Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Hokejové mistrovství v médiích: Nejvíc se píše o útočnících, rekordmanem v počtu zmínek je Dominik Kubalík 

Květen patří již tradičně hokejovému mistrovství světa. Jak moc se tento sportovní svátek včetně úspěchů či proher promítá do českých médií? A skloňují se častěji obránci, nebo útočníci? Na to se zaměřila společnost Monitora Media, která nabízí komplexní služby pro monitoring médií a sociálních sítí, která sledovala mediální stopu národního týmu v českých médiích v období základní části soutěže, tedy od 12. do 23. května. 

Ostře sledovaní brankáři
Velmi sledovaným tématem letošního šampionátu bylo to, kdo nastoupí v pozici brankářské jedničky. Nejskloňovanějším brankářem se nakonec stal Karel Vejmelka, který se v mediálním prostoru objevoval nejčastěji, a to i když zrovna v zápasech nenastupoval. Z celkového počtu 978 zmínek mu „patří“ polovina, ostatní zmínky si s odstupem rozdělili zbývající brankáři Marek Langhamer a Šimon Hrubec, přičemž drtivá většina výstupů (806) patřila článkům v online médiích, což z důvodu rozložení mediálního trhu není podle Monitora Media žádné překvapení.

Na sociálních sítích sbíral největší interakce opět Vejmelka (45 %) se ziskem více jak 37 tisíc zmínek, ačkoliv druhý Langhamer získal přes 33 tisíc zmínek a s 41% podílem. Oproti mediálním výstupům tak rozdíl nebyl příliš velký. Zajímavostí je, že jejich jména na českých sociálních sítích zazněla v případě Vejmelky 27tisíckrát a v Langhamera skoro 25tisíc krát v jeden jediný den, a to v neděli 20. května v den zápasu se Švýcarskem. Tématem bylo mezi českými fanoušky a komentátory nejen to, kdo nastoupí v českém brankovišti, ale po zápase i to, kdo je považován za českou jedničku a zasáhne z této pozice do vyřazovacích bojů.

V médiích vedou zkušení obránci, na sociálních sítích ti, co působí v Americe
Hokejoví obránci nasbírali za sledované období 1465 výstupů, přičemž opět především v online médiích (1221 článků). Nejčastěji česká média zmiňují zkušené hráče – nejvíce zmínek si připsal Michal Kempný (20 %), který na šampionátu zároveň mezi českými beky nasbíral nejvíc kanadských bodů. Na druhém místě se pak umístil s 224 výstupy Michal Jordán. Zajímavostí je, že ten narozdíl od Kempného naopak prozatím nezískal ani jeden bod.

Sociálním sítím pak vládli především hráči působící v této sezóně v Severní Americe – Jakub Zbořil z Bostonu si připsal 29 % všech interakcí a druhý Ronald Knot hrající ve farmářském týmu Arizony Tucson Roadrunners pak 24 %, ačkoliv v rámci zápasů národního týmu nastoupil jen čtyřikrát.

Útočníci vyhrávají na zmínky
Nejvíce mediálního prostoru dle Monitora Media získali útočníci, kteří nasbírali celkem 5006 zmínek v českých médiích a mají tak výrazný odstup od analyzovaných obránců i brankářů. Do statistik se propsala také zranění Lukáše Sedláka a Filipa Chytila, kteří museli z MS odjet a zastoupili je náhradníci. Právě nejistota okolo jejich zdravotního stavu se propsala především do interakcí na sociálních sítích, kde nejvíce zmínek sice nasbíral nejproduktivnější hráč českého týmu Dominik Kubalík (46 tisíc), ale následují ho právě zranění Chytil (45 tisíc) se Sedlákem (44 tisíc).

Nejskloňovanějším jménem mezi útočníky i celým týmem je právě Dominik Kubalík, který si připsal již 12 bodů a podařilo se mu vytvořit nový český rekord v počtu vstřelených gólů na jednom mistrovství. V mediálním prostoru mu bylo věnováno celkem 643 článků, na druhém místě se pak umístil „veterán“ českého týmu Roman Červenka (566 článků), následovaný zmiňovaným zraněným Lukášem Sedlákem (544 článků).

Trenér poráží hráče, na sítích se reprezentace probírala nejvíc v pátek 13.
Všichni hráči nasbírali celkem 7 449 zmínek, největší podíl si „ukousli“ útočníci, kteří daleko za sebou nechali skupinu obránců i brankářů. Trenér Kari Jalonen získal ve sledovaném období 759 výstupů – více než kterýkoli z českých hráčů. Média ho nejčastěji zmiňovala přímo v den startu šampionátu. Nejčastěji zmiňovanými hráči z české extraligy se stali Lukáš Sedlák (Pardubice), Michal Kempný (Sparta Praha) a Jiří Černoch (Karlovy Vary).

O české hokejové reprezentaci se ve sledovaném období zmínilo 1317 článků s převahou online médií (78 %), pětina výstupů přitom připadla na pátek. Na sociálních sítích nasbírala reprezentace nejvíce interakcí v pátek 13. května (4 454). Mezi nejčastějšími klíčovými slovy se objevovala jména soupeřů, přičemž nejčastěji se probíraly prohry (Švýcarsko, Lotyšsko i Kanada).

Zdroj: Monitora Media, foto: archiv Tipsport liga

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *