Ej, lásko. Tak se jmenuje první společná píseň Lucie Bílé a Čechomoru!

Propojení oblíbených interpretů přineslo první hudební ukázku, na kterou se mohou fanoušci těšit na společném letním turné.

Na písničkách intenzivně pracujeme a moc nás to dohromady baví. Protože jsme se rozhodli pojmenovat naše společné turné S láskou, chtěli jsme první písničku věnovat právě tomuto tématu. Lucie má nádhernou barvu hlasu a s Františkem jim to dohromady ohromně sedí,“ říká houslista Karel Holas.

Chemie a živelnost, která spojení doprovází, je vidět i z klipu, kde se František od Lucie nedokáže odtrhnout. Klip vznikl spontánně ve studiu při nahrávání, jeho jednoduchost a krása je právě to, co spojení definuje. Zároveň klip zaznamenává, jak písnička vznikala ve zkušebně Čechomoru ve Studiu First Floor.

Kapela Čechomor je pohlazením pro duši. Lidové písničky v jejich podání jsou laskavé a nádherným způsobem vyjadřují lásku k naší zemi. Zpívat melodie, které máme všichni pod kůží, je pro mě radost. Písničku Ej, lásko jsem si zpívala už jako dítě se svou maminkou a díky tomu patří mezi mé nejmilovanější. Její nahrávka s Čechomorem je pro mě tedy krásnou vzpomínkou. Už teď se moc těším, až ji v létě živě zazpíváme divákům na našich čtyřech exkluzivních dvojkoncertech,” dodává Lucie Bílá.

Určitě nezůstane jen u jedné písničky, pro fanoušky toho mají interpreti připraveno víc. Na dvojkoncertech se propojí, a tak se fanoušci mohou těšit nejen na koncert Lucie Bílé s kapelou Petra Maláska, ale i na koncert Čechomoru a společné finále.

„Propojíme i naše kapely, aby byl koncert zajímavý i po zvukové stránce. V tuto chvíli začínáme pracovat na společných aranžích, do užšího výběru jsme momentálně vybrali šestnáct písniček, takže teď nás čeká škrtání a promýšlení, které do koncertu zahrneme. Pracovat s Lucií Bílou je opravdu velice inspirativní, proto je jich tolik,“ říká kytarista a zpěvák František Černý.

Pokud Vás spojení zaujalo, přijďte se podívat na první společný koncert do pražské Chuchle 28.6. Na další část turné se fanoušci mohou těšit v srpnu v Jindřichově Hradci, ve Strážnici a  Jihlavě. Více informací najdete na webových stránkách Čechomoru a Lucie Bílé.

Vstupenky: https://linktr.ee/cechomor_a_lucie_bila

Kooperativa Tour 2023 
Dvojkoncert Čechomor & Lucie Bílá
28.6. Praha – Velká Chuchle
4.8. Jindřichův Hradec – zámek
19.8. Strážnice – Amfiteátr
27.8. Jihlava – Amfiteátr

Foto: Archiv Patrik Černoch

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *