Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Kobra 11 – premiérové díly Na Nova Action od 15.7.

Fanoušky dnes už legendárního německého akčního krimiseriálu Kobra 11 (stanice RTL jej pod názvem Alarm für Cobra 11 – Die Autobahnpolizei vysílala od roku 1996) před časem zarmoutila zpráva, že příběhy jejich oblíbených hrdinů končí. Ovšem producenti RTL se nakonec rozhodli, že jim udělají radost, a natočili ještě tři devadesátiminutové celovečerní filmy, v nichž se opět charizmatický Semir Gerkhan prohání německými dálnicemi, a likviduje bezcharakterní zločince. Nova Action tyto filmy plné akce a napětí odvysílá premiérově každou sobotu od 15. července.

První „“kobrácký“ trhák se jmenuje Nesmiřitelný (Unversönlich) a Semir (představovaný Erdoganem Atalayem) se v něm po své rehabilitaci a po pobytu ve vězení (důvody se dozvíme až ve třetím filmu) vrací k jednotce dálniční policie, kde se setkává se svou parťačkou Vicky Reisingerovou (hraje ji Pia Stutzensteinová), která se po transplantaci ledviny taktéž zapojuje do boje proti zločinu. Náhodná kontrola podezřelé řidičky před motorestem je vtáhne do dramatické honičky, která se neobejde bez ztrát na životech. Vyjde při ní najevo, že se naši hrdinové zapletli do akce belgické federální policie, která stíhá podezřelé na německém území. Belgičané se snaží už roky usvědčit skupinu vyděračů, která pracuje na zakázku velkých zločineckých kartelů, a unáší a mučí své oběti. Tentokrát má gang na mušce dopravní firmu Elms: už umučili manžela majitelky a nyní unesli i jejího syna.  Andrea Elmsová ze strachu odmítá s policií spolupracovat a při dalším přepadení je sama těžce zraněna. Semir a Vicky zprvu netuší, že nesympatická vedoucí belgické policejní jednotky Louise Leclerqová, která Semirovi při střetu s gangstery zachránila život, hraje dvojí hru: Belgičané se už dlouhou dobu snaží zjistit, kdo je šéfem gangu, ten však stále zázračně uniká. Leclerqová ale jeho totožnost zná a snaží se ho dostat sama, aby se mu mohla pomstít za kruté mučení, jež jí kdysi způsobil. Podaří se jí vůdce gangsterů zastřelit, ale jeho pravá ruka Baptiste řádí dál: unese Vicky a Julii, která je rovněž členkou belgického týmu, a Semira vydírá, aby je vyměnil za Leclerqovou. Ta ale ve vězení spáchá sebevraždu. Osud unesené Vicky a Julie už se zdá zpečetěn, ale Baptiste nepočítal s tím, že proti němu stojí hvězda Kobry 11 Semir Gerkhan.

Další příběh, nazvaný Bezmocný (Machtlos), nás zavede na periferii Kolína nad Rýnem, které vládne gang srbských obchodníků s drogami, jemuž velí bratři Miloš a Ivo Savičovi. Savičové oficiálně dovážejí ovoce a zeleninu, v dodávkách ale pašují kokain. Místní obyvatelé už ztratili důvěru v policii, která proti Savičovým nedokáže zasáhnout. Ani Semirovi a Vicky se oba zlosyny nedaří usvědčit.  Poté, co malá Abbie upadla do kómatu, když snědla prášek ze sáčku nalezeného na dětském hřišti, rozhodnou se obyvatelé periferního sídliště vzít spravedlnost do svých rukou. Strýček malé Abbie Tobias Cramm postřelí Iva Saviče. Ten se octne ve stejné nemocnici jako Abbie. Tobias se pokusí bezmocného gangstera na lůžku udusit polštářem, ale je přistižen a na útěku ho Semir zastřelí. To je pro obyvatele sídliště poslední kapka. Bela Thurau, přítel Abbiiny matky, zorganizuje skupinu mstitelů.  Zdemolují byt, ve kterém je skladiště drog, a tři přistižené gangstery pověsí zbité pro výstrahu v garážích Savičových kamionů. Semirovi připadne nevděčný úkol chránit Miloše Saviče, zatímco Vicky se vydá na sídliště, aby zabránila dalšímu násilí. Mstitelé přepadnou sanitku, ve které je do jiné nemocnice převážen Ivo Savič, a zmocní se ho. Jeho bratr Miloš použije Semira jako rukojmí a chce ho vyměnit za Iva. Policie vedená Vicky ale zasahuje a Semir je zase jednou zachráněn. Zdá se, že vše dopadlo, jak nejlépe mohlo, a dokonce to vypadá, že Semira čeká radostná událost: jeho dcera Dana jede do porodnice a Semir se těší, že bude dědečkem. Jenomže pak se dozvídá, že sanitka s rodičkou měla těžkou havárii…

Třetí film, Bez ochrany (Schuztlos), přímo navazuje na předchozí, ale dějově jim předchází.  Zatímco Semir čeká na chodbě v nemocnici, kde operují zraněnou Danu, odvine se v retrospektivě děj, který nám dosud scházel: předchozí série Kobry 11 končila tím, že Semir šel do vězení pro zpronevěru služebních peněz, které použil, aby vysvobodil v Turecku z vězení svou matku. Nyní se dozvídáme, že ve vězení mu pomáhala dostat se z depresí mladá psycholožka Denise Wallbuschová. Po propuštění vedly Semirovy první kroky na služebnu dálniční policie, ale státní zástupkyně Berlingová mu dala jasně najevo, že u sboru skončil. Jednotka je ale v tu chvíli v pohotovosti: byla unesena mladá žena a tajemný únosce zveřejnil video, ve kterém vyhrožuje, že ji upálí jako čarodějnici v okamžiku, kdy video „nasbírá“ 1000 kliknutí. Ukáže se, že unesená žena je psycholožka Denise.  Nikdo na světě nemůže v tu chvíli Semirovi zabránit, aby se se do případu, byť na vlastní pěst, nevložil. Brzy vyjde najevo, že policie má co do činění s internetovou komunitou Legion, která funguje na Darknetu. Jde o frustrované misogyny, kteří se mstí ženám. Semir a Vicky se brzy dostanou na stopu mladému taxikáři Davidovi, který Denisu pravidelně vozil až do chvíle, kdy si na něj stěžovala, že jí dělal neslušné návrhy. David má sice alibi, ale Semir a Vicky tuší, že je do případu nějak zapleten. Skutečného únosce se ale včas odhalit nepodaří a Denise je brutálně zavražděna. Policisté se rozhodnou pro riskantní hru: Vicky poslouží jako volavka. Natočí s psycholožkou Ergülovou video, které musí zločince vyprovokovat, a vydá se do ulic. Léčka nevyjde. Únosce, který si rovněž říká Legion, ji sice sleduje, ale unese psycholožku Ergülovou. A opět vyhrožuje, že ji upálí. Semir ztratil poslední zábrany a vymlátí z Davida, kdo je Legion. Společně s Vicky dorazí na místo činu a opět v posledním okamžiku se jim podaří oběť zachránit. Státní zástupkyně pod dojmem Semirova hrdinského výkonu jeho provinění zamete pod stůl a Semir se může vrátit ke své jednotce. Takže ho na konci epizody nacházíme na chodbě v nemocnici, kde se po dlouhém trýznivém čekání dozvídá, že všechno nakonec dobře dopadlo a Dana porodila císařským řezem zdravé dítě. Semir může být šťastným dědečkem. Pokud ovšem nebude mít Kobra 11 další pokračování…

Rozhovor: Erdogan Atalay
Natáčení adrenalinových scén mě baví
Německý herec tureckého původu Erdogan Atalay je už od třetího dílu krimiseriálu Kobra 11 z roku 1996 představitelem komisaře Semira Gerkhana a jako takový si právem zaslouží označení akční hvězda.

Předpokládám, že jste se jako jeden z producentů seriálu Kobra 11 velmi přičinil o jeho pokračování ve formě tří celovečerních filmů?
Nejsem výkonným producentem, působím jenom jako poradce, takže nedělám tak zásadní rozhodnutí. Od toho jsou tam jiní. Ale tento rok se budou vysílat i u vás na TV Nova vámi zmíněné tři filmy, které prověří, jestli nás ještě diváci mají rádi a jestli má tedy smysl pokračovat.

Seriál si za dobu své existence získal srdce televizních diváků a mnoho příznivců, stal se fenoménem, ale existují i lidé, kteří jej nazývají „pohádkou pro dospělé“…
(Smích) A který akční seriál není? To, o čem mluvíte, platilo v našem případě spíše na začátku, kdy děj byl opravdu trošku přitažený za vlasy, ale později jsme od tohoto trendu ustoupili a jednotlivé příběhy se začaly více podobat realitě. I když máte pravdu, že i teď nám často v Německu vyčítají, že se seriál příliš vzdaluje od skutečnosti, ale na druhé straně my chceme, aby to diváky bavilo, což se nám evidentně daří.

Říká se o vás, že, pokud je to možné, natáčíte i náročné akční scény sám. Máte nějakou kaskadérskou průpravu či kurz?
Žádný kurz nemám, ale před každou scénou všechno dlouho a podrobně trénujeme, abych byl na ni dokonale připravený. Mimochodem to ale sebou přináší i problém, protože já bych rád nebezpečných scén točil mnohem více, což ale není možné právě z časových důvodů. A kromě toho bych bral kaskadérům práci – a to rozhodně nechci. Ovšem je pravda, že natáčení těch adrenalinových scén mě baví. A mám štěstí, že zatím jsem nezažil žádné velké zranění, pokud nepočítám zlomený nos, vykloubené rameno anebo nějaké ty šrámy.

Co vás ve vašich padesáti šesti letech udržuje v kondici?
Mojí nejmladší dceři Matildě jsou čtyři roky, a ta mě udržuje v kondici neustále (smích). Kromě toho když mám trochu času, dělám bojová umění, kickbox, rád jezdím na koni, na kole, ale i na kolečkových bruslích, plavu, běhám, šermuju – zkrátka udržuju se v pohybu.

Jak jste na tom s rychlou jízdou?
Ano, jezdím hodně rychle, ale nikoliv agresivně. Takzvaně mi ztěžkla pravá noha a já se rád vymlouvám, že jde o důsledek natáčení Kobry 11 (smích). Musel jsem ale už čtyřikrát odevzdat řidičák. Naštěstí to bylo vždycky jen na krátkou dobu. Pravdou ale je, že miluji rychlá auta.

Vlastníte nějaké?
Mou pýchou je veterán Triumph Spitfire. Jezdit s ním je pro mě velká zábava. Pak mám ještě Maserati 3200 GT v závodní úpravě a pak ještě několik dalších „rodinných“ vozů.

Co říkají vaší rychlé jízdě „kolegové“ policisté?
Stalo se mi například, že mě zastavil policista a chtěl doklady od vozu, ale ať jsem hledal, jak chtěl, nenašel jsem je. Asi jsem je zapomněl doma. Pak se mě zeptal, jestli mám výstražný trojúhelník, lékárničku a jestli se mu podepíšu. Na všechno dostal kladnou odpověď, takže mi ty doklady odpustil. Ale co se týče nějakého významnějšího prohřešku proti pravidlům silničního provozu, to mi neodpouštějí.

Co vám kromě rychlých vozů ještě udělá radost?
Mám řetězovou pilu a tou vyřezávám figuríny: ptáky, zvířata a podobně.

Vraťme se ještě ke Kobře 11. Za čtvrt století se vedle Semira vystřídala řada parťáků a dokonce i parťaček. Na koho z nich rád vzpomínáte?
Každý byl něčím zajímavý. Hrozně dobře se mi hrálo s Tomem Beckem. Jeden na druhého jsme hodně slyšeli, navzájem jsme se doplňovali, byla s ním skvělá spolupráce. Kolegyně jsou ale také výborné. Jenom musí mít trošku více testosteronu, protože u nás jsou holky tvrdé a nic jim neodpouštíme. Jsme na ně stejně nároční jako na ostatní. Ale Pia Stutzensteinová, která hraje Vicky, má všechno, co ta postava vyžaduje.

Dceru Semira Gerkhana Danu si zahrála vaše skutečná dcera Amira Pauleta Melisande Pollmannová. Jaký jste otec v reálném životě?
Byl jsem celkem přísný otec, například když si Amira něco přála, nedostala to hned ten den, ale musela si to zasloužit. Ovšem v Kobře 11 už se objevily i moje další děti: můj syn Maris a moje malá dcerka Matilda také. A i ony by vám potvrdily, že i při svém velkém pracovním vytížení jsem si na své děti vždycky čas udělal.

Je pravdou, že tento seriál se stal pro vás osudovým? Nejen z hlediska herecké kariéry, ale během jeho natáčení jste se prý seznámil se svou první i druhou ženou…
Manželky jsem nepoznal přímo při natáčení Kobry 11, ale kdybych nepracoval ve filmovém byznysu, nepotkal bych se s nimi. Ale je pravda, že jsem měl velké životní štěstí, že jsem se dostal do tak velikého a následně i divácky oblíbeného projektu. Bylo to pro mě něco úžasného. Stal jsem se díky němu akčním hrdinou a pro mě osobně je natáčení Kobry 11 dodnes jedno velké dětské hřiště.

Zdroj a foto: TV Nova

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *