Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Bydlení

Fotovoltaika na plechovou střechu? Stačí vhodný držák!

Nejen úspory, ale i zbytečné starosti a drahé opravy… I to může domácnosti přinést fotovoltaika, pokud majitelé při jejím výběru neberou v potaz to, kam ji budou umisťovat – tedy střechu!

„Při pořizování fotovoltaické elektrárny je pro mnoho majitelů prioritou její dostatečný výkon, aby se jim investice vyplatila. Už ale často nezohlední nároky střechy. Při nešetrné instalaci panelů pak často vznikají řešení, která mohou být problematická nejen pro vzhled domu, ale i pro funkčnost střechy. U plechových střešních krytin je proto nutné dát pozor na vhodný způsob ukotvení panelů,“ upozorňuje Petr Tureček, produktový manažer společnosti SATJAM předního českého výrobce plechových střech.

Většina firem totiž panely kotví skrz plechové krytiny do podkladní nosné konstrukce. Toto řešení však pro správnou funkčnost střechy nemusí být vždy tím nejlepším. Ukotvení panelu mnohdy vyjde nevhodně v boční části vlny krytiny, v místě různých oplechování, nebo v těsné blízkosti střešních oken. Taková místa ale nemusí být trvale utěsnitelná. Kov navíc přirozeně dilatuje, což může časem vést ke vzniku netěsností a pod střechu může dokonce začít zatékat. Jak se tomu vyhnout? „Bezproblémovou kompatibilitu fotovoltaických nebo teplovodních solárních panelů a profilované střešní krytiny zajistí speciální držáky SATJAM Solar. Nekotví se do podkladu, ale pomocí systémových šroubů s těsněním přímo do krytiny. Umísťují se do horní vlny profilace krytiny. Instalace je tedy snadná a zajistí trvalé utěsnění prostupu bez rizika poškození krytiny,“ vysvětluje Petr Tureček ze SATJAMu. S důmyslným řešením pro instalaci panelů zkrátka nepředstavuje fotovoltaika pro plechovou střechu žádný problém!

SATJAM
Společnost SATJAM, s.r.o. je přední český výrobce lehkých plechových střešních krytin, trapézových plechů, okapových systémů, profilů, doplňků a mnoha jiných výrobků používaných ve stavebnictví. Společnost klade důraz na výrobu kompletních střešních systémů s důrazem na jejich funkčnost, kvalitu a přijatelnou cenu. Na českém trhu působí od roku 1995 a je držitelem ocenění ČESKÁ KVALITA – OSVĚDČENO PRO STAVBU.

Zdroj a foto: www.satjam.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *