Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Senzační novinka: Letošní Maraton Praha odstartuje z Václavského náměstí!

Nejprestižnější česká sportovní událost se blíží. Už 7. května se běží 27. ročník Maratonu Praha a přichází se skvělou novinkou: tisíce závodníků vyrazí na světově nejhezčích 42 kilometrů z Václavského náměstí. „Oproti minulým rokům, kdy se vybíhalo ze Staroměstského náměstí, se nám nyní se zástupci Prahy povedlo domluvit start v dolní části Václaváku na Můstku, což přináší řadu výhod. Těmi největšími jsou strategická poloha a ještě více místa a pohodlí pro naše běžce,“ uvedl Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru RunCzech, který se vypracoval na první místo v počtu závodů oceněných známkami World Athletic.

RunCzech pořádá maratonské běhy v Praze už přes čtvrt století. Díky tomu se česká metropole v kvalitě závodů a oblibě mezi lidmi vyšvihla mezi 10 nejlepších měst světa. Není divu. Výborně připravená událost, nádherná trať a skvělé výkony jsou na Maratonu Praha již samozřejmostí. Prestižní akce tentokrát propukne na druhém největším náměstí v České republice. „Už nám přišlo spoustu reakcí a je vidět, že závodníci a naši fanoušci tuto novinku přijali velmi pozitivně. Startem z Václavského náměstí jim nabídneme trochu jiný, ale stále neopakovatelný zážitek. A hlavně bude celé zázemí na jednom místě,“ prohlásil Carlo Capalbo.

Maratonský svátek začne už 4. května na Výstavišti Praha, kam se po čtyřech letech vrací Marathon Expo, jeden z největších sportovních veletrhů v České republice. Do Křižíkových pavilonů B, C a D se návštěvníci dostanou zdarma a mohou se seznámit s novinkami v oblasti běžeckého vybavení a doplňků, zdravé stravy, prevence i regenerace a užít si pestrý doprovodný program. Závodníci si zde také mohou vyzvednout startovní čísla.

Po vyprodaném 1/2Maratonu Praha zbývají na hlavní závod sezony poslední registrace (www.runczech.cz/registrace). Ti, kteří se na náročnou trať necítí, mají možnost se přihlásit do ČT 2Run, v němž pak každý z páru uběhne 21 km. Součástí slavné akce je také Mistrovství ČR v maratonu mužů a žen, dm rodinná míle či Běh záchranných a bezpečnostních složek.

Foto: RunCzech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *