Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Robert De Niro se učil dělat melír v nové komedii Pappa Mia!

Komedii Pappa Mia! napsal populární americký komik Sebastian Maniscalco podle vlastních zážitků se svým otcem. Toho hraje ve filmu Robert De Niro a slavný herec neváhal a svou roli s „tátou“ Maniscalcem pečlivě probíral.

Má role Salva je skutečný otec Sebastiana Maniscalca, je to osobní příběh, který se inspiruje právě jejich životem. Vždycky se snažím zjistit, kým jsou postavy inspirovány, co je na nich pravdivého. Pak jsem se s opravdovým Salvem seznámil, měl jsem štěstí, že mi byl k ruce jako vzor, mohl jsme od něho něco okoukat,“ říká Robert De Niro.

Ve filmu jsem holič a holič je i jeho skutečná profese a je na ni hrdý. Snažil jsem se od něho o práci v salonu co nejvíc naučit. Procházeli jsme spolu některé scény a já se ho ptal, jestli to dělám dobře, jestli to tak může být, jestli je s tím spokojený,“ dodává.

Jeho slova potvrzuje i samotný předobraz De Nirovy role, Salvo Maniscalco. „V jedné scéně dělá Salvo melíry a musel jsem to Roberta naučit, zajímalo ho to. Šel na to puntičkářsky, chtěl vidět, jak se to dělá. Tak jsem mu to ukázal a on na mě: “Pozor, teď já”. A já: “No dobře, jak je libo.“ A povedlo se mu to. Je opravdu důsledný. Robert se opravdu snaží do svých postav vžít a zajímá ho spousta detailů,“ vzpomíná Salvo.

Vidět tátu pracovat s Robertem De Nirem… Vrátilo mě to ve vzpomínkách do tátova salonu, kde jsem ho jako kluk pozoroval při práci. A teď učí Roberta De Nira, jak dělat melíry. Byl to dost neskutečný pohled,“ směje se Sebastian Maniscalco.

Kromě práce holiče se Robert De Niro snažil své postavě co nejvíce přiblížit i jejími italskými kořeny. Maximálně proto studoval italský akcent a italštinu jako takovou. „Robert chtěl vědět, jak používám určitá slova. Sešli jsme se i nad scénářem, prošli jsme ho spolu, konkrétní scény, kde jsou věty v italštině. Chtěl vědět, jak je vyslovit, aby to znělo správně. Také mi pak volal, aby si to zopakoval. Namlouval jsem mu i videa, aby si mohl vše opakovat,“ popisuje dále Salvo Maniscalco.

Přes poctivou přípravu si Robert De Niro pochvaluje hraní v komediálním žánru a s tím související volnost. „Je to legrace, z očividných důvodů, a pro mě jiný druh hraní. Dává mi určitou volnost dělat věci, které si ve vážně laděném příběhu nemůžete dovolit. Ve filmu jako je tento můžete sem tam zkusit nějakou tu výstřednost a projde vám to,“ uzavírá De Niro.

Italské kořeny nezapřeš

Mladý muž Sebastian musí vzít svého buranského italského otce na víkend do honosného sídla mezi excentrické americké snoby. Pappa Mia!, tohle bude víkend k pohledání. Velmi svérázného tátu hlavního hrdiny a skutečnou italskou pohromu hraje Robert De Niro v té nejlepší komediální formě.

Sebastian je pozván na společný víkend k rodičům své snoubenky. Je tu ale jeden italský háček. Nemá totiž jinou možnost, než vzít na návštěvu do honosného sídla bohatých amerických snobů taky svého tátu. Italského imigranta, holiče z New Yorku, prostořekého obyčejného chlapíka klasického střihu, jenž se do moderní doby a do spořádané rodiny pracháčů ani trochu nehodí. Sebastian má strach z velké ostudy a moc dobře ví, proč. Z víkendu se stane souboj dvou zcela odlišných světů a ihned po příjezdu začne řetězec šílených situací a karambolů. Hostitelku, která se tuhle italskou pohromu pokusí na svém panství přežít, hraje Kim Cattrall ze Sexu ve městě.

Je to pro mě trochu osobní film, samozřejmě. Táta hlavního hrdiny je prostě skvělá postava a sama režisérka Laura Terruso má italsko-americké kořeny z New Yorku, tohle prostředí zná a díky tomu se vyhýbá zbytečným klišé a nesmyslům,“ říká k roli a filmu slavný Robert De Niro.

To ostatně potvrzuje i režisérka filmu. „Tenhle film jsem musela natočit, je to totiž trochu i můj příběh, film z mého života. Stejně jako Sebastianův táta i moje máma přijela do Ameriky v 60. letech ze Sicílie, postava Roberta De Nira je pro mě hodně speciální,“ říká režisérka Laura Terruso. „Chtěla bych, aby se lidi během filmu smáli a na konci zjistili, že vlastně brečí dojetím.“

Roli ve filmu, a obzvláště v případě komedie, většinou vezmu, pokud mě dojme nebo pokud mě opravdu rozesměje. Scénář Pappa Mia! dokázal obojí hned při prvním čtení,“ svěřuje se Kim Cattrall. „K tomu jsme na place mohli i improvizovat, občas jsme se i odbourali, ale chtěli jsme vyzkoušet vše, co jsme mohli, a mít každý záběr co nejvtipnější, ať už bychom se u toho jakkoliv ztrapnili,“ vzpomíná hvězda seriálu Sex ve městě na natáčení.

Pappa Mia! (About My Father)
USA  –  2023;
Délka: 90 min
Žánr: komedie
Premiéra: 1. června 2023
Režie: Laura Terruso
Hrají: Robert De Niro, Kim Cattrall, Leslie Bibb, Sebastian Maniscalco, Anders Holm a další

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *