Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

DětiZe života

Charitativní panenky Kiwanis v Pasáži českého designu

Kiwanis International je celosvětová organizace sdružující dobrovolníky, jejichž hlavním posláním je pomáhat dětem. Kiwanis panenka je jedním z dlouhodobých projektů, bílá látková panenka pomáhá hospitalizovaným dětem usnadnit jejich nelehkou situaci v nemoci a dobu strávenou mimo jejich domov a zdravotníkům zase usnadňuje komunikaci s malými pacienty. Výstavu Kiwanis panenek najdete v Pasáži českého designu.

Představujeme Kiwanis panenku – kamaráda pro děti v nemocnicích
Hlavním úkolem bílé látkové panenky je pomáhat malým pacientům v nemocnicích usnadnit jejich nelehkou situaci a dobu strávenou mimo domov bez rodičů, kamarádů a hraček. Zdravotníkům zase pomáhá navázat komunikaci s dětmi a třeba jim vysvětlit léčebný postup. Kiwanis panenka děti provází k operačnímu sálu, rehabilituje s nimi, je s nimi v nemocniční posteli i ve chvílích, kdy jsou samy a mají strach. Používá se i jako terapeutická pomůcka.

Na výrobě Kiwanis panenky spolupracuje mnoho dobrovolníků. Mezi ně patří i senioři, pro něž je zapojení do projektu způsobem, jak mohou být prospěšní. Podílejí se na výrobě Kiwanis panenek, které tak přinášejí radost a naplnění i jim samotným. „Doufáme, že se tomuto projektu, který v ČR a SR trvá již více než 20 let, bude dál dobře dařit a přinese ještě mnoho úsměvů,“ říká Lenka Janatová z ústeckého Kiwanis klubu, která projekt pro Českou republiku zaštiťuje.

Kiwanis panenky v Pasáži
„Být součástí podobného projektu a moct pomoci dobré věci je pro náš projekt samozřejmostí.  Většina týmu Pasáže českého designu jsou ženy-maminky, proto je i náš přístup empatický,“ říká Hana Homolková, spoluautorka projektu PČD. “Sama mám celkem nedávnou zkušenost z pobytu se šestiletou dcerou v nemocnici, kdy jí byla operována tříštivá zlomenina lokte. Proto když nás oslovil Kiwanis s nápadem prezentovat jejich projekt Kiwanis panenky do nemocnic široké veřejnosti v naší pasáži, rádi jsme na to kývli a jsme rádi, že i my můžeme přispět k dalšímu zviditelnění tohoto smysluplného projektu.,” dodává Hana.

Srdečně vás zveme na Charitativní odpoledne s Kiwanis panenkou plné zábavy pro děti a rodiče v neděli 27. 8. od 15:00 do 18:00 v Pasáži českého designu.

V současné době probíhá výstava Kiwanis panenek v Pasáži českého designu (budova ČNB v Praze).

Zdroj a foto: Kiwanis panenky, Pasáž českého designu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *