Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Kamarádky z Mělníka zaujaly mezi 1 200 přihláškami v roli World Travel Hackers se brzy vydají na cesty

Kiwi.com, přední technologická společnost v oblasti leteckého cestování, začala letos v květnu hledat kandidáty na letní brigádu jako World Travel Hackers. Firma chtěla najít 6 dvojic cestovatelů na ideální letní brigádu: cestovat čtyři týdny po světě s rozpočtem 10 000 eur, plnit a dokumentovat cestovatelské výzvy, a vše, co se jim podaří díky cestovatelským hackům z rozpočtu ušetřit, si na závěr nechat. Kvalita a množství přihlášených kandidátů překonala očekávání, a společnost tak angažmá nakonec nabídla sedmi dvojicím.

Za necelý měsíc společnost obdržela téměř 1200 přihlášek od uchazečů ze 475 měst a 73 zemí z celého světa. Do finálového výběru se dostalo osm českých dvojic z téměř šedesáti přihlášených. Mezi nimi zazářily kamarádky Mili a Naty z Mělníka, a staly se tak jednou ze sedmi dvojic, které budou čtyři týdny v roli World Travel Hackerů cestovat díky rozpočtu od Kiwi.com a Visa.

Mili svou přihlášku v podobě prohlídky Mělníka okomentovala: „Možná nejsme ty nejvtipnější, nejhezčí nebo nejchytřejší influencerky, ale víme, jak levně cestovat. Jsme zkušené stopařky, couchsurferky a fanynky programu Erasmus+. Nedávno jsme zvládly i letadlem procestovat čtyři země za míň než 60 eur a většinu naší středoškolské online výuky jsme strávily na Azorských ostrovech.” Kromě toho kamarádky společně během střední školy založily neziskovou organizaci zaměřenou na projekty Erasmus+, která umožnila více než 200 mladým lidem vycestovat zdarma do zahraničí. Mili také provozuje účet na YouTube a na Instagramu, který motivuje ženy a dívky, aby se nebály sólo cestování.

Dalších šest vybraných dvojic cestovatelských hackerů pochází z Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska, Spojeného království a Řecka. Jsou mezi nimi tři mezinárodní páry – Amin ze Slovenska bude cestovat se svým nizozemským kamarádem Nathanem, Maďarka Orshi s přítelem Priyeshem z Fidži, a Polák Cezary se slovenskou přítelkyní Kat.

Nejvíce zájemců o pozici cestovatelských hackerů Kiwi.com pocházelo z Evropy (895), následovali milovníci cestování ze Severní Ameriky, Asie, Afriky, Oceánie a Jižní Ameriky. Jedním z úkolů uchazečů bylo, aby si vybrali parťáka, který s nimi vyrazí na cesty. Většina (64 %) volila kamaráda nebo nejlepšího přítele a pětina svou drahou polovičku. Více než každý desátý chtěl vyrazit se svým sourozencem a zbytek si vybral jiné členy rodiny (včetně jednoho uchazeče, který se rozhodl cestovat se svou bývalou manželkou).

Dobrodružství úspěšných kandidátů však teprve začíná. Během působení v roli World Travel Hackers budou muset obstát v řadě výzev, například cestovat na základě rezervace několika nejlevnějších letů „kamkoli“, které lze najít v aplikaci Kiwi.com, najít itinerář s 24hodinovým mezipřistáním v náhodném městě a vtěsnat do něj co nejvíce aktivit a zážitků nebo díky chytrým tipům na balení cestovat celé dny pouze s příručním zavazadlem.

Nedávné výzkumy ukázaly, že stát se influencerem nebo youtuberem patří mezi nejžádanější povolání pro mladé lidi, zejména pro generaci Z. Podle předcovidového výzkumu z Velké Británie bylo stát se influencerem na sociálních sítích (17 %) a youtuberem (14 %) druhou a třetí nejžádanější volbou povolání. Prostřednictvím letní brigády World Travel Hacker nabízí Kiwi.com milovníkům cestování možnost vyzkoušet své znalosti a zároveň se o své zážitky podělit s celým světem na sociálních sítích a ukázat, že cestování může být přístupné pro každého.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *