Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZe života

Prodej benefičních cihel na podporu sbírky AKCE CIHLA zahájí patronka Simona Stašová

I letos se v ulici Na Příkopě budou prodávat pomalované a popsané cihly na podporu důstojného bydlení a života lidí s mentálním handicapem. V úterý 13. 6. přijde prodej a zároveň letošní 24. ročník benefiční sbírky AKCE CIHLA zahájit dlouholetá patronka sbírky Simona Stašová, která bude na stánku prodávat od 16 do 17 hodin.  Zakoupením benefiční cihly se můžete zapsat do příběhu lidí s handicapem i Vy.

AKCE CIHLA je celostátní benefiční sbírková a osvětová kampaň na podporu staveb, rekonstrukcí a vybavení chráněných bydlení, dílen a dalších projektů díky, kterým mohou lidé s mentálním znevýhodněním žít a pracovat v důstojných podmínkách. Benefiční kampaň je pořádaná a koordinovaná neziskovou organizací Portus Praha. V ulici Na Příkopě se budou prodávat benefiční cihly od 13. 6. do poloviny září.

Letošní ročník sbírky se odehrává nejen v ulicích, ale také v on-linu na akcecihla.cz, kde je možné podpořit sbírku celoročně a vybrat si z 6 projektů z celé České republiky. AKCE CIHLA je spojena se známými osobnostmi. Prodej cihel v ulicích přijde na začátku června odstartovat herečka a patronka Simona Stašová, kterou bude na stánku možné potkat v úterý 13. 6. od 16.00 do 17.00 hodin.

Simona Stašová je hrdou patronkou sbírky již od roku 2005. Za tu dobu se nejen pravidelně každý rok účastnila akcí na benefičních stáncích s cihlami, ale také na podporu lidí s mentálním postižením odehrála již mnoho benefičních představení. Simona Stašová několikrát navštívila Chráněná bydlení i sociálně terapeutickou dílnu v obci Slapy a několikrát sociální podnik DOBROTY S PŘÍBĚHEM v Davli, a proto ví, koho podporuje. „Poznala jsem, že tito lidé mají svůj svět, který nás, majoritní populaci, může nesmírně obohatit. Někdy je prostě dobré se pozastavit, zamyslet se a spočinout“ říká Simona. Také si vyzkoušela společné hraní s FaraBandem, což je hudební seskupení vzniklé na základě pravidelných muzikoterapií a složené z klientů Chráněného bydlení Fara, které doprovázejí profesionální hudebníci.

Doprovodnou akcí ke sbírce bude benefiční koncert patrona Davida Krause & Gipsy Brothers ve čtvrtek 22. 6. 2023 v Riegrových sadech (PARK OPEN AIR PUB RIEGROVY SADY). Součástí celého odpoledne bude zábavný program pro děti formou soutěží, sportovních aktivit, výtvarných dílen a výtečného občerstvení sociálního podniku DOBROTY S PŘÍBĚHEM. Od 18.00 pak přijde na řadu zpěvák David Kraus s legendami romské hudební scény – s kapelou Gipsy Brothers. Vstupenky jsou již teď k zakoupení v předprodeji.

Z výtěžků AKCE CIHLA se staví, rekonstruují a vybavují objekty. Díky benefiční sbírce se mohou každý rok realizovat, rozšiřovat a udržovat projekty chráněných bydlení, terapeutických dílen, sociálních podniků nebo terénních bytů. Letos potřebuje domov klientů Chráněného bydlení Na Vyhlídce nutnou sanaci, pomozte nám i vy a zapište se do života lidí s postižením!

Portus Praha je nezisková organizace, která vznikla v roce 2001. Od té doby vybudovala dva objekty chráněného bydlení s celoročním provozem pro 19 klientů, Sociálně-terapeutickou dílnu Slapy. V současné době již také provází a pomáhá samostatnějším klientům pomocí terénní služby a v neposlední řadě provozuje sociální podnik DOBROTY S PŘÍBĚHEM, vyhlášený skvěle naloženými sýry a utopenci. Portus Praha je zakladatelem a hlavním koordinátorem celostátní benefiční kampaně AKCE CIHLA, která z původně pražské sbírky expandovala do řady měst v celé republice.

Podpořte benefiční sbírku koupí e-cihly https://www.akcecihla.cz/e-cihla/

Zdroj a foto: Akce cihla

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *