Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Letošní Veletrh vědy zaznamenal rekordní návštěvnost. Upoutal fotovoltaickým stanem, robotickým psem či cestou do doby ledové

V sobotu 10. června skončil na výstavišti v pražských Letňanech Veletrh vědy. Nabídl více než 100 expozic Akademie věd ČR, univerzit a inovačních firem. Letošní návštěvnost překonala všechny předešlé ročníky, během tří dnů jej navštívilo na 46 000 lidí, asi o polovinu více než v minulých letech.  

„Hluboká poklona a veliké poděkování patří všem vystavovatelům, kteří nejen připravili atraktivní expozice, ale především tři dny čelili nevídanému zájmu návštěvníků veletrhu. Je jejich zásluhou, že veletrh přitáhl pozornost nejen veřejnosti, ale i politických špiček, které jsme snad přesvědčili, že vědu je třeba podporovat. A konečně mám radost, že letošní ročník byl úžasným akademickým teambuildingem, kdy všichni táhli za jeden provaz. To, že jsme – jak doufáme – dokázali přenést své nadšení na návštěvníky, je nám tou nejlepší odměnou,“ říká Kateřina Sobotková, ředitelka Divize vnějších vztahů Střediska společných činností AV ČR, které Veletrh vědy připravilo.

Fanoušky technických věd upoutal robotický pes SPOT, auto na měření bouřky, laserové bludiště či mobilní laboratoře. Malí návštěvníci ocenili letošní novinku – fotovoltaický stan Fyzikálního ústavu AV ČR, který sloužil jako simulátor funkce solárního panelu. Velkým lákadlem byla cesta do doby ledové Archeologického ústavu AV ČR, Brno, při níž si návštěvníci mohli vyzkoušet život v pravěku, výrobu šperků i jeskynní malbu.

Velký zájem byl letos i o dvě novinky v doprovodných programech: Zeptej se vědce live! a Vědecká zastávka, ve kterých byli diváci zváni, aby badatelům přímo v sále kladli otázky. Návštěvníci ocenili i oblíbené science show, přednášky či panelové diskuze pod taktovkou Václava Moravce, které se letos věnovaly energetice, genové terapii nebo právu na nenávist.

Příští rok se věda ve velkém představí opět na začátku června, Veletrh vědy je plánován v termínu až 8. června 2024.

Zdroj a foto: Veletrh vědy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *