Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Česko zažije první mistrovství republiky v pumptracku!

Letos v červnu bude Česká republika znát svého prvního mistra v pumptracku. Historicky první Mistrovství České republiky na koloběžkách v pumptracku spatří světlo světa už 17. června před Centrem Černý Most, v neděli 18. června tu pak proběhne také tradiční závod na kolech v pumptracku. Kromě adrenalinové podívané v podobě závodů budou příchozí a fanoušky po celý víkend bavit i freestyle shows v podání profesionálů na BMX kolech a koloběžkách a koncert Paulieho Garanda a Kennyho Rougha. Veřejnost si bude moci sport v „nezávodní“ zóně také na místě vyzkoušet.

Pumptrack si u nás získává čím dál větší popularitu. Jedná se o speciálně navrženou dráhu plnou zatáček, která umožňuje jezdcům na kolech nebo koloběžkách zdolávat trať bez nutnosti šlapání, pouze na základě přenášení váhy.  „Pumptrack je mladý sport, který se vyvinul z potřeby mladých jezdit na koloběžkách nebo na kolech jinak než po rovné cestě. Nejdříve po parcích vznikaly různé boule a kopečky, časem se začaly i asfaltovat. Tam se zrodily i základy pumtracku, který v sobě spojuje dva sporty – kolo a koloběžku,“ popisuje základy mladého sportu, který si ale rychle získává nové příznivce a fanoušky, Jan Valenta, ředitel VSA Xtreme.

S tímto netradičním sportem se můžete seznámit před Centrem Černý Most o víkendu 17.-18. června na historicky prvním Mistrovství ČR na koloběžkách v pumptracku a také tradičním závodě na kolech: Bike Modular Challenge. Obě sportovní klání slibují doslova jízdu plnou adrenalinu i pro ty, kteří o pumptracku uslyší možná úplně poprvé.

Mistrovství ČR v pumptracku se zúčastní sportovci, kteří se zapojili do závodů ze série MODULAR PUMPTRACK CHALLENGE na letošních akcích agentury VSA Xtreme. Na základě výsledků bude pozváno osm nejlepších jezdců z každé kategorie.

,,Kromě fandění při boji o titul mistra České republiky si budou moci všichni návštěvníci užít i bohatý doprovodný program. Těšit se můžou po celý víkend třeba na freestyle shows, při kterých profíci na kolech a koloběžkách předvedou své neuvěřitelné dovednosti na rampě. Mezi hvězdami show bude i trojnásobný mistr světa na koloběžce Richard Zelinka. Je opravdu na co se těšit,“ komentuje Barbora Sádlová, marketingová manažerka Centra Černý Most.

Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet pumptrack sami, bude na místě také připravena speciální pumptracková zóna pro „nezávodníky“ o délce 37 metrů. Veškeré vybavení, včetně helem, bude na místě k dispozici zdarma, ať už jste začátečníci nebo pokročilí jezdci. Pro nejmenší děti bude připravena herní zóna s hračkami Mattel a po celý víkend také soutěže o hodnotné ceny.

Celý sportovní víkend pak vyvrcholí v neděli v 17 hodin koncertem populárního rappera Paulieho Garanda a Kennyho Rougha, kteří svým vystoupením dodají závodu nezapomenutelnou atmosféru.

Zdroj a foto: mistrovstvicrvpumptracku.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *