Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava

Divadlo Spejbla a Hurvínka uvádí premiéru nové hry Hurvínek a král Blecha

Již v květnu se fanoušci loutkového divadla budou moci potěšit zcela novým představením nazvaným Hurvínek a král Blecha. Hurvínek s kamarády se také podívá po vlastech českých. První červnový den bude samozřejmě věnován dětem. Kromě vystoupení ve Snídani s Novou, také  v Národním divadle v Brně, v Jindřichově Hradci a Mánička s bábinkou a Žerykem děti přivítá i u divadla v Dejvicích.

Premiéra zbrusu nové hry Hurvínek a král Blecha
Král Blecha se dětem i dospělým představí poprvé již 26. května. V nové hře se diváci dozvědí, co všechno se stane, když vládce země zestárne, začne se nudit, moci se ujme proradná krvežíznivá blecha a rádcové odsouhlasí cokoliv, jen aby si udrželi svá místa. V království zavládne zmar a tupost. Dokáže paní Kateřina uvařit repelent proti hlouposti? A bude fungovat? Hra je určena pro diváky od šesti let. „Zkoušky nové hry již pomalu vrcholí. Pro diváky chystáme i překvapení – mimo jiné byla pro inscenaci vyrobena loutka titulní postavy – blecha. Svým zpracováním bude vizuálně kralovat celému představení. Její podobu si ale tvůrci zatím přísně střeží. Kdo ji bude chtít spatřit na vlastní oči, měl by si v předprodeji zakoupit vstupenky již nyní,“ láká do divadla jeho ředitelka Denisa Kirschnerová. Autorem hry je Miki Kirschner, dramaturgii má na starosti Janka Ryšánek Schmiedtová, scénář Robin Král a hudbu Jiří Škorpík.

Oslavte Den dětí s našimi dřevěnými hrdiny
Hned ráno oblíbené loutky pozdraví diváky v živém vyslání Snídaně s Novou. Potom je čeká přesun do Brna, kde se v Národním divadle pan Spejbl s Hurvínkem zúčastní Dětského dne s Janáčkovou operou. Dámská část dřevěné rodinky – tedy Mánička s paní Kateřinou – za doprovodu psíka Žeryka přivítá děti u divadelní lavičky před Divadlem Spejbla a Hurvínka v Praze. Tam proběhne akce, jíž se zúčastní i starosta Prahy 6 Jakub Stárek, jež je součástí oslavy Dne dětí na Praze 6. Celá dřevěná rodinka se pak sejde k večeru na zájezdovém představení „Hurvínkova cesta do Tramtárie“ v Jindřichově Hradci.

Divadlo S+H na cestách
Divadlo S+H se snaží vyhovět přáním svých fanoušků po celé ČR, a proto nezapomíná ani na ty mimopražské . V květnu si je budou moci malí i velcí diváci najít v těchto městech:
• 21.5. – Příbram, „Hurvínkova cesta do Tramtárie“a
• 28.5. – Litomyšl, „Hurvínkova cesta do Tramtárie“
• 1.6. – Jindřichův Hradec, „Hurvínkova cesta do Tramtárie“
• 25.6. a 26.6. – Divadlo S+H bude hostovat v brněnské Redutě s hrou „Spejbl, Hurvínek a já“

Foto: archiv Divadlo S+H

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *