Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava

Tata Bojs otevřeli Butky Park. Nový volnočasový areál přilákal první den téměř 5 tisíc návštěvníků

Nový volnočasový areál Butky Park v sousedství Galerie Butovice už patří od soboty 27. května Pražanům. Hned první den přilákal téměř 5 tisíc návštěvníků všech věkových kategorií. Celý areál, jehož dominantou je unikátní dětské hřiště s ptačí tematikou, je nyní přístupný zdarma každý den od 9 do 21 hodin.

Koncert kapely Tata Bojs, vystoupení dětské skupiny Čiperkové, představení kouzelníka a další atraktivní program. Není divu, že už první den provozu Butky Park „praskal ve švech“. Ostrou zkoušku provozu ale zvládl podle návštěvníků i organizátorů na jedničku. Nejoblíbenější atrakce? Samozřejmě originální dětské hřiště, které pro Butky Park navrhli architekti proslulého dánského designérského studia MONSTRUM.

Praha se díky práci designérů studia MONSTRUM zařadila po bok New Yorku, Singapuru, Dubaje či Hong Kongu, kde si mohou děti vyhrát na hřištích od stejného dodavatele. Přitom platí, že co park, to unikát, protože architekti vymýšlí atrakce na míru každému místu a jeho příběhu. Ten pražský je inspirován ptačím světem, a proto instalacím z dřevěných segmentů vévodí nejen ptačí budky, ale i pštros, tukan či ptačí vajíčka. Nejde přitom o žádné malé atrakce – například pštros měří na výšku bezmála 6 metrů.

„Od prvního nápadu až do samotného otevření jsme mysleli na to, že chceme návštěvníkům přinést něco unikátního a originálního – co zkrátka v Praze ještě není. A zájem návštěvníků od prvního dne ukazuje, že jsme koncept Butky Parku zvolili správně,“ popisuje Petr Jágr, asset manažer realitního fondu INVESTIKA, který projekt financoval. „Věřím, že se Butky Park stane atraktivním cílem pro další návštěvníky a že se do něho Pražané všech věkových kategorií budou rádi vracet.“

Na ploše tří fotbalových hřišť nabízí multifunkční areál vedle dětského hřiště a velkého množství zeleně nebo mlhoviště také eventovou koncertní zónu, hřiště pro míčové či jiné týmové sporty a také areál pro pétanque. Nechybí ani grilovací zóna s možností zapůjčení grilovacích setů se stánkem známého lokálního řezníka, kiosky s občerstvením a samozřejmě sociální zařízení. Zachována zůstala také oblíbená dráha pro kolečkové brusle o délce 510 metrů.

Butky Park je přístupný zdarma každý den od 9 do 21 hodin a jeho návštěvníci mohou zároveň využít veškerou vybavenost přilehlé Galerie Butovice včetně pohodlného parkování. V areálu se budou pravidelně konat akce se zaměřením na sport, kreativní tvoření a aktivity pro děti. Zároveň bude možné v zázemí Butky Parku uspořádat například firemní teambuildingy a další akce.

Investorem projektu Butky Park je vlastník obchodního centra Galerie Butovice – realitní fond INVESTIKA, jenž na realizaci projektu poskytl desítky milionů korun. Motivace je nasnadě: nabídnout atraktivní produkt, který „srdce Butovic“ odliší od ostatních obchodních center a přiláká další návštěvníky. Galerie Butovice tím zároveň rozšíří nabídku možností pro volnočasové aktivity, protože venkovní Butky Park doplní jeho populární indoor zábavní park Superland.

Projekt, který dál posiluje postavení Galerie Butovice coby komunitního centra v žádané rezidenční a kancelářské lokalitě nedaleko stanice metra, současně odráží vizi celé investiční společnosti INVESTIKA. Ta vedle zhodnocování peněz investorů klade také velký důraz na společenský a ekologický přesah projektů, které její fondy financují.

Zdroj a foto: Butky Park

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *