Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zvířata

Z každého vstupu do Zoo Praha půjde 8 Kč na ochranu biodiverzity

Klíčovým úkolem zoologických zahrad je ochrana biodiverzity. Zoo Praha své in situ projekty z velké části financuje prostředky odváděnými z každého vstupu. Tato částka se nyní zvyšuje z 5 na 8 Kč. Na dnešní vernisáži výstavy Tváře úmluvy CITES to oznámila náměstkyně primátora pro oblast životního prostředí Jana Komrsková.

„Vedle ochrany ohrožených druhů a jejich návratu do volné přírody cílí Zoo Praha také na metodickou a materiální pomoc v řadě zemí světa i na vzdělávání místních komunit,“ uvedla Komrsková. „Není náhoda, že nedávno obdržela nejvyšší ocenění – WAZA Conservation Award. Nyní se její aktivity budou moci ještě rozšířit.“

Všechny novinky i aktuální situaci aktivit Zoo Praha na ochranu biodiverzity na pěti kontinentech představí její zástupci na tiskové konferenci v úterý 30. května od 10 hodin ve Vzdělávacím centru. Akreditovat se mohou zástupci médií už nyní na emailové adrese masek@zoopraha.cz.

In situ projekty jsou klíčovým posláním moderní zoologické zahrady. Úspěšná reintrodukce koní Převalského – kteří by po Mongolsku mohli osídlit i Kazachstán – je důkazem jejich smyslu.

Foto: Miroslav Bobek, Zoo Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *