Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

TechnologieZe života

Praha bude opět hostit konferenci ETHPrague, hlavním tématem je Solarpunk

Konference a hackathon ETHPrague již podruhé představí sdílenou vizi lepšího světa, při jehož budování hrají klíčovou roli decentralizované technologie. Konat se bude od 9. do 11. června v pražských Holešovicích.

Po úspěšném prvním ročníku, který proběhl v loňském roce, se konference ETHPrague vrací do Prahy. I letos proběhne v prostorách Paralelní Polis, La Fabriky a tentokrát i Vnitroblocku a zaměří se na společenské výzvy, které můžeme očekávat v průběhu následujících desetiletí. V návaznosti na loňskou akci si ETHPrague 2023 klade za cíl rozšířit a prohloubit diskuzi o filozofii solarpunku, sdílet vize udržitelného technologického rozvoje a posílit síť komunit, projektů a vývojářů Etherea, kteří přispívají k budování lepší budoucnosti.

Solarpunk je umělecký a literární žánr pracující s představou budoucnosti, ve které je lidstvo propojeno se sluneční energií a udržitelnými technologiemi. Představuje protipól k dystopickým a apokalyptickým vizím a zaměřuje se na témata, jako je obnovitelná energie, udržitelná výroba, vertikální zahrady, recyklace a sdílení zdrojů. Právě téma solarpunku má inspirovat účastníky konference, aby si představili možné využití dostupných nástrojů k vytváření spravedlivé a udržitelné budoucnosti. Skrze podporu spolupráce a kreativního myšlení chce akce podpořit budování nových cest.

Konference ETHPrague
Na konferenci ETHPrague, kterou pořádá Institut Kryptoanarchie z Paralelní Polis, se potkají špičkoví myslitelé, vývojáři, konstruktéři, tvůrci a designéři, včetně Vitalika Buterina (tvůrce Etherea), Nicholase Paula Brysiewicze (Long Now Foundation) a Staniho Kulechova (zakladatele Aave a Lens Protocol). Cílem je sdílet své myšlenky, navázat nové spolupráce a budovat nová řešení pomocí blockchain technologie, která podporují udržitelnost v oblastech životního prostředí, sociálního rozvoje a ekonomiky. K hlavním tématům patří vize udržitelné budoucnosti, společenské výzvy, technologie Ethereum a rozvoj její komunity, řešení obnovitelné energie, budování udržitelných komunit, reagování na změny klimatu a environmentální spravedlnost, inovace v městském designu a architektuře nebo decentralizované autonomní organizace.

ETHPrague Hackathon
Součástí akce je opět hackathon s kapacitou až 600 hackerů, jehož cílem je inspirovat účastníky k vytvoření projektů zaměřených na udržitelná řešení, místní ekonomiky, městské problémy a podporu komunit.

Kromě hlavních tracků hackathonu se bude soutěžit také o odměny, které poskytli  sponzoři akce. Účastníci hackathonu budou soutěžit o více než 1,2 milionu korun. Zájemci se mohou přihlásit na stránkách ETHPrague.com.

Prague DeFi Summit
Akce ETHPrague má za cíl poukázat na význam použití blockchain technologie v oblasti řešení environmentálních a společenských výzev, klíčovým tématem však zůstávají i decentralizované finance (DeFi). S cílem podtrhnout jejich důležitost a posílit jejich přitažlivost pro širokou veřejnost, bude Paralelní Polis hostit také Prague DeFi Summit, který proběhne těsně před konferencí ETHPrague, a to v termínu od 8. do 9. června 2023. Na webových stránkách obou akcí jsou k dispozici také kombinované vstupenky.

Zdroj a foto: https://ethprague.com/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *