Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Sport

Golf jako tajná zbraň: Průzkum odhaluje nový rozměr tohoto sportu

Myslíte si, že golf je pouze sportem pro relaxaci a zlepšování dovedností? Průzkum provedený na přelomu roku 2022/23 na vzorku tisícovky golfistů v České republice různého věku a pohlaví, odhalil daleko více. Například více než 75 % oslovených golfistů uvedlo, že golf je pro ně tajnou zbraní při navazování nových kontaktů, což z něj činí oblíbené téma při pracovních pohovorech, obchodních schůzkách a společenských událostech.

Průzkum, který provedla přední golfová platforma TeeTime.cz, odkrývá nejen sociální aspekt golfu, ale také preferenci golfistů ohledně typu golfových hřišť. Zjištěno bylo, že 62 % oslovených golfistů upřednostňuje jednoduchá golfová hřiště, zatímco 38 % dává přednost rezortovým hřištím s komplexními službami, včetně restaurace a ubytování.

Pozoruhodným trendem odhaleným průzkumem je rostoucí zájem golfistů o cestování za účelem hraní golfu. Až 46 % oslovených golfistů rádo objevuje zahraniční destinace jako je Turecko, Španělsko, Anglie a další, a díky golfové platformě TeeTime.cz si dokonce zakoupilo i zahraniční golfová fees,“ říká Sára Kubelková, CEO společnosti TeeTime.

Překvapení cenové dostupnosti
Největším překvapením průzkumu byla však reálná cenová dostupnost golfu. Až 88 % dotázaných golfistů bylo příjemně překvapeno, jak dostupná tato aktivita ve skutečnosti je. Většina z nich dokonce uvedla, že počáteční náklady na vybavení byly až o dvě třetiny nižší, než si původně mysleli.

Obecné statistiky odhalily, že muži tvoří přibližně 71 % golfistů, zatímco ženy představují 29 %. Zajímavým faktem zároveň je, že pandemie přinesla nárůst zájmu žen o golf – 21 % golfistek začalo hrát tento sport poprvé v roce 2020.

Nováčci ve světě golfu: 27 % z nich je v generaci Z
Generace Z, mladí lidé ve věku 18-34 let, se také aktivně zapojují do golfu. Průzkum odhalil, že 27 % nových golfistů patří právě do této věkové skupiny, která projevuje zvýšený zájem o golf jako způsob relaxace a aktivního trávení volného času.

K prodeji a rezervaci svých golfových her využívá až 82 % golfistů mobilní aplikaci TeeTime.cz. Z toho 29 % zákazníků kompletně dokončí veškeré transakce v aplikaci, včetně platby a check-inu na hřišti, což značně usnadňuje a urychluje proces rezervace,“ popisuje Kubelková.

Výsledky tohoto průzkumu přinášejí zajímavé poznatky o současném stavu golfového trhu v České republice a mohou sloužit jako cenný zdroj informací pro všechny. Golf se ukazuje jako sport s širokým společenským a relaxačním potenciálem, který oslovuje různé věkové skupiny a nabízí dostupné možnosti pro zábavu i aktivní trávení volného času.

O TeeTime SE
Česká firma, která má za sebou více než dvacet let zkušeností, které ji dovedly až k pozici lídra ve vývoji a provozování golfových systémů. Ve svém portfoliu má více než 700 golfových hřišť a 70 000 uživatelů, včetně zahraničních klientů. Dnes je TeeTime především golfová platforma zprostředkující nákup a rezervaci golfových her a dalších produktů většiny golfových hřišť v ČR.

Zdroj a foto: TeeTime

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *