Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Další milion korun v rámci charitativního projektu KDE SRDCE POMÁHÁ putuje potřebným

Jarní vlna charitativního projektu KDE SRDCE POMÁHÁ společnosti ROSSMANN zná své výsledky. Kam a v jaké výši budou věnovány finance, rozhodli přímo zákazníci sítě drogerií ROSSMANN. V mobilní aplikaci věrnostního programu ROSSMANN CLUB hlasovali a přidělovali libovolné počty svých nevyčerpaných bodů jednomu ze tří představených příběhů. Nejvyšší částka 443 054 Kč bude poskytnuta prostřednictvím Nadačního fondu Be Charity malé Mie na rehabilitační cvičení pro zajištění jejího dalšího vývoje, nezanedbatelné finanční pomoci 399 929 Kč se ve spolupráci s Nadačním fondem KlaPeto dočká i Venda, který se i přes vrozenou vývojovou vadu touží věnovat naplno jeho milovaným sportům a 157 017 Kč získá i Kulturní a vzdělávací centrum Elpida, které vytváří příjemné prostředí pro aktivní stáří.

Projekt KDE SRDCE POMÁHÁ je součástí dlouhodobé strategie společnosti ROSSMANN, která propojuje charitativní činnost s dalšími aktivitami společnosti a je také úzce spojena s celkovou komunikací značky ROSSMANN – A život je krásnější. Charitativní projekt KDE SRDCE POMÁHÁ společnosti ROSSMANN vznikl v dubnu 2020 a plynule navázal na projekt Dejme úsměv dětem. Od jeho spuštění věnovala drogerie ROSSMANN ve spolupráci se svými zákazníky, členy věrnostního programu ROSSMANN CLUB na pomoc nemocným dětem, seniorům a lidem v nouzi částku ve výši 11 000 000 Kč.

„Děkuji našim zákazníkům za to, že nejsou lhostejní k osudům ostatních. Opět se aktivně zapojili a v rámci letošní první vlny charitativního projektu KDE SRDCE POMÁHÁ se nám tak podařilo společně přerozdělit další milion korun potřebným,“ komentuje Olga Stanley, manažerka komunikace sítě drogerií ROSSMANN.

Rehabilitace pro Miu
Mia je 2,5letá holčička s celkovým kombinovaným postižením. Má kvadruparetickou formu DMO, centrální vadu zraku, mentální postižení a trpí epilepsií. Mia nemá sílu udržet hlavičku a ani sama sedět. Potřebuje absolvovat pravidelné rehabilitační programy. Cvičení a pobyt v odborných rehabilitačních zařízeních ji posouvá dále a pomáhá zajistit její vývoj.

Běžecká protéza pro Vendu
Venda se narodil, navzdory všem lékařským vyšetřením, která nenaznačila jediný problém, s vrozenou vývojovou vadou. Od kolene dolů byla jeho levá dolní končetina deformovaná a nevyvinutá. Po roce a půl, kdy rozhodnutí o životě s nevyléčitelnou částí končetiny již nešlo odkládat, se rodina přiklonila k její amputaci. Chlapec se rychle zotavil a díky skvělým protetikům začal i velmi brzy sám chodit. Nyní se snaží žít plnohodnotný život jako jeho vrstevníci a věnovat se všem aktivitám a činnostem.  Nyní se podařilo vybrat dostatek financí na pořízení nové protézy na běhání (sport) a Venda se tak minimálně po dobu docházky do ZŠ bude moci aktivně zapojovat do všech aktivit, jako tomu bylo doposud.

Mít si kam odskočit
Elpida nyní postupně buduje nové moderní vzdělávací a kulturní centrum na pražském Smíchově. Ročně sem přijde více než 2 000 seniorů, kteří se potřebují naučit používat mobil, počítač, začít mluvit anglicky, zacvičit si jógu nebo si jen s někým popovídat. Mělo to však jen jeden háček. Senioři si tam chtějí odskočit nejen za vzděláním a kulturou, ale i na modernější a voňavější WC. Protože Elpida sídlí v domě z poloviny 19. století, potřebovala nové sanitární zařízení. Získané finanční prostředky centrum využije k vytvoření příjemnějšího prostředí pro aktivní stáří – jednou tady bude Elpida i pro vás.

Více informací o charitativním projektu naleznete na webu www.rossmann.cz/pomahame.

Zdroj a foto: Rossmann

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *