Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Móda

Port of Stars přináši jubilejní desátou kolekci Simply Bare

Desátá kolekce Port of Stars se navrací k samotným základům a prezentuje přímočaré návrhy, vycházející z filozofie značky. Prim hrají kousky, inspirované kimonem, které se skvěle hodí jako svrchní outfit pro teplejší dny i chladnější večery. 

Kolekce pracuje s exkluzivními tkaninami, které jsou pro autorky velkým zdrojem inspirace a propůjčují modelům osobitý půvab. Materiály, vybrané s ohledem na vysokou kvalitu – různé druhy přírodní bavlny, hedvábí či organický len – a udržitelný přístup dodávají kolekci další rozměr. Pro autorky bylo velmi důležité, aby se výroční 10. kolekce navrátila zpět ke kořenům značky. Modely mají jednoduchou formu, jsou oproštěné od výrazných detailů, vyzdvihují dokonalou harmonii střízlivosti a kvality. Letní atmosféru navozují krásné kimonové šaty z ručně zdobeného hedvábí a krajky. Zajímavě s nimi kontrastují solidní kousky ze lnu a dalších tkanin, díky kterým si typický design Port of Stars vychutnáte i během chladnějších dní a večerů ve městě.

Kolekce Simply Bare přináší několik zbrusu nových návrhů. Určitě vás okouzlí hedvábná sukně, složená ze čtyř oddělených panelů i kouzelné splývavé šaty s rozparkem Lola. V duchu filozofie „zero waste“, kterou značka vyznává, vzniklo také několik modelů šatů ve stylu „patchwork“, vyrobených ze zbytků látek. Zajímavé šaty jsou mistrovským dílem Radky Kubkové a každý kousek je skutečným a jedinečným originálem.

Filozofie značky a udržitelnost
Port of Stars je malá značka s velkými ambicemi. Zodpovědnost a udržitelnost zde sahají mnohem dál než jen k výběru produktů či umístění výroby. Filozofie značky vychází z diverzity, inkluze, prospěšných spoluprací, přístupu zero waste, integrity a udržitelného učení. Tyto atributy prostupují kolekcemi a přináší hlubší porozumění toho, jak může být zodpovědný přístup při tvorbě inspirující.

Diverzita a zkušenost
Ač je značka Port of Stars na trhu spíše nováčkem, její kolektivní savoir-faire je velmi zralé. Diverzita je hlavní devizou značky, která profituje rovněž z obrovských zkušeností hlavní designérky, Radky Kubkové. Radka strávila více než 4 dekády prací v oděvním průmyslu, její příběh je opravdu fascinující a talent neutuchající. Ambice značky samozřejmě vytyčují a posunují i další členové týmu, od spoluzakladatelek až po manažera studia. Každý jedinec zde totiž svým osobitým způsobem vyniká.

Materiály, zdroje a barvení 
Tam, kde je to možné, používá značka organické materiály od vlastních dodavatelů či přírodní materiály z nevyužitých zásob. Některé pocházejí třeba ze starých divadel a továren. Hlavní výplní pro zimní bundy je zbytkový a nevyužitý kašmír a vlna, většina z ozdobných detailů je vyrobena z nevyužitých textilních kousků. Tento přístup vyznává značka od samého počátku. V podobě tkanin na obrubách, lemech či kapsách znovu ožívají pozůstatky předchozích kolekcí. Port of Stars také používá jedinečné způsoby barvení látek. Pracuje s přírodními pigmenty bez jakéhokoliv chemického dopadu. Zajímavé je třeba i prosté barvení čajem, jehož výsledkem je úžasný karamelový tón.

Výroba a dílny
Kompletní produkce je realizována ručně ve vlastním studiu a několika malých dílnách v Praze. Pracovní vztahy jsou založeny na intenzivní komunikaci a racionálním načasování. Port of Stars podporuje své švadleny ve finálním výrobním procesu a dbá na detaily a perfektně zvládnuté řemeslo. Spolupracuje také s jednou konkrétní dílnu, která zaměstnává švadleny s drobným postižením či znevýhodněním. Krásné a kvalitní modely tak vznikají díky inkluznímu přístupu k pracovním příležitostem.

Studio a síla komunitního myšlení
Jedním z nejúžasnějších aspektů práce je pro značku možnost sdílet ji se stejně smýšlejícími podniky a jedinci, kteří sdílí stejné cíle, a základem jejich růstu není vykořisťování zdrojů. Díky spolupráci s návrháři z jiných odvětví značka získává novou perspektivu a nadhled na procesy, které pomáhají zdokonalovat její metody. Každý předmět ve studiu je vytvořen cíleně a smysluplně. Keramika z lokálních trhů, květiny a větvičky z českých farem, catering vytvořený se „zero waste“ přístupem, jídlo od místních producentů. Každé rozhodnutí, ať už velké nebo malé, je učiněno až po pečlivém zvážení všech důsledků a dopadů. Výsledkem skutečného mistrovství jsou kouzelné modely, které vznikly s využitím malých kousků textilních zbytků a nevyužitých materiálů. Pro dokonalou rovnováhu je pro značku zásadní týmová práce. Velmi důležitý je rozumný přístup, ne každý krok musí být nutně udržitelný, je však nutné, aby byl zodpovědný a v symbióze s filozofií značky. Prostě věrný unikátnímu kreativnímu procesu, na který je značka Port of Stars hrdá.

Showroom značky Port of Stars se nachází na Praze 7, nedaleko Stromovky. V případě zájmu si zde můžete po předchozí domluvě sjednat privátní schůzku.

Informace o dostupných modelech naleznete na www.portofstars.eu.
Port of Stars, Jana Zajíce 40, Praha 7, 170 00, info@portofstars.eu

Foto: redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *