Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Jídlo a pití

ELIAS – nové místo, plné chutí a vůní, nejen pro milovníky dobré kávy

Milujete dobře připravenou kávu a rádi si pochutnáte na jídle s nápadem, které je navíc připravené ze sezónních a vysoce kvalitních ingrediencí lokálního původu? Pak by vaší pozornosti neměl uniknout nový podnik ELIAS. Nachází se v samém srdci Prahy, v prostorách ikonického hotelu Alcron, který prošel během loňského roku celkovou renovací a v březnu 2023 byl znovuotevřen jako Almanac X Prague. Sesterskou pobočku ELIAS s totožným konceptem najdete ve vídeňském hotelu Almanac Palais Vienna, který je v provozu od letošního jara.

Místo Vás na první pohled zaujme příjemnou atmosférou, design pracuje s přírodními materiály a světlými barevnými tóny. Menu sází na nápaditost, lokálnost a udržitelnost a zaujme chutnými a promyšlenými pokrmy s unikátním charakterem.

ELIAS přináší závan svěží inspirace na pražskou kulinární scénu a brzy se jistě stane oblíbenou destinací pro oblíbený šálek kávy s přáteli, nutričně vyváženou snídani i rychlý oběd. Pokud zrovna nestíháte posedět, můžete si dobroty z místní nabídky odnést sebou domů či do kanceláře. Nebo si je vychutnat na jarním pikniku v parku pod rozkvetlými stromy…

ELIAS je synonymem bezvadně připravené kávy. Jedná se o výběrovou, lokálně praženou kávu Nordbeans, kterou doplňuje široká nabídka alternativního mléka. Milovníci čaje ocení stálou sezónní nabídku Harley & Sons. Vynikající je i místní horká čokoláda.

V nabídce chlazených nápojů nechybí smoothies, lokální limonáda, mošty, kombucha nebo nepasterizované sirupy. Pokud hledáte něco opravdu speciálního, vyzkoušejte místní signature drink. Jedná se o chuťově velmi zajímavý nealko mocktail, na bázi domácí limonády a kombuchy.

Součástí nabídky je pečlivě sestavené menu, zaměřené na plnohodnotnou výživu a balanc mezi chutí a zdravím. Skvěle poslouží jako osvěžující oběd nebo lehký snack. Těšit se můžete na chutné saláty, sendviče, wrapy i dezerty. Přednost zde opět mají lokální suroviny. Důraz je kladen nejen na chuťovou stránku, ale také na nutriční přínos. Všechny pokrmy vznikly ve spolupráci se specialisty na výživu, a tak si můžete být jistí, že si nejen pochutnáte, ale uděláte i něco pro sebe.

Koncept menu pracuje s pěti benefity pro vaše zdraví a dobrou kondici. Unikátní spojení ingrediencí v pokrmech a nápojích podporuje lepší koncentraci a přemýšlenízískání kvalitní a postupně se uvolňující energie (například před cvičením), obranu organismu (díky obsaženým antioxidantům), regeneraci a požitek z jídla.  To byste měli určitě vyzkoušet!

ELIAS najdete na adrese Štěpánská 40, 110 00 Praha. Je součástí hotelu Almanac X Prague, má však samostatný vchod z ulice. Otevřeno je od pondělí do pátku, od 8:00 do 15:30. Aktuální informace naleznete na Instagramu @elias.coffeeshop.prague

Zdroj a foto: ELIAS, Almanac X Prague 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *