Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

MódaZábava

„Marilyn potkává Monroe”: Nová výstava oslavuje legendární filmovou hvězdu ve Swarovski Kristallwelten

Mohla by to být scéna z jedné z jejích tolik oblíbených komedií. Marilyn Monroe odchází z pódia poté, co zazpívala prezidentu Johnu F. Kennedymu na jeho slavnostním narozeninovém večírku Happy Birthday, a má na sobě své ikonické šaty zdobené 2 500 ručně vyšívanými krystaly Swarovski. Narazí na jinou Marilyn, která přichází přímo z natáčení filmu How to Marry a Millionaire (Jak si vzít milionáře) ve velkolepé purpurové večerní róbě. Tento fantastický scénář se nyní realizuje ve Swarovski Kristallwelten.

Dvojnice Marilyn se samozřejmě objeví v podobě figurín a budou si navzájem vyměňovat místa v rámci výstavy Art of Performance v Komnatách zázraků Kristallwelten. Marilyn v třpytivých křišťálových narozeninových šatech z roku 1962 přenechá své místo v expozici svému já z roku 1953.

Při příležitosti 70. výročí uvedení jejích filmů How to Marry a Millionaire (Jak si vzít milionáře) a Gentlemen Prefer Blondes (Páni mají radši blondýnky) bude Marilyn Monroe ve Swarovski Kristallwelten poctěna řadou nových exponátů z rozsáhlé sbírky Teda Stampfera. Stampferova sbírka, která obsahuje více než 1 500 předmětů spojených s Marilyn, je největší na světě a v současné době putuje po celém světě.

Ústředním bodem výstavy jsou Marilyniny purpurové večerní šaty. Filmoví fanoušci v nich poznají šaty, v nichž šla na rande ve filmu How to Marry a Millionaire (Jak si vzít milionáře). Tento nezapomenutelný kousek je jen jedním z mnoha důvodů, proč si film vysloužil nominaci na Oscara za „Nejlepší kostýmy v barevném filmu”.

Bylo vyrobeno více verzí každého kostýmu, takže jich na place bylo několik. Pokud se jedny šaty ušpinily nebo poškodily, mohly se vyměnit za jiné a nedocházelo tak ke ztrátám drahocenného natáčecího času,” vysvětluje Stampfer. „Po natáčení putovaly kostýmy do skladu rekvizit studia a často se přepracovávaly a používaly pro další filmy.” 

„Návrhářský vzor ukazuje, že v průběhu let vzniklo více verzí těchto šatů, některé byly navrženy ze stejných materiálů a jiné byly upraveny pro různé filmové produkce, pro reklamní účely a pro výstavy. Přesně tyto šaty jsem našel v jednom hollywoodském obchodě s kostýmy, což je pro mou sbírku památek ještě cennější.” 

Diamonds Are a Girl’s Best Friend (Diamanty jsou nejlepší přítel dívky) je pravděpodobně nejslavnější Marilynina píseň z filmu Gentlemen Prefer Blondes (Páni mají radši blondýnky). Třpytivé vystoupení umocňovaly diamantové šperky a proslulé klenoty byly věrně zrekonstruovány manufakturou Swarovski, kde jsou nyní také vystaveny spolu s fotografiemi pořízenými při natáčení a kopií původního filmového scénáře.

Nicole Kidmanová nazpívala cover verzi písně Diamonds Are a Girl’s Best Friend, když hrála Satine ve filmu Baze Luhrmanna Moulin Rouge! Její originální kostým z tohoto představení je také vystaven ve Swarovski Kristallwelten a najdete ho hned vedle figuríny Marilyn.

Swarovski Kristallwelten
Na počest stých narozenin společnosti Swarovski byl v roce 1995 ve Wattensu otevřen Swarovski Kristallwelten (Swarovski Crystal Worlds), který nabízí nový zážitek z křišťálového světa. Je to prostor, kde se setkává věda a magie. Pod bedlivým dohledem ikonického Obra se na ploše 7,5 hektaru rozkládá úžasné místo, kde se představují mezinárodně i národně uznávaní umělci, designéři a architekti. Nezapomenutelný zážitek vás čeká v křišťálové galerii Chambers of Wonder, rozlehlé zahradě s neustále se měnící expozicí, která od svého otevření nadchla více než 15 milionů návštěvníků.

Zajímavým maloobchodním rozšířením tohoto zázračného světa jsou prodejny Swarovski Kristallwelten Stores v Innsbrucku a ve Vídni. Trio těchto destinací se spojilo do mezinárodně uznávané společnosti D. Swarovski Tourism Services GmbH.

Jeden z největších prostorů světa, zasvěcených křišťálu, nabízí jedinečné spojení umění, přírody a nakupování. Země zázraků Swarovski nabízí celoroční program akcí pro všechny věkové kategorie s ohledem na kulturní a historický odkaz Rakouska. Jedná se o zcela unikátní místo, které nepřestává uchvacovat a podněcovat představivost. Díky proměně křišťálu v živoucí dobrodružství mají hosté při každé návštěvě jistotu jedinečného a ohromujícího zážitku.

Zdroj a foto: www.swarovski.com/Kristallwelten

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *