Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

DIVOKEJ BILL jede na vlně úspěchu! Bazilišek sklízí skvělé ohlasy a vychází jako 2LP!

Divokej Bill slaví letošní čtvrtstoletí existence, jak se na kapelu s bohatou albovou i singlovou historií a početnou fanouškovskou základnou sluší a patří, energií a hitovkami nabitou šňůrou pětadvaceti koncertů pod širým nebem a skvělým novým albem Bazilišek.

To se navíc po květnovém vydání na CD a v digitálních formátech nyní dočká také své 2LP verze! Poprvé bude k dispozici exkluzivně ve středu 28. 6. na pražském koncertě v areálu Loděnice Troja a od 30. 6. pak u všech dobrých prodejců s hudbou (a na dalších koncertech Billů). Vydání 2LP navíc doprovází další libůstka pro fanoušky – bonusová skladba The Dark King, kterou kromě vinylu (a CD) najdete od 30. 6. také na digitálních servisech.

„Píseň The Dark King vznikla na popud Petra Kubíka a Lukáše Paříka, když se jejich film Princezna zakletá v čase 2 začal překládat do angličtiny kvůli distribuci do zahraničí. Poprosili jsme Jamese Harriese, aby nám pomohl s překladem původní skladby Temný král a s nějakým vedením v rámci angličtiny. Nakonec z toho vypadl společný song. Dali jsme jej na desku jako utajený track coby odměnu těm, kteří si koupili klasické CD. Teď už bude od 30 .6. na všech streamovacich platformách a ti, kdo si pořídí 2LP Bazilišek, najdou pecku The Dark King samozřejmě i tam. Jsme zvědaví, jak se to bude lidem líbit,“ komentuje bonusové překvapení kytarista Billů Roman Procházka.

Budou-li ohlasy takové, jaké doposud sklízí turné 25 i sám Bazilišek nebo jen dokumentární videoklip k songu Nostalgie, mají se Billové rozhodně na co těšit. Víc než výmluvně o tom ostatně vypovídají tisíce spokojených fanoušků, kteří navštívili dosavadních děvet zastávek narozeninového turné i recenze Baziliška v hudebních médiích. Namátkou 85% v Headlineru s podtitulem „Divokej Bill slaví čtvrstoletí existence jednou ze svých nejsilnějších desek” či 8/10 na musicserver.cz, kde se mimo jiné dočtete, že „Bazilišek může být klíčovou deskou v kariéře Divokýho Billa“.

„Jak říká moje mamka: ‚Těšíš se? Tak se netěš a ono se to povede!‘ Bylo těžký se netěšit, ale teď přesně tyhle pocity zažívám jak s novou deskou, tak s turné. Bral jsem to tak, že pro to uděláme maximum včetně opravdu zodpovědné přípravy, a ono to pak prostě nějak dopadne. Zatím to vypadá dobře! Na obojí jsou opravdu skvělé ohlasy, lidí chodí hromada, zpívají, tancujou a nám se skvěle hraje. Nálada v celém týmu je parádní, my všichni jsme za to rádi a náramě si to užíváme,“ vyznává se frontman DB Vašek Bláha a jedním dechem dodává: „Je za tím vším samozřejmě spousta práce, a to jak kapely, tak managementu, a určitě i trochu štěstí. Je to vlastně takový zůročení celých těch 25 let naší existence. Jsem rád, že jsme vydrželi! Byla to – a doufám, že ještě hodně dlouho bude – jízda!!!“

Naskočit do rozjeté mašiny, kterou ze strojvůdcovské kabiny kočíruje divoká osmihlavá parta, můžete během celého léta na některé z dalších zastávek turné 25, jejichž kompletní výčet včetně možnosti nákupu vstupenek najdete zde. Pokud by Vám toho náhodou bylo málo, zarezervujte si v kalendáři datum 19. ledna 2024, kdy celý rok oslav 25. výročí existence Divokýho Billa vyvrcholí speciálním koncertem v pražské O2 areně!

Zdroj a foto: www.divokejbill.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *