Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZábava

Pražský hrad se v sobotu otevře zejména rodinám. Pod záštitou paní Evy Pavlové se tu koná Dětský den

Sobota 10. června bude na Pražském hradě po mnoha letech patřit především dětem a jejich rodičům i prarodičům. Pod záštitou a za účasti první dámy České republiky, paní Evy Pavlové, se zde od 10 do 18 hodin v areálu Královské zahrady a horní části Jeleního příkopu koná Dětský den.

Pro malé i velké dobrodruhy je připraven bohatý program, díky němuž se Pražský hrad promění v jeviště plné her, zábavy a dobrého jídla a pití. Návštěvníci se budou moci vrátit do dob starých Čechů, šermířů či kejklířů, zaposlouchat se do historické hudby, vyzkoušet si tradiční lidová řemesla nebo se podrobněji seznámit s taji přírody. Zejména kluci jistě ocení ukázku práce Hradní stráže nebo vojáků, kteří budou předvádět své vybavení i výcvik. Malí i větší se mohou zúčastnit různých soutěží, povozit se na kolotočích nebo ručně poháněném vídeňské kole a s hradní kočkou Mickou se vydat na průzkum i méně známých míst Hradu.

Nouze nebude ani o skvělé jídlo a pití připravené společností Aramark, největším poskytovatelem stravovacích služeb v Česku. Na své si přijdou jak zastánci české klasiky, jako je třeba gulášová polévka, sekaná či vepřové maso na čerstvém chlebu s hořčicí, křenem a cibulí, tak milovníci americké kuchyně zastoupené poctivým hot dogem, trhaným masem s hranolkami, kuřecími stripsy, masovými kuličkami s několika omáčkami nebo americko-mexickým chilli con carne. O sladkou tečku se postará pravý newyorský cheesecake, ovoce s čokoládou, zmrzlina nebo jablečný koláč s drobenkou, žízeň pak zaženou domácí limonády.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *