Když se ženy spojí, dokážou cokoliv. Answear.LAB uvádí novou kolekci oslavující sílu sesterstva

Answear.LAB dokazuje, že podpora žen není mýtus. Nejnovější limitovaná kolekce SISTERHOOD, která spojuje svět módy, hudby a umění, glorifikuje ženské přátelství a vzájemnou solidaritu. Trička a mikiny s tištěnými kolážemi speciálně vytvořila talentovaná polská umělkyně Ania Glik, která spolupracovala s největšími módními domy Hèrmes, Aesop, Adidas, Levi’s nebo Elle. Limitovanou kolekci SISTERHOOD lze najít pouze na módním e-shopu Answear.cz.

Internetový obchod Answear, zaměřující se na módu a lifestyle, dlouhodobě skrze své kampaně podporuje práva žen. Svou novou kolekcí SISTERHOOD šíří poselství o síle vzájemné podpory mezi ženami. „Sesterstvo je protiváhou rivality, kterou ženám vnucuje patriarchální společnost. Ovlivňuje každý aspekt našeho života a je synonymem napomáhání a empatie. Na tomto základě můžeme budovat vztahy, které vyplývají z úcty k druhým, ale i k sobě samým, které neškatulkují, nehodnotí a nekritizují. Právě na takových pozitivních vztazích mezi ženami je založeno sesterstvo. Nemusíte mít pokrevní pouto, abyste se mohly nazývat sestrami.“, vysvětluje ideu kolekce Nicole Groesslová, Country Manager společnosti Answear.cz pro Česko a Slovensko.

Answear.LAB chce ukázat, že i prostřednictvím stylu a beze slov lze vyjádřit to, kým jsme. Kolekce SISTERHOOD nese spoustu odkazů a skrytých symbolů poukazujících na sesterstvo. Dominantní je růžová barva symbolizující bezpodmínečnou lásku a porozumění, které by ženy vůči sobě měly mít. Romantická růžová odkazuje na naději a dodává nám pocit, že vše bude v pořádku. Touto psychologií se řídí i návrhářka a módní ikona Elsa Schiaparelli, která se stala inspirací designérů Answer.LAB. Kromě romantické růžové se v kolekci na kožených kabátech, saténových šatech, tylových sukních a dámských kostýmech objevuje také její energický odstín. Doprovází ho uklidňující džínová modrá a futuristická stříbrná odkazující na budoucnost a velikost našich snů. Poutavé nášivky na džínách a šperky doplňující oděvy nejsou jediným výrazným prvkem kolekce. Oslňující jsou dále i stříbrné bombery a motorkářské bundy.

Polská umělkyně Ania Glik vytvořila speciálně pro Answear.LAB sérii 6 digitálních koláží se slogany vyjadřující sílu ženské solidarity. Symboly sesterstva, jako jsou sepnuté ženské ruce, se zde objevují vedle sloganů “STAND BY YOUR SISTER”, “SISTERHOOD GIVES YOU POWER” nebo “HELP ONE ANOTHER IS PART OF SISTERHOOD RELIGION”.

V České republice jsou ambasadorkami kolekce SISTERHOOD modelka a rovněž zakladatelka stejnojmenného nadačního fondu, Veronika Sovadina Kašáková ve dvojici s kolegyní, svou zástupkyní a kamarádkou Evou Juščákovou, válečná reportérka Lenka Klicperová s novinářkou a publicistkou Markétou Kutilovou, česko-finská běžkyně Kristiina Hannele Mäki s maminkou, atletka a běžkyně Marcela Joglová s kamarádkou, módní šéfredaktorka Lucie Janotová se svou sestrou nebo horolezkyně Klára Kolouchová se zakladatelkou ženského sportovního centra Souladronka Michaelou Havlíčkovou.

Zdroj a foto: https://answear.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *