Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

TechnologieZe života

Vodafone je partnerem soutěže Ekoedu. Podporuje školáky ve sběru vysloužilého elektra

Množství elektroodpadu setrvale roste, podle posledních údajů OSN ho lidé vyprodukují více než 54 milionů tun ročně. Ačkoliv jde o alarmující číslo, povědomí veřejnosti ohledně vlivu vysloužilých mobilů, nabíječek a dalších přístrojů na životní prostředí je stále nízké. Vodafone i proto podpořil soutěž Ekoedu společnosti REMA Systém, která motivuje ke sběru a následné recyklaci elektroodpadu ty, na které klimatická krize dopadne nejvíce – dnešní školou povinné žáky. Vodafone tak doplňuje své dosavadní aktivity, například službu RE-START zaměřenou na výkup nepoužívaných telefonů nebo celoroční recyklační kampaň na prodejnách.

Soutěž Ekoedu pořádá společnost REMA Systém a je určena pro žáky mateřských, základních i středních škol. Ti od června až do konce září mohou soutěžit ve sběru nepotřebných či vysloužilých elektrozařízení a odpadních baterií. Zúčastnit se mohou všechny školy zapojené do projektu Zelená škola, pro registraci je nutné pouze vyplnit jednoduchý online formulář. A pak už stačí jen nosit vysloužilé mobily, nabíječky nebo třeba počítačové myši do sběrných boxů, které REMA Systém dodala zapojeným školám.

„Soutěžit se letos bude opět ve dvou kategoriích, a to v kategorii mateřské školy a v kategorii základní, střední a speciální školy. Vyhodnocování soutěže bude probíhat osvědčenou formou, kdy se stanoví průměrná hmotnost celého sběru školy v přepočtu na jednoho žáka. Díky této metodě nebudou znevýhodněny ani malotřídky a zapojit se mohou opravdu všichni,“ uvádí Petr Kubernát za společnost REMA Systém.

Vodafone připravil pro nejsvědomitější sběrače hodnotné ceny. Letos má šanci na výhru celkem pět škol a pět školek, které následně získají tablety. „Snažíme se motivovat zákazníky, aby na našich prodejnách vraceli vysloužilé telefony k recyklaci. Vidíme, jak důležitá je v tomto tématu osvěta,“ vysvětluje Zuzana Holá, ředitelka komunikace a udržitelnosti Vodafonu. A doplňuje: „Chtěli bychom mladou generaci v jejím úsilí o udržitelnější způsob života a čistější životní prostředí co nejvíce podpořit a soutěž Ekoedu je ideální příležitostí.“

Školy a školky se do soutěže mohou zapojit kdykoliv v jejím průběhu. Podrobné podmínky jsou k dispozici na webových stránkách.

Vysloužilé telefony mohou mít i nový život
Vodafone pomáhá redukovat elektroodpad celoročně, zejména ten, který pochází z nepoužívaných mobilních telefonů. V současnosti se jich v našich domovech totiž „povaluje“ několik milionů. To je už významné množství – pokud by se dostalo k recyklaci, významně by se ušetřily náklady na těžbu mnoha materiálů.

Každý může své nepotřebné zařízení odevzdat k recyklaci na jakékoliv pobočce Vodafonu. Zároveň pomáhá další dobré věci. „Peníze z recyklace totiž putují na podporu společensky prospěšných projektů Nadace Vodafone, například aplikací Záchranka, Echo, nebo Bright Sky, která je určena pro oběti domácího násilí,“ vysvětluje Zuzana Holá.

Další z cest, jak se s pomocí Vodafonu zbavit nepoužívaného mobilu a zároveň ulevit planetě, je služba RE-START. Jejím prostřednictvím může každý nabídnout svůj telefon k odkupu a vše vyřídit jednoduše online z pohodlí svého domova.

Zdroj a foto: Vodafone

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *