Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

TechnologieZdraví

Zkontrolujte svůj zdravotní stav během minuty s chytrými hodinkami ze série Huawei Watch 4

Společnost Huawei nedávno představila své nejnovější smart hodinky Huawei Watch 4 a Watch 4 Pro. Nová dvojice nositelných zařízení se může pochlubit více než stovkou sportovních režimů, prvotřídním futuristickým designem z luxusních materiálů a dlouhou výdrží baterie. Kromě toho přichází řada Watch 4 s chytrým řešením pro monitoring zdraví v podobě funkce Zdravotní kontroly. Ta dokáže změřit hned sedm zdravotních ukazatelů najednou během jedné minuty.

Chytré hodinky z řady Huawei Watch 4 zvládnou měřit hned několik zdravotních ukazatelů najednou. To uživatelům umožňuje odhalit včas příznaky onemocnění a vyhledat lékaře. Funkce Zdravotní kontroly měří najednou srdeční frekvenci, saturaci kyslíku v krvi, EKG, tuhost tepen, úroveň stresu, teplotu pokožky a funkci plic. Celý proces trvá zhruba 60 sekund a v průběhu měření vyzvou hodinky uživatele také k zakašlání. Následně je uživatelům vygenerován report, který mohou díky funkci Health Community z aplikace Huawei Zdraví s kýmkoliv sdílet, nebo si ho dokonce vytisknout.

Sledujte zdraví svého srdce v reálném čase
Kromě kompletní a rychlé analýzy zdraví, nabízejí chytré hodinky ze série Watch 4 řešení pro monitorování zdraví srdce. Nositelná zařízení jsou vybavena vysoce kvalitními EKG a PPG senzory, které monitorují srdeční rytmus či fibrilaci síní. V případě jakýchkoli odchylek dokáží uživatele upozornit a díky tomu odhalit například arytmii či arteriosklerózu (neboli tvrdnutí tepen). Hodinky navíc poskytují užitečné tipy na udržení a zlepšení kardiovaskulárního zdraví.

Předcházejte respiračním onemocněním
Nejnovější smart hodinky série Watch 4 poskytují svým uživatelům také ne zcela tradiční funkce, jako je například Respiratory Check. Ta díky speciálnímu algoritmu dokáže poskytnout užitečné návrhy pro prevenci a léčbu respiračních onemocnění. Vyhodnocování probíhá na základě sledování objektivních ukazatelů jako je dechová frekvence, zvuk kašle, saturace kyslíku v krvi a variabilita tepu. V potaz se berou také rizikové faktory poskytnuté uživatelem jako například kouření, znečištění vzduchu či prašnost, kouř a použití barviv v pracovním prostředí. Díky tomu mohou uživatelé odhalit případné zhoršení zdravotního stavu včas a předejít rozvoji onemocnění plic.

Kvalitní spánek je pro zdraví to nejdůležitější
Výrobce již tradičně vybavil hodinky funkcí pokročilého monitorování spánku, které zajišťuje technologie TruSleep™ 3.0 založená na infračerveném světle. Ta přichází s vylepšením, díky kterému je ještě přesnější. Kromě sledování kvality spánku dokáže detekovat jeho délku a fázi včetně lehkého, hlubokého, REM spánku a bdění prostřednictvím analýzy fyziologických parametrů založených na pohybech těla, srdečním tepu a jeho variabilitě.

Zdraví pod kontrolou za každé situace
Hodinky z této série uspokojí všechny různorodé potřeby a na svoje si přijdou i nároční uživatelé. Obě verze hodinek poskytují připomenutí pravidelné kontroly srdeční frekvence a kyslíku v krvi v reálném čase. Své uživatele také upozorní na jakékoliv odchylky srdečního rytmu, tlaku či okysličení krve, a to v klidovém režimu i během sportu. Na základě toho jim doporučí vyhledat lékaře nebo zkusit zmírnit intenzitu cvičení a předejít tak zdravotním komplikacím.

Řada hodinek Huawei Watch 4 byla navržena tak, aby zajistila bezpečnost uživatele za každé situace. Proto je vybavena funkcí Detekce pádu. V případě, že pád zaznamenají, zobrazí se na hodinkách otázka, zda uživatel potřebuje zavolat kontaktní osobu, kterou si nastavil. Pokud klikne na Emergency SOS, hodinky se s daným nouzovým kontaktem spojí. Uživatelé si tak mohou být jisti, že budou schopni zavolat pomoc, pokud spadnout nebo se setkají s jinou nehodou.

Foto: archiv Huawei

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *