Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Rozhovor s Lewisem Hamiltonem na basketbalové výzvě před GP

Před druhou Miami Grand Prix™ pozval IWC Schaffhausen skupinu slavných sportovců a celebrit, aby na basketbalovém hřišti soutěžili se sedminásobným mistrem světa Formule 1™ Lewisem Hamiltonem. „IWC Chrono Challenge“ organizovaná ve spolupráci s neziskovou charitativní organizací Dibia DREAM se sídlem v Miami byla první z několika událostí během třídenního převzetí Jungle Plaza v srdci kultovní Miami Design District IWC.

„IWC Chrono Challenge“ viděla dva týmy, které proti sobě soutěžily ve třech různých výzvách basketbalových dovedností. „Team Pink“ vedl sedminásobný mistr světa Formule One™ Sir Lewis Hamilton, ke kterému se připojili hollywoodský herec James Marsden a bývalý profesionální fotbalista Antrel Rolle. Kanadský herec a hvězda filmu „Barbie Movie“ Simu Liu, americký olympijský skateboardista Jagger Eaton a zakladatel a generální ředitel Dibia DREAM Brandon Okpalobi vytvořili protichůdný „Team Green“.

V exkluzivním B-rollu Lewis Hamilton diskutuje na různá témata:

  • Jak je to sen být v tak důležitém městě, jako je Miami.
  • Vedro v Miami a jak je to jedna z nejvíce vyčerpávajících tratí pro řidiče a auta. Velká cena Vegas a jak to bude stejně vzrušující jako Grand Prix Miami.
  • Vychází z faktu, že když jsou Spojené státy tak velkou zemí, je neuvěřitelné vidět, že se nyní po celé zemi konají 3 velké ceny.
  • Růst formule 1, zejména u žen. Jak je vášnivým fanouškem basketbalu a také pravidelně sleduje NFL.
  • Nový tým sleduje a jak skvělé je spolupracovat s IWC Schaffhausen po boku Dibia DREAM Charity.
  • Význam charity Dibia DREAM Charity a jeho vlastní mise 44 pro posílení dětí k úspěchu.

TŘI VÝZVY BASKETBALOVÝCH DOVEDNOSTÍ
V první výzvě museli hráči driblovat a skákat směrem ke koši a snažili se dosáhnout co největšího počtu položení za 60 sekund. Dále se soutěžící pokusili získat co nejvíce trestných hodů za 30 sekund ve výzvě beat-the-buzzer. Nakonec se dva hráči vystřídali ve střelbě z několika vymezených míst na hřišti. Za každý míček, který dopadl do koše, obdrželi jedno písmeno, kterým vyhláskovali slovo „Chrono“ – hravý odkaz na nedávno uvedený chronograf. Legenda F1TM David Coulthard pořádal akci, kterou podpořila bývalá vysokoškolská basketbalová atletka a vedoucí programu Laureus USA Tiffany Aidoo. Hollywoodská herečka Monica Barbaro byla zodpovědná za dodržování skóre a přesné měření času výzev.

IWC SCHAFFHAUSEN
V roce 1868 americký hodinář a podnikatel Florentine Ariosto Jones cestoval z Bostonu do Švýcarska a v Schaffhausenu založil ‚International Watch Company‘. Jeho vizionářským snem bylo spojit pokročilé americké výrobní postupy s řemeslným uměním švýcarských hodinářů a vyrobit ty nejlepší kapesní hodinky své doby. Tím nejen položil základy jedinečného inženýrského přístupu IWC, ale také založil centralizovanou výrobu mechanických hodinek ve Švýcarsku.

Za svou 150letou historii si IWC Schaffhausen vybudovala reputaci pro vytváření funkčních komplikací, zejména chronografů a kalendářů, které jsou důmyslné, robustní a pro zákazníky snadno použitelné. IWC, průkopník v používání titanu a keramiky, se dnes specializuje na vysoce zkonstruovaná technická pouzdra hodinek vyrobená z pokročilých materiálů, jako je hliník aluminid titanu a Ceratanium®. Nadčasové výtvory švýcarského výrobce hodinek preferují princip „forma sleduje funkci“ před dekorací a ztělesňují sny a ambice jejich majitelů na jejich cestě životem.

IWC získává materiály zodpovědně a podniká kroky k minimalizaci jejich dopadu na životní prostředí, čímž vytváří skutečně udržitelné hodinky, které jsou vyrobeny tak, aby vydržely po generace. Společnost je hrdá na to, že školí své vlastní budoucí hodináře a inženýry a také nabízí vynikající pracovní prostředí pro všechny zaměstnance. IWC také spolupracuje s organizacemi, které celosvětově pracují na podpoře dětí a mladých lidí.

IWC A DIBIA DREAM
Na basketbalové výzvě IWC opět spolupracovalo s Dibia DREAM, neziskovou organizací, která podněcuje sociální změny prostřednictvím vzdělávání a sportu STEM pro mladé lidi s nedostatečnými službami v Miami. IWC podporuje Dibia DREAM od roku 2022 prostřednictvím globálního partnerství s Laureus. Děti z programů Dibia DREAM se účastnily rozcvičky a podporovaly hráče jako dívky a chlapce s míčem během výzvy.

Basketbalové hřiště IWC zůstane na Jungle Plaza do pátku. Během převzetí se může veřejnost zaregistrovat na Basketball Clinics. Dibia DREAM bude také organizovat různé vzdělávací aktivity pro děti. Po akci v Miami daruje IWC basketbalové hřiště společnosti Dibia DREAM a městu Miami. Kromě toho IWC znovu použije nástěnné plátno na podporu místní organizace.

DIBIA DREAM
Dibia DREAM, založená v roce 2013, poskytuje bezpečné místo po škole, o víkendech a v létě s pečujícími, zodpovědnými dospělými a zajímavými aktivitami. Dibia DREAM byl vytvořen s ohledem na sportovce a ctižádostivou mládež v nedostatečně obsluhovaných komunitách. Její programy využívají sport jako nástroj pro výuku životních dovedností a podporu mentorství, aktivní účasti a vystavení různým příležitostem prostřednictvím programu 5 Pilířů. Dibia DREAM přináší rané, pozitivní zkušenosti pro studenty ve sportu, fyzické aktivitě, STEM a vzdělávání. Naším cílem je obohatit mládež prostřednictvím transformačních zkušeností.

LAUREUS SPORTEM PRO DOBRÝ ZÁKLAD
Laureus je globální hnutí, které využívá sílu sportu k proměně životů dětí a mladých lidí. V roce 2000 zakládající patron Laureus Nelson Mandela řekl, že „sport má moc změnit svět“ a tato slova se stala filozofií Laureus a hnací silou jeho práce. Od roku 2000 Laureus Sport for Good využívá sílu sportu k překonání násilí, diskriminace a nerovnosti a mění životy více než šesti a půl milionům dětí a mladých lidí. Laureus Sport for Good v současné době podporuje více než 275 programů ve více než 50 zemích a územích.

Zdroj a foto: IWC Schaffhausen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *