Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CestováníJídlo a pití

5 tipů, jak se nenechat zaskočit na výletě. Co si zabalit do batohu?

Ať už letos plánujete výlet pod stan, výšlap do hor nebo se chystáte jenom na delší projížďku na kole, nikdy nepodceňte přípravu a výbavu. Letní počasí k výletům do přírody přímo vybízí, ale někdy umí být i zrádné a výlet dokáže nepříjemně zkomplikovat. Proto přicházíme s pěti tipy na věci, které stojí za to si zabalit do batohu, aby vás žádná situace nedostala do rozpaků.

Ochrana před sluncem
Ať už je pod mrakem nebo se pečete na přímém slunci, myslete na ochranu před slunečním zářením. Na delší výlety sáhněte po SPF faktoru 50, který vás ochrání na delší dobu. Přesto je potřeba se po dvou až třech hodinách namazat znovu, protože krém se potem smývá. Myslete na to obzvlášť přes poledne, kdy je UV index na nejvyšší úrovni.

Ochrana před deštěm
I když předpověď hlásí celý den bez deště a na obloze není ani mráček, letní počasí dokáže nepříjemně překvapit. A to i z minuty na minutu, kdy se spustí pořádný slejvák. Nenechte se zaskočit a mějte vždy ve svém batohu pláštěnku. Nic neváží, zabere minimum místa a ponechá vás v suchu.

Jídlo
Nenechte si výlet pokazit hladovými žaludky a zabalte si do batohu dostatek svačinek. A komu by se chtělo vařit po celodenním sportování, když za pár minut můžete mít hotové například polévky Carpathia. Mají plnou chuť a zasytí. Vyzkoušet můžete Francouzskou, Gulášovou nebo Slepičí. Vyrábí se na Slovensku z lokálních surovin.

Dostatek tekutin
Pitná voda by měla být povinnou výbavou na každý výlet. Lahev si berte i na ten nejkratší pochod. Průměrně by měl dospělý člověk denně vypít alespoň dva litry vody. Myslete ale na to, že při námaze a v horkém počasí, kdy se tělo potí, se potřeba tekutin zvyšuje.

Základní lékárnička
Jednoduchá základní lékárnička je další věcí, která moc neváží a nezabere příliš místa. Můžete si koupit buď kompletní lékárničku na cesty nebo si sami zabalit několik věcí, které se mohou hodit. Základem by měla být dezinfekce, náplasti na odřeniny nebo puchýře, obvaz s polštářkem, léky na bolest a nožík, který zastane hned několik rolí. Jeho důležitými prvky jsou pinzeta, která se může hodit na vytáhnutí klíštěte nebo třísky, a nůž na uříznutí náplasti či obvazu.

Tip: Slovenské polévky Carpathia – sáček plný chuti na cesty
Slovenské polévky Carpathia se pyšní dlouholetou tradicí, originální recepturou i lokální výrobou. Připravit si je navíc můžete během pár minut. Jsou proto skvělou volbou na dovolené. Talíř teplé a vydatné polévky totiž přijde vždycky vhod. Značka, která si získala srdce Slováků a na slovenském trhu je číslo jedna, míří do Česka se třemi druhy polévek: Francouzská, Slepičí a Gulášová.

Pár minut, to naprosto stačí na přípravu lehkého oběda či teplé večeře. Ať už máte za sebou dlouhý výlet ve městě, celý den strávený na pláži či se blížíte k další zastávce při přechodu hor, baterky vám během chvíle dobije instantní polévka Carpathia.

Ve slovenské Prievidzi se tyto polévky vyrábějí z poctivě vybraných surovin, což oceňují i sami Slováci. Carpathia je dlouhodobě jejich nejoblíbenější značkou polévek. Nyní překračuje hranice a přichází s výběrem tří sáčkových polévek na český trh. Jedno balení obsahuje 8 porcí, obsah sáčku stačí vařit zhruba 10 minut ve 2 l vody.

Francouzská polévka se slovenskými kořeny
Hlavní hit značky Carpathia vznikl v roce 1971. Paní Darina Matyášová, pozdější vedoucí vývojového oddělení a ředitelka závodu, vymyslela novou polévku, která byla něco mezi cibulačkou, ale ne příliš cibulovou, a hovězí polévkou, ale ne příliš hovězí. Slavná francouzská polévka s typickými mušličkami se stala přirozenou součástí dovolených mnoha Slováků a dodnes je nejprodávanější polévkou v sortimentu závodu na Slovensku.

Slepičí vývar, jak má být
Nedělní slepičí polévka je rodinným klenotem. Ta od Carpathie je připravena z kousků slepičího masa, sladké mrkve a špetky kari na dochucení. S vývarem jednoduše nikdy nesáhnete vedle.

Tradiční gulášová perfektně zasytí
Pokud polévku, pak nejraději hustou gulášovou. Potřebujete-li pořádně posilnit, je vydatná a sytá gulášovka ta pravá volba. Polévka se vyrábí dle tradiční receptury s kousky vepřového masa, sladkou paprikou a špetkou majoránky na dochucení.

Věděli jste, že sušení neboli dehydratace je starobylá a osvědčená metoda uchovávání potravin. Sušením se odpařuje voda, takže potraviny lze uchovat bez použití konzervačních látek. Novinky jsou k dispozici v obchodech Albert, Billa, Globus, Kaufland a Tesco. Doporučená maloobchodní cena za balení je 49,90 Kč.

Zdroj a foto: Nestlé

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *