Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Festival Maker Faire Prague přilákal o víkendu téměř 10 000 lidí. Zúčastnil se i otec zakladatel makerského hnutí – Dale Dougherty

Největší Maker Faire ve střední Evropě, který oslavuje kutily a vynálezce všeho druhu, přitahuje rodiny s dětmi, odborníky, vynálezce, kutily, starupisty, ale také studenty či volnočasové spolky. Na festival přijeli tvůrci z celé Evropy, například Nizozemci, Poláci či Němci, mezi vystavovateli však figurovali i makeři z Japonska.  

„Mám z letošního ročníku velikou radost. Povedlo se nám opět sestavit pestrý program, přijelo i dost nových makerů a krásně zafungovalo přirozené rozložení areálu a komunitní rozměr akce. Těší mě také, že se pražský Maker Faire čím dál víc zapisuje do společenského povědomí. Letos nám udělala radost návštěva patnácti producentů z evropských a světových festivalů. Na Maker Faire se zkrátka potkává celosvětová komunita od západního pobřeží USA po Tokyo,komentuje hlavní pořadatel akce Vojtěch Kolařík.

Šestý ročník pražského Maker Faire přijel podpořit zakladatel světového makerského hnutí američan Dale Dougherty „Maker Faire Prague byl pozoruhodnou, velikou a živou přehlídkou kreativních a technických talentů v této zemi. Byl plný rodin s dětmi, které se skvěle bavily. Očividně je zaujalo množství tvůrců a jejich projekty. Jsem nesmírně rád, že jsem se mohl na vlastní oči přesvědčit, jak je tento Maker Faire úžasný. Chtěl bych poděkovat zejména organizačnímu týmu a společnosti Prusa Research za to, že se to podařilo.“ Právě generální partner festivalu Prusa Research přivezl na pražský Maker Faire například i velkolepou show s obřími hodinami a fantastickou motorkou na páru.

Celovíkendový program festivalu nabídl takřka nekonečné množství programu, vynálezů, zábavy a kreativity od drobného tvoření přes představení vědeckých výzkumů až po startupové podnikání. Přesnější představu o programu a prostředí Maker Faire Prague si uděláte z fotografií viz níže.

Maker Faire pokračuje v letošní festivalové sezóně. Příští týden 17. června zavítá do Vrchlabí. Po letní pauze se fanoušci můžou těšit 9. září do Českých Budějovic, 23. září do Mladé Boleslavi a 7. října do Liberce. 21. a 22. října se uskuteční Maker Faire Brno, druhý největší Maker Faire v Česku, a sezonu uzavře 11. listopadu Maker Faire Olomouc.

Příští ročník Maker Faire Prague hlavní město přivítá 11.–12. května 2024 v Křižíkových pavilonech na pražském Výstavišti, které je spolupořadatelem akce.

O festivalu Maker Faire
Festival propojuje nadšence a odborníky, ale zároveň slibuje chytrou zábavu i rodinám s dětmi – kombinuje v sobě moderní technologie, tradiční řemesla, design a vědu. Maker Faire je festival plný workshopů, interaktivních aktivit, a především nadšených a zvídavých lidí. Téměř všechno si na něm lze vyzkoušet na vlastní kůži a mnohé se dá také vyrobit. Své projekty a prototypy tu prezentují tzv. makeři. V České republice pořádá festivaly od roku 2018 organizace Make More, letos zavítají celkem do jedenácti měst. Sdružení kromě festivalu Maker Faire připravuje rovněž celosvětovou konferenci otevřených dílen FAB2025, konzultuje vznik otevřených dílen a FabLabů, tvoří vzdělávací videoworkshopy Postavte si a věnuje se rozvoji české komunity makerů.

Zdroj a foto: makerfaire.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *