Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Swarovski rozširuje svou nabídku udržitelných šperků o kapsulovou kolekci Hyperbola

Uvedením nové kapslové kolekce Hyperbola společnost Swarovski rozšiřuje svou nabídku šperků vyrobených s ohledem na udržitelnost. Nová kolekce je dalším významným krokem na cestě společnosti Swarovski k větší udržitelnosti výrobků.

Kousky z kolekce Hyperbola jsou vyrobeny za využití inovativních materiálů a postupů. Vyzařuje z nich půvab a výjimečné savoir-faire, typické pro společnost Swarovski. Kolekci Hyperbola tvoří prsten, náramek a tři páry náušnic. Využívá certifikované uhlíkově neutrální kameny Swarovski Zirconia a recyklovaný kov bez ústupků v oblasti stylu a kvality.

Kameny Swarovski Zirconia byly vyrobeny s využitím obnovitelné energie, čímž došlo ke snížení emise uhlíku o 58 % v porovnání s běžnými zirkony. Zbývajících 42 % emisí bylo kompenzováno.

Uhlíkovou stopu kamenů Swarovski Zirconia změřil a kompenzoval náš partner South Pole, přední poradenská společnost zaměřující se na téma klimatu. Vypočtený dopad CO2 byl kompenzován vysoce kvalitními uhlíkovými kredity, které byly poskytnuty malé vodní elektrárně Huóshui, která poskytuje obnovitelnou energii v odlehlých oblastech jihozápadní Číny, a rezervaci biologické rozmanitosti Rimba Raya na Borneu, která pomáhá chránit tuto oblast Indonésie před odlesňováním.

Díky recyklovanému kovu (minimálně 90 %) dochází k cyklickému využití vzácných zdrojů a šetření přírodních surovin, čímž se dále snižuje dopad výrobků Swarovski na životní prostředí.

Nová kolekce představuje pouze jeden z řady kroků, které společnost Swarovski podniká na cestě k omezování svého dopadu na životní prostředí. Patří také mezi premiérové počiny směřující k uhlíkové neutralitě všech kamenů Swarovski Zirconia.

V roce 2021 se společnost Swarovski připojila k iniciativě Science Based Targets (SBTi) a zavázala se snížit do roku 2030 emise skleníkových plynů typu 1 a 2 o 47 % a emise typu 3 o 28 %.

Kolekce Swarovski Hyperbola je k dostání v prodejnách Swarovski a online od 3. dubna 2023.

Více informací o práci společnosti Swarovski v oblasti udržitelnosti a kompletní nabídku produktů vytvořených s ohledem na udržitelnost najdete na stránkách Swarovski.com.

Zdroj a foto: Swarovski

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *