se kterou je radost pracovat. Kromě toho myslím, že má značný komediální talent, který dokáže uplatnit v různých situacích – od velkých gest až po minimalistické humorné nuance. Pro postavu Kláry je ideální,“ upozorňuje Jitka Rudolfová.

Producentem filmu je Luminar Film, partnerem filmu je Voyo a TV Markíza. Film podpořil Audiovizuálny fond SR, distributorem je Bontonfilm.

Scénář a režie: Jitka Rudolfová
Kamera: Ferdinand Mazurek
Střih: Adéla Špaljová
Hudba: Jiří Burian
Vedoucí výpravy: Bready Bailey
Zvuk: Richard Müller
Architekt: Zuzana Mazáčová
Výtvarník kostýmů: Marek Cpin
Umělecká maskérka: Klára Hubalová, Zuzana Peschlová
Producenti: Luminar Film – Martin Růžička, Jindřich Motýl
Koproducent: Attack Film – Ľubomír Slivka
Hlavní partner: Voyo a TV Markíza

Hrají: Jana Plodková, Barbora Seidlová, Zuzana Kronerová, Jaroslav Plesl, David Švehlík, Václav Neužil Lukáš Příkazký, Simona Babčáková, Andrej Polák, Anna Michalcová, Luna Sofie Bauer, Anežka Kubátová, Jiří Vyorálek, Halka Jeřábek Třešňáková, Lenka Šebek Loubalová, Martin E. Kyšperský, Jelena Juklová a další

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *