Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Technologie

HONOR Magic5 Pro přichází s přelomovou technologií cirkadiánního režimu, který respektuje náš denní biorytmus a pomáhá řešit potíže se spánkem

Vlajkový smartphone HONOR Magic5 Pro jako první v oboru nabízí funkci cirkadiánního nočního displeje. Běžný smartphone se svým blikáním a modrým světlem patří mezi časté viníky poruch spánku i emoční stability. HONOR a jeho intenzivní inovace zaměřené na člověka se proto této problematice podívaly pod pokličku a vybavily prémiový HONOR Magic5 Pro přelomovou technologií, která eliminuje modré světlo a plně respektuje lidský biorytmus.

Cirkadiánní režim displeje HONOR Magic5 Pro se stará o to, aby jeho barevné rozlišení bylo pro lidské oko co nejpřirozenější. Smartphone díky této funkci sám sleduje rytmus dne a noci, stejně jako lidský organismus, a automaticky displej po západu slunce přepíná do teplejších barev, které nezatěžují oči ani naše tělo. Zároveň redukuje modré světlo, které je ve večerních hodinách naprosto nepřirozené.

Cirkadiánní noční režim displeje pomáhá zvyšovat produkci melatoninu
Cirkadiánní rytmus našeho těla si zjednodušeně můžeme představit jako vnitřní hodiny. Tento opakující se cyklus signalizuje našemu tělu, že v noci se má spát a ve dne bdít, a zároveň ovládá například emoce nebo produkci hormonů. Jedním z nich je i melatonin, tzv. hormon spánku. Jeho hlavním regulátorem je střídání světla a tmy. Proto pokud před spaním použijeme chytrý telefon, který vyzařuje modré světlo, sníží se produkce spánkového hormonu v těle a místo přípravy na spánek se naše tělo probudí.  Snaha bojovat s modrým světlem různými filtry snižuje barevné rozlišení i kvalitu displeje, proto HONOR přišel s řešením v podobě cirkadiánního nočního režimu displeje. Tato technologie je vůbec poprvé dostupná také na mobilním telefonu.

Studie HONOR navíc potvrdila, že díky této nové funkci se může úroveň spánkového hormonu melatoninu zvednout až o 20 % během 3 hodin. To znamená snadnější usínání a správně probíhající regenerační procesy během spánku. Za snížení dopadu modrého světla získal HONOR Magic5 Pro certifikát TÜV Rheinland[1].

Méně unavené oči
Modrým světlem to ale nekončí. Přizpůsobení obrazovky k redukci zatížení očí je pro naše tělo také velmi důležité, proto HONOR vyvinul funkci dynamického stmívání displeje, která napodobuje přirozený denní světelný rytmus a pomáhá ulevit očím stimulací ciliárních svalů. Oči navíc během celého dne čelí blikání různých umělých osvětlení. HONOR Magic5 Pro toto vyřešil špičkovou výbavou displeje, která snižuje kolísání jasu a problikávání, aby ulevila našim očím.

Barva, cena, dostupnost
Špičkový smartphone HONOR Magic5 Pro si můžete pořídit ve dvou barevných provedeních, jemně zelené Meadow Green a v elegantní černé Black. K dispozici je u vybraných prodejců za cenu 29 990 Kč.

Zdroj a foto: www.hihonor.cz

[1] Obrazovka prošla certifikátem TÜV Rheinland pro snížení modrého světla. Tento produkt není zdravotnické zařízení a nemá terapeutickou funkci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *