Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Sudety Tour se vrací. Cyklomaraton po Broumovsku se pojede po 10 letech

Po desetileté pauze se letos opět koná silniční cyklistický maraton DEKOM SYSTEM Sudety Tour. Závodníci mohou v neděli 21. května 2023 poměřit své síly na dlouhé (170 km) či krátké (101 km) trati vedoucí východočeským regionem Broumovsko.

„Obnovený závod DEKOM SYSTEM Sudety Tour bude jedním z pěti českých silničních maratonů. Naším cílem je oslovit a přitáhnout cyklistické nadšence z celé Evropy, rádi bychom se dostali i do světové maratónské série Granfondo,“ prozrazuje hlavní pořadatel Josef Říha.

Oproti minulým ročníkům, kdy se začínalo v Teplicích nad Metují, se nyní cyklisté postaví na start na Mírovém náměstí v Broumově a závod povede částečně i sousedním Polskem. Poté se vrátí zpět na původní trasu přes Vysokou Srbskou do Police nad Metují a Teplic nad Metují, dlouhá varianta se navíc protáhne i přes Adršpach. Pořadatelé očekávají na znovuobnoveném závodě kolem 400 účastníků.

Ambasadorem se stal Tomáš Konečný, bývalý vynikající cyklista, reprezentační trenér a vítěz mj. etapy na slavné Vueltě. Součástí DEKOM SYSTEM Sudety Tour je také VIP program pro ty, kteří chtějí zažít toto klání jako elitní cyklisté, a doprovodné závody pro děti v Broumově a okolí.

Cyklistický maraton Sudety Tour byl založen v roce 2004 Tomášem Čadou a pravidelně se opakoval až do roku 2013, kdy ho vyhrál olympijský šampion Jaroslav Kulhavý. Kvůli rozsáhlým uzavírkám silnic a náročným bezpečnostním opatřením v terénu však musel být v roce 2014 zrušen. Obnovit se jej rozhodli zástupci CK Pardubice v čele s Josefem Říhou, jenž se klání sám před lety účastnil.

DEKOM SYSTEM Sudety Tour se těší plné podpoře Královéhradeckého kraje, města Broumov a organizačního týmu kandidatury Broumova na Evropské hlavní město kultury 2028. Ten bude mít v cíli stánek s informacemi o této prestižní soutěži vyhlášené Evropskou unií a pozitivních dopadech kandidatury na celý broumovský region. Závod podporuje také polské město Radków v čele se starostou Aleksandrem Mielniczukem.

Zájemci o start se mohou registrovat na http://www.ckpardubice.cz/sudetytour.

Na závěr pozvánka od organizátora Josefa Říhy: „Přijďte fandit a také si vydělat nějakou korunu. Na celý závod je třeba spoustu pořadatelů na křižovatkách. Registrujte se a dejte nám vědět, kde s vámi můžeme počítat,“ vzkazuje Říha domácím fanouškům cyklistiky, kteří se mohou registrovat zde.

Zdroj a foto: Sudety Tour

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *