Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

KosmetikaZdraví

Chrání před sluncem, přitom vyživuje pokožku. Důvody, proč letos sáhnout po fluidu  

Slunce působí blahodárně na náš imunitní systém i psychiku. Jeho paprsky však mohou být nebezpečné pro pokožku, kterou dovedou spálit a trvale poškodit. V péči o pleť byste proto v létě neměli zapomínat na speciální ochranu v podobě vhodného pleťového přípravku s UV faktorem. Už jste slyšeli o opalovacích fluidech, které představují hit letošní sezony? V čem jsou tak převratné? A z jakých můžete vybírat?

Fluidy jsou lehké, přitom vyživí
Lehká textura, která se rychle vstřebá, ale přitom pokožku vyživí a ochrání. Benefity fluidů oceníte především v létě. Přestože je fluid velmi podobný krému, má řidší konzistenci, protože obsahuje větší množství vody. V teplém počasí je tak ideální náhradou za hutnější krém. Popularita lehkých fluidních emulzí u přípravků v péči o pleť vedla nově také k novinkám v podobě opalovacích přípravků. Fluidy totiž pokožce poskytnou účinnou ochranu před slunečním zářením, ale zároveň o ni pečují, nejsou mastné a rychle se vstřebávají. I pro tyto vlastnosti se zakrátko staly populárními. „Od dubna do srpna 2022 se prodej fluidních opalovacích přípravků meziročně zvýšil o téměř 30 procent. Také za duben a květen letošního roku již evidujeme silný nárůst poptávky po pleťových opalovacích přípravcích s ochranným faktorem. V tomto období jsme jich prodali přes 40 tisíc kusů. Proto jsme tento sortiment pro letošní rok zásadně rozšířili,“ potvrzuje trend Jiří Peroutka, manažer komunikace dm drogerie markt.

Pro zralou pleť fluid s hyaluronem, citlivá pokožka ocení složení bez alkoholu, barviv a solí
Velkou výhodou fluidů je jejich všestrannost. Nejedná se totiž pouze o fotoprotekci, fluidy poskytují pleti zároveň výživu, hydrataci i péči zaměřenou podle toho, co aktuálně požadujete. Milovníci koupání ocení fluid na opalování odolný vodě. Účinnou ochranu před spálením poskytne tónovací fluid, který se přizpůsobí tónu pleti a dodává pokožce matný vzhled. Pro pleť zralou je ideální volbou fluid doplněný o složení s hyaluronem a komplexem vitamínů, což napomáhá snížení a zabránění vzniku pigmentových skvrn i vrásek vznikajících z opalování. Majitelé citlivější pleti pak ocení fluidy bez alkoholu, barviv, hliníkových solí, konzervačních látek, parabenů, parafínů či parfemace. Jsou totiž ideální pro jemnou pokožku obličeje a dekoltu. „Mezi nejpoptávanější patří SPF faktory se střední a velmi vysokou úrovní ochrany před UV zářením. Tedy ty, které nesou označení 20 až 50+,“ říká Jiří Peroutka s tím, že teplé počasí a období dovolených se promítá také do trendů v líčení. „V období léta ženy častěji sahají po minimalistickém líčení a užívají například lehké BB či CC krémy s SPF faktorem. Také se zvyšuje poptávka po pečujících balzámech na rty s fotoochranou,“ dodává Peroutka.

TIP:
Po slunném dnu sáhněte po After Sun fluidu, který pleti poskytne 48hodinovou hydrataci po opalování. Pečující složení s glycerinem, aloe vera a kyselinou hyaluronovou zklidní suchou a sluncem namáhanou pokožku. After Sun fluid můžete vyzkoušet i jako noční masku.

Limitovaná edice Caribbean Feeling značky SUNDANCE přináší jedinečnou novinku After Sun Overnight sérum po opalování. To nejen krásně voní, ale zároveň poskytne pleti až 48hodinovou hydrataci. Složení s kokosovou vodou, aloe vera, kyselinou hyaluronovou a niacinamidem dodá pleti tak potřebnou hydrataci a přispěje tím k redukci jemných vrásek. Sérum rovněž pomůže zvládnout zarudnutí pokožky způsobené sluncem.

Fluidy a přípravky s SPF
SUNDANCE | fluid na opalování Sensitive OF 30, Množství: 50 ml, Cena: 99 Kč
SUNDANCE | sluneční tónovací fluid OF 30, Množství: 50 ml, Cena: 149 Kč
SUNDANCE | matující fluid na opalování OF 50, Množství: 50 ml, Cena: 119 Kč
SUNDANCE | fluid na opalování Anti Age OF 50, Množství: 50 ml, Cena: 129 Kč
SUNDANCE | After Sun fluid po opalování, Množství: 50 ml, Cena: 59,90 Kč
SUNDANCE | balzám na rty kokos OF 30, Množství: 10 ml, Cena: 44,90 Kč
Balea | denní BB krém 5v1 OF 15, Množství: 50 ml, Cena: 74,90 Kč
Balea | pleťový denní krém s niacinamidem OF 30, Množství: 50 ml, Cena: 129 Kč

Zdroj: dm drogerie markt Česká republika, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *