Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Letní oslava divadla v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu je v plném proudu. Konec července patří svěží Bouři, srpen pak Hamletovi s krvavým Macbethem

Nejvyšší purkrabství je opět dějištěm Letních shakespearovských slavností, jejichž generálním partnerem je skupina PPF. Festival uvede v následujících týdnech tři výjimečné hry slavného Williama Shakespeara. Ty přinesou zábavu v jejích nejrozmanitějších formách.

Magie, láska a dobrodružství
Úspěšnou hrou festivalu je Bouře, magická komedie plná lásky, iluze a neobyčejných zázraků, která je na repertoáru od 24. července. Překrásná pozdní hra Williama Shakespeara se odehrává na neznámém ostrově, kam režijní dvojice SKUTR přenáší divákům vizuálně působivou podívanou dotýkající se věčných témat, která Shakespeara zajímala po celý jeho život. Inscenace ukáže, jak lze snít a žít s naprostou svobodou, zatímco se propojují niterné pocity s pohádkovou atmosférou.  Hrají Eliška Křenková, David Prachař, Josef Polášek, Marek Daniel, Zdeněk Piškula a další.

Dramatický souboj myšlenek a osudu
3. srpna vstoupí na scénu jedna z nejtíživějších Shakespearových tragédií, Hamlet, propojující rodinná dramata s těmi politickými. Jaroslav Plesl se zhostil hlavní role v režii Michala Vajdičky a společně přenesou diváky do nitra Hamletovy duše, která bojuje s vlastním svědomím a hledá spravedlnost. Plesl spolu s Hynkem Čermákem a Lenkou Vlasákovou vytvářejí atmosféru plnou napětí, tíživých emocí, ale i překvapivého humoru.

Temnota, vášeň a tragédie
Od 11. srpna pak Hamleta na purkrabství vystřídá Macbeth, pravděpodobně nejtemnější příběh z pera Williama Shakespeara. Hluboký středověk v legendami opředeném Skotsku posloužil jako inspirace pro tragédii o touze po moci, která způsobuje katastrofu. Režisér Jakub Krofta přináší divákům temnou atmosféru a provokativní otázky, které se dotýkají lidské povahy a současné společnosti. Inscenace nabízí neuvěřitelně intenzivní zážitek, který ukáže, jak mocná a zároveň zrádná může být lidská touha po moci. V obsazení se setkáte s Markem Němcem, Lenkou Krobotovou, Davidem Matáskem, Filipem Kaňkovským, Tomášem Měcháčkem, Václavem Vašákem, Klárou Issovou a dalšími.

Kolik vstupenek máš, tolikrát jsi divákem
Letní shakespearovské slavnosti 2023 se konají v Praze (kromě Nejvyššího purkrabství také na Letní scéně HAMU na Malostranském náměstí), Brně, Ostravě a Bratislavě. Doporučujeme všem zájemcům o Slavnosti na nic nečekat a koupit si vstupenku dříve, než bys řekl sláva! Podrobné informace jsou k dispozici na stránkách festivalu www.shakespeare.cz nebo v prodejní síti www.ticketmaster.cz. Aktuality a zajímavosti nabízí Instagram a Facebook.

Foto: archiv AGENTURA SCHOK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *