Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Kromě herectví vystudovala i medicínu. Novou hvězdou Ordinace je Veronika Lapková

V pondělí 10. července na Voyo startují nové dějové linky oblíbených hrdinů z kamenické nemocnice. Spolu s nimi přicházejí i nové hvězdy. První je Veronika Lapková, herečka, která zároveň vystudovala i medicínu, a diváci Novy ji už znají jako právničku Petru z úspěšného romantického seriálu O mě se neboj. 

Je to až neuvěřitelná kombinace, ona to ale dokázala a téměř současně absolvovala DAMU a lékařskou fakultu Univerzity Karlovy. Diváci Novy ji rovněž znají jako právničku Petru z populárního seriálu O mě se neboj. Nyní, počínaje 10. červencem, se bude Veronika Lapková pravidelně objevovat na Voyo jako nová hrdinka Ordinace v růžové zahradě 2.

Hraje lékařku Valerii Vlčkovou, jejíž příchod značně rozproudí klidný život v Kamenici. Je totiž přitažlivá, ambiciózní, dravá a navíc je specialistkou úzkoprofilového, prestižního oboru – prenatální chirurgie. Tím nevědomky ohrozí pozici primáře Leoše Máry (Robert Jašków), čímž aktivuje jeho ego, které potřebuje odbornost Valerie neustále zpochybňovat. Pracovně má Valerie nejblíže k chirurgovi Davidu Suchému (Jan Čenský). Rozumí si nejen profesně, ale i lidsky. Počáteční sympatie nekontrolovaně přerostou v něco jiného. O klasické nevěře ovšem není řeč…

„Valerie je hodně zajímavá postava. Sama jsem se dlouho nemohla rozhodnout, jaký na ni mám názor. Určitě si umí jít dost tvrdě za svým, vlastní potřeby má na prvním místě. Z pracovního hlediska je to skvělá doktorka, pracuje na sobě, je odvážná a práce je pro ni vším. Neléčí laboratorní výsledky, ale fakt přemýšlí nad konkrétním pacientem a nebojí se udělat sama složitá rozhodnutí, umí si za nimi stát a za pacienty bojovat. Je empatická a milá, na druhou stranu taky dost sobecká, protože se naučila, že jinak se v tomhle světě přežít nedá. Těším se, co všechno ji v Ordinaci čeká,” představuje svou hrdinku Veronika Lapková. A dodává: „Ta postava je moc dobře napsaná, není to prvoplánově kladná ani záporná role, což je moc fajn. Pro herečku za odměnu. Doufám, že si to užijí i diváci a budou se ji snažit pochopit, protože Valerie to rozhodně nemá lehké.”

Ve vzduchu však stále visí otázka. Jak se jen stalo, že Veronika vystudovala spolu s herectvím i medicínu? Mohou snad za to nějaké její nadpřirozené schopnosti? „Popravdě na to neumím odpovědět ani sobě. Měla jsem určitě inspiraci v mámě, protože je skvělá doktorka a svou práci dělá s grácií. Asi jsem podvědomě chtěla být jako ona. Každopádně mě do toho nikdo netlačil, ale kromě touhy být třídní učitelkou na střední, která docela rychle zmizela, jsem se vždycky cítila jako budoucí lékařka. A v prváku na střední jsem začala hrát divadlo v dramaťáku, který vedla Milena Klinecká. Ta se mě jednou zeptala, jestli bych nechtěla zkusit DAMU. Nejdřív jsem si to neuměla představit, ale ve trěťáku se to zlomilo. Střih a najednou jedu na seznamování studentů DAMU do Poněšic. I přes velké nadšení ve mně ale záhy začal bublat pocit, že mi něco chybí. V prváku DAMU jsem zkusila přijímačky na 2. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a zázrakem to vyšlo. Připadalo mi to jako znamení a zkusila jsem dát dohromady rozvrhy. Pak už byly kostky vrženy a sledem neuvěřitelně šťastných náhod se to celé skládalo jak puzzle. Ale bez obrovské podpory všech okolo by to nešlo,” odpovídá sama Veronika Lapková.

Nový díl Ordinace v růžové zahradě 2 je k dispozici pouze na Voyo vždy každé pondělí.

Veronika Lapková není pouze absolventkou pražské DAMU, letos úspěšně dokončila rovněž studium medicíny. V budoucnu by obě své profese ráda plnohodnotně skloubila. Vedle stálého angažmá v Národní divadle Brno hostovala například v Divadle Na Fidlovačce nebo pražském Národním divadle. V současné době je na volné noze a hraje například v Divadle Bez zábradlí. V televizi zaujala větší rolí v kriminální sérii Stíny v mlze a diváci TV Nova ji dobře znají jako právničku Petru v úspěšném romantickém seriálu O mě se neboj.

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *