Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Rock for People startuje už ve čtvrtek! Do Hradce Králové se sjede na 600 umělců z celého světa

Na 600 umělců, 130 koncertů, 50 představení či debat – to je historicky největší 27. ročník festivalu Rock for People, který již od tohoto čtvrtka promění na čtyři dny Hradec Králové v centrum kulturního života a nezapomenutelných zážitků. Festival, který vystoupal mezi první ligu i v rámci evropských festivalů, přiváží do Parku 360 světové hvězdy v čele s jednou z největších rockových kapel současnosti MUSE, králi metalu Slipknot, fenoménem Machine Gun Kellym a čerstvými držiteli Brit Awards The 1975. Fanoušci se mohou těšit ale i například na Simple Plan, Papa Roach, Billy Talent, Nothing But Thieves nebo Hollywood Undead. “Už se nemůžeme dočkat, až za dva dny otevřeme brány festivalu a opět po roce přivítáme první nadšené fanoušky, kteří mají ještě živě v paměti loňský legendární vyprodaný ročník,” říká Michal Thomes a dodává: “Snový areál nám roste před očima, finalizujeme přípravy a ladíme vše k dokonalosti. Už teď je jasné, že nás opět čeká přelomový ročník.” Organizátoři v posledních dnech pocítili enormní nárůst prodejů vstupenek. Některé druhy vstupenek jako VIP a Comfy+ jsou již zcela vyprodané. 

Rock for People definuje kromě kvalitního programu i jedinečná atmosféra. “DNA našeho festivalu je tvořena jeho energií a sounáležitostí, která panuje mezi fanoušky i interprety, ale i jedinečným areálem bývalého letiště,” komentuje Michal Thomes a dodává: “Rock for People je místo, kde se člověk dostane do jiného časoprostoru, může být sám sebou a za čtyři dny zažije věci, které by jen obtížně prožil jinde.” Festival si za bezmála 30 let své existence vybudoval pozici leadera na tuzemském trhu s jasně definovanou dramaturgickou profilací. Mezi tradiční lineupovou linkou, která každým rokem boří hranice jak žánrové, tak mezigenerační, letos opět nebude chybět pocta českým legendám. Ve stopách Karla Gotta či Marie Rottrové už za pár dní v obrovském šapitó vystoupí jako speciální host Václav Neckář & Bacily. Jeho koncert si nenechá ujít ani stovka hradeckých seniorů, které každým rokem organizátoři na festival přiváží. Z dramaturgických přesahů festival nabídne ale i třeba hned dvě vystoupení klasického tělesa PKF – Prague Philharmonia, které se na Rock for People vrací po čtyřech letech.

Rock for People je dlouhodobě průkopníkem v oblasti ekologie a technologií. Letos se návštěvníkům představí unikátní zóna KB FutureFest 2030, kde bude umístěna stage poháněná vodíkem či solárními panely. Kromě stageí doprovodného programu zde nebudou chybět ani gastronomie opřená o alternativní a rostlinné produkty, možnost pro angažované trávení volného času, vzdělání i práci, originální architektura, etická kosmetika nebo druhotné využití knih.  Areál Parku 360 má v plánu být do roku 2030 energeticky soběstačný. Na festivalu se měří uhlíková stopa a třídí 17 druhů odpadů.

Pro návštěvníky festivalu je připravena zbrusu nová mobilní aplikace, která jim zjednoduší pobyt na festivalu a umožní několik vychytávek, jako je například interaktivní mapa nebo složení vlastního oblíbeného lineupu. Ti, kteří budou mít aplikaci ve svém mobilu, budou mít výhodu i v podobě novinek o autogramiádách a meet & greetech s kapelami, slevách na merch a drinky, nebo nejnovější info o secret shows. Organizátoři ve spolupráci s Komerční bankou zavedli možnost výměny vstupenky za náramek v předstihu před festivalem a to do úterý 6. 6. vždy mezi 13 a 17 hodinou na pobočce KB na Václavském náměstí. Při platbě kartou KB Visa dostanou návštěvníci od generálního partnera Komerční banky ve spolupráci s Visa za dobití kreditu 1000 kč na náramek 100 Kč navíc a za 2000 kč navíc 200 Kč.

Loňský vyprodaný ročník Rock for People přinesl organizátorům mnoho úspěchů včetně zařazení mezi TOP 10 středních evropských festivalů a TOP 10 promotérů podle European Festival Awards nebo titul Akce roku 2022 v Anketě Žebřík. Příležitost nenechali ležet ladem a v nejisté době, kdy rostla inflace a ceny energií, přistoupili k plánování dalšího ročníku trochu bláznivě. Vsadili na to, že udělají nejsilnější ročník v historii Rock for People a budget festivalu zdvojnásobili téměř na 200 milionů korun. Podařilo se sestavit lineup, který by s jistotou konkuroval nejednomu prvoligovému evropskému festivalu a návštěvníci se tedy mohou těšit na shows světové úrovně.

HEADLINEŘI prvního večera Slipknot vyprodávají koncerty napříč kontinenty a na turné přinášejí jedinečný zážitek, který zasáhne všechny lidské smysly. S novým, v pořadí sedmým albem “The End, So Far” jsou Slipknot zpět v plné síle! Ze středozápadu Spojených států v tichosti vykvetla žánry i generace přesahující jedinečná kapela bez jakýchkoli možných kompromisů. Pátek ovládne  Machine Gun Kelly, který se naposledy představil českým fanouškům loni v září, kdy Sportovní hala Fortuna praskala ve švech. Na show opět dokázal, že si fanoušky umí podmanit kdekoli na světě. Na studiových featech se mu vystřídala jména jako je Travis Barker (blink-182), Yungblud nebo Oli Sykes z Bring Me The Horizon. Kromě hudby mohou fanoušci MGK vidět i ve filmu, naposledy v novince Ve znamení býka. Sobota bude patřit britské kytarové senzaci a čerstvým držitelům BRIT Awards The 1975. Jejich debutové album v UK a USA za prodej skoro půl milionu kusů získalo platinovou desku. Každé další album The 1975 se pak umístilo na první příčce britské hitparády. Po dvaceti letech existence kapela rozhodla poslední deskou oslavit své začátky a zároveň ukázat svůj růst. Výsledkem je možná dosud nejosobitější nahrávka kapely Being Funny in a Foreing Language. Festival zakončí dechberoucí futuristická show MUSE s hypnotickými efekty, nezaměnitelným zpěvem a texty, které se vryjou hluboko pod kůži. To a mnohem víc jsou Muse, jedna z největších a nejúspěšnějších rockových kapel současného hudebního světa. Nová show kapely navazující na nedávno vydané album “Will Of The People” se řadí k těm nejlepším živým hudebním vystoupením, které lze na současné hudební scéně vidět a zažít.

DOPROVODNÝ PROGRAM
Conference stage otevře prostor pro konverzaci o tématech, která se na hudební festivaly běžně nedostanou, ať už z oblasti lifestylove, problematiky sociálních sítí nebo body image, a přivítá hosty z nejrůznějších oblastí zájmů. Ve spolupráci s mediálním partnerem CzechCrunch se rozjede přednáškový segment, ve kterém se bude řešit třeba Dumpsterdiving, neboli “nákup” z popelnice, skladný život v dřevostavbě, houby jako léky nebo třeba to, jak pomocí biohackingu naplnit svůj potenciál. Do děčínské talkshow Silný Řeči přijali pozvání reportér Janek Rubeš a YouTuber Jan Špaček. Nebojácnou názorovou show rozjedou, při živém nahrávání nového dílu hudební podcastové revue časopisu Headliner NOTY VOLE!, pánové Ságo, Šroubek a Šéfík. Zakladatelka platformy Moje tělo moje volba Ridina Ahmedová přijede na festival s přednáškou o tématech, které každý den řeší většina z nás, ať už se týkají šířky, výšky, množství pih nebo vlasů, aby šířila osvětu o tom, že respekt si zaslouží každé tělo. O problematice sociálních sítí a s nimi propojeném duševním zdraví promluví Adam Táborský, psycholog tělem i duší.

ČT art tage zařídí kulturní vyžití i pro ty nejnáročnější fanoušky. Pro diváky jsou připravena promítání tří filmů inspirovaných hudbou. Ty poběží od pátku do neděle v brzkých odpoledních hodinách. Diváci budou moci zhlédnout film Flamengo Reunion Session o jejich nahrané desce Kuře v hodinkách, která nezestárla, dokument inspirovaný životem rockové legendy Ivana Krále, který během své newyorské kariéry doprovázel například kapelu Blondie nebo Patti Smith, a poslední film se bude věnovat historii gramofonových desek v českých zemích. Pro milovníky nejslavnější vědomostní show a Aleše Zbořila budou připraveny čtyři soutěžní kola AZ-kvízu, do něhož se může přihlásit každý z účastníků festivalu. Fanoušky roztančí nejen interpreti festivalu, ale i Taneční škola Stardance s tanečními instruktory Adrianou Maškovou a Dominikem Vodičkou. O tom, jaká je práce válečných novinářů, poreferuje Jakub Szántó, David Miřejovský a Jindřich Šídlo, a o tom, co se děje za oponou sportovních studií při hokejovém mistrovství budou vykládat Robert Záruba, David Pospíšil a Petr Koukal. Do problematiky vztahů, bolavých srdcí a seznamovacích aplikací se ponoří Listování.cz s Historkami z Tinderu a Terapie Sdílením Live s Ester Geislerovou a Honzou Vojtkem.

Něco navíc?
V jednom z hangárů v areálu nebude chybět herní zóna PlayStation, kde si budou moci zájemci vyzkoušet všechny herní blockbustery na jednom místě. Na festivalu opět nebude chybět SENCOR U-rampa, budou probíhat exhibice, ale bude prostor i pro vyzkoušení dovedností zájemců z řad návštěvníků. Knihobot se zase postará o přísun kvalitní četby po dobu festivalu. V relaxačních zónách KB FutureFest 2030 budou k dispozici knížky s hudební, ale i jinou tématikou. V rámci partnerství s Galerií moderního umění v Hradci Králové mohou návštěvníci festivalu vyrazit po dobu jeho trvání zdarma do její expozice, která je zaměřena na prezentaci současných českých umělců. Do města se mohou dostat kromě zavedené kyvadlové dopravy třeba i na kole. Partner festivalu Nextbike nabízí ekologickou variantu dopravy po Hradci Králové a jeho okolí pro návštěvníky festivalu zcela zdarma. Pro milovníky relaxu je ve nedaleké luxusní Saunové zahradě Salori, vzdálené od areálu jen pár desítek metrů, možnost koupání v přírodním jezírku, saunování všemi smysly, odpočinek na hamakové louce, skvělé gastro i drinky. Ojedinělý zážitek čeká zájemce v sobotu 10. června na palubě expresu Broumovský poutník, který zaveze cestující na půldenní výlet do Broumova – finalisty soutěže o titul Evropského hlavního města kultury.

V současné době je prodáno 90 % kapacity vstupenek. Pořadatelé doporučují s nákupem již neváhat, s příchodem pěkného počasí zájem roste a může se stát, že bude tento ročník opět vyprodaný. VIP a Comfy+ vstupenky jsou již vyprodané. V prodeji v síti GoOut.net je nyní limitovaná edice vstupenek za 3 790 Kč: https://rockforpeople.cz/cs/vstupenky/. Pořadatelé nabízí i prodej speciálních kategorií vstupenek jako juniorské, seniorské a ZTP nebo také možnost rozložení nákupu vstupenek na tři splátky bez navýšení s partnerem Twisto – Nákup na Třetiny.

LINEUP ROCK FOR PEOPLE 2023
ČTVRTEK:
SLIPKNOT
Architects, Simple Plan, I Prevail
Anti-Flag, Bloodywood, Demob Happy, Destroy Boys, The Foxies, Lorna Shore, Polaris, Stray From The Path, Taylor Acorn
CZ/SK: Horkýže Slíže, Annabelle, Frankie & The Deadbeats, John Wolfhooker, Lety Mimo, PKF – Prague Philharmonia String Quartet, Shogun Tokugawa, TH!S, Ventolin

PÁTEK
MACHINE GUN KELLY
Billy Talent, Hollywood Undead, Ashnikko, Palaye Royale
Call Me Karizma, Cane Hill, Cold Years, Kelsy Karter & The Heroins, Mod Sun, The Reytons, Rikas, Set It Off, Sleep Token, Upsahl, Vistas
CZ/SK: Vypsaná fiXa – 20 let Bestiálně Šťastní, Eversame, Hello Marcel, Hentai Corporation, Horrible Creatures, Liquid Jesus, Pendl, PKF – Prague Philharmonia + Clarinet Factory, Severals, The Silver Spoons, Small Town Life, Sunset Trail, Tchert

SOBOTA:
THE 1975
Papa Roach, X Ambassadors, Alice Merton, While She Sleeps
Banji, Giant Rooks, Heriot, The Hunna, Invisions, Kid Brunswick, Landmvrks, Lazy Habits, Lizzie Esau, The Menzingers, Paledusk, Picture This, Punk Rock Factory
CZ/SK: Wohnout, Bookie Baker, Brando’s Eyes, Bratři, Cocotte Minute, From Our Hands, Glad for Today, I Love You Honey Bunny, Kluci, Manu Destra, Mc Gey, Monsters & Monstership, Mr. Moss, Mutanti Hledaj Východisko, Readymade Backsliders

NEDĚLE:
MUSE
Incubus, Nothing But Thieves
Barns Courtney, Beauty School Dropout, Bury Tomorrow, Girli, The Chats, LØLØ, Man with a Mission, Nothing More, Nova Twins, RedHook, Stand Atlantic, Sunset Trail, Tata Bojs, Tigress, The Warning, Youth Sector
CZ/SK: Special Guest: Václav Neckář & Bacily, Ben Cristovao, Bez Ladu a Skladu, Filharmonie Hradec Králové, Hradecká cimbálová muzika, Insania, Kašpárek v Rohlíku, Mean Daddies, Pam Rabbit, PSH Live Band, Radosta, Tata Bojs, .themayrevolution, The Valentines

Zdroj a foto: Rock for People

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *