Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

ZábavaZe života

V Pelhřimově mají nově největšího plyšového medvěda v ČR

U příležitosti otevírání nové turistické sezóny v Muzeu rekordů v Pelhřimově byl do jeho expozice instalován zbrusu nový MAXI exponát, kterého vyrobila skupina nadšenců z Benešova u Prahy, soustředěná kolem mladého výrobce těchto plyšových hraček Vlastimila Bejbla.

Medvěd zapsaný do České knihy rekordů váží 70 kg a měří 450 cm. Aby mohl být rekord uznán, museli autoři dodržet stejné postupy, vzhled i proporce jako při šití klasických plyšáků. Medvěd byl tedy zhotoven z plyšové látky s dlouhým vlasem, které bylo spotřebováno přes 16,5 m a při šití bylo spotřebováno více než 1 km bílé nitě. Výplň byla použita klasická, tedy textilní duté vlákno. Oči v patřičném zvětšení musely být vyrobené na zakázku v Německu.

Přípravy, střih, šití a další práce zabraly třem lidem dlouhé tři dny práce. Dalších 15 hodin čistého času trvalo plnění a došívání. Rekordního plyšového MAXI medvěda nakonec pracovníci Muzea rekordů společně s autory i přes počáteční obavy dokázali díky  urputnému úsilí vysoukat po 80 schodech do 4. patra pelhřimovské Dolní brány, kde muzeum sídlí a kde se nyní nový plyšový rekordman už spokojeně pohupuje na své pohodlné MAXI houpačce, která byla pro tento účel speciálně vyrobena.

Zdroj a foto: Agentura Dobrý den 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *