Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zvířata

První krok k návratu koní Převalského do Kazachstánu

Za účasti premiérů České republiky a Republiky Kazachstán, Petra Fialy a Alichana Smajlova, podepsal dnes ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek memorandum o spolupráci na návratu koní Převalského do Kazachstánu. Jednání o této spolupráci probíhala již delší dobu a nyní se dostala na doposud nejvyšší úroveň.

„Koně Převalského na území dnešního Kazachstánu v minulosti žili a před dvaceti lety zde započal první pokus o jejich reintrodukci, který bohužel nebyl úspěšný. Dnes podepsaným memorandem se otevírá cesta k novému projektu,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Zoo Praha se svými partnery z EAZA, ITG, univerzit a dalších organizací bude zajišťovat expertní část a přepravu koní Převalského.

Již zítra vyrazí tým Zoo Praha společně s kazachstánskými kolegy na první obhlídku vytipovaných lokalit. Tato výzkumná a přípravná fáze potrvá nejméně dva roky.

Memorandum o spolupráci na návratu koní Převalského do Kazachstánu podepsal dnes ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek v tamní metropoli Astaně.

Zoo Praha úspěšně vrací koně Převalského do Mongolska. Na západě a ve středu země už žije životaschopná populace. O reintrodukci posledního divokého koně světa bude nyní nově usilovat v Kazachstánu.

Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *